Téma

Z druhé strany

Víkendové večery znamenají pro většinu z nás oraz. Pak jsou ale lidi, co nejvíc pracujou právě během nich.

AddThis

Ivan – taxikář


Mě pátky a soboty živí. Nejlepší je, když prší. To jsou nejlepší kšefty, ale to je vám občas boj.
Teď mi někdo ukazoval video, co natočil nějakej Angličan, jak je Praha nebezpečná. Vlezl do taxíka na Václaváku, nechal se zavízt za dvě stovky do baru na Koněvce, že jako bude zkoumat, jak se tam prodávají holky. No v baru dostal přes hubu a nepustili ho ven, dokud jim nedal 300 eur. A před barem ho čekal zase ten taxikář, odvezl ho zpátky na Václavák a chtěl po něm osm set.  


Oni si to lidi nějak posílají mezi sebou a teď mi zrovna nějakej cizinec ukazuje celou dobu na taxametr prstem a říká: Turbo? Turbo? Já mu říkám: Jezdím přes dispečink, žádný turbo.


Ale nejhorší je to tak kolem pátý šestý ráno. To je taková hodina, kdy zbudou jen lidi, co chtějí do afterparty klubů, anebo ti, co jsou úplně mimo.

Jarda – ochranka


Hele, celkem pohoda, ale nejhorší je tu nuda. 


Sedíš tu od deseti, když se začne vybírat vstupný, do šesti do rána. Ráno seš unavenej a musíš se dohadovat s ožralým debilem, že má vypadnout, a on si chce dopít pivo. Tak ho vemeš ke dveřím a jeho mladá na tebe začne řvát, že co ho mlátíš, fašoune.  


Teď zrovna minulej tejden tu byl případ. Přišel s batohem na zádech a já, že ho musí dát do šatny. On že když tancuje, tak propotí troje oblečení a musí se převlíkat. S tou krosnou jsem ho dolů do klubu nepustil a on si fakt čtyřikrát za noc přišel do šatny pro trika a kalhoty. V pět ráno jsem ho našel na záchodě, jak si umejvá nohy v umyvadle.

 

Jirka – DJ


Prokletí muzikantů spočívá v tom, že musí být míň opilí než jejich hosté. Teda, spousta jich to nedodržuje a podle toho pak vypadá jejich výkon. Ale aspoň si pak s opilým hostem rozumí. 


Když ale hraješ za střízliva a ve čtyři ráno k tobě přijde nalámaný pán, plácne ti na gramofon pětikilo a blekotá, že chce zahrát od Vejvody Škoda lásky, tak fakt nevíš, co na to říct. To se mi mimochodem stalo minulou sobotu a ten pán byl jeden velmi známý a seriózní herec. On byl aspoň džentlmen, a když jsem mu pětistovku přinesl zpátky, tak poděkoval...


...a pak utekl hledat dámu, která odešla ven na cigáro a nevrátila se mu.


Horší jsou mladí cápci s mobilama. Pořád dokola slyšíš: Máš bluetooth? Mám supermix na telefonu. Můžeš zahrát číslo 5 z toho výběru od Britney? Proč to nemáš? Copak tu nemáš připojení na Youtube? A ani to pětikilo ti nedají.

Helena – šatnářka


Jako brigáda to není nejhorší, ale bývá tu zima, když za sebou nezavírají lidi dveře. A taky nuda. Beru si s sebou knížku, ale není na ni klid, protože pořád někdo chodí a chce podat bundu, protože si v ní zapomněl cigarety.


Pravidelně se hádám s lidma, kteří ztratili lístek od šatny.


Nad šatnou je jasně napsáno, že když ztratíte lístek, musíte počkat až do konce akce a pak vám bundu vydáme, když tam opravdu zbude. To ale nikdo nebere. Už to znám nazpaměť: „Hele, je to támhleta černá bunda s kožíškem. V kapse mám klíče a šátek, jak bych to asi věděla, kdyby nebyla fakt moje? Proč mi ji nechceš dát? Proč musím čekat?“ Já jim věřím, ale nemůžu jim pomoct, protože mám svoje instrukce od provozního.

AddThis
0 comments

Téma

Sváteční slovo

Co byste tak řekli novináři, který vás chytí v pátek večer na ulici a ptá se, kam si takhle po večerech vyrážíte?

Téma

Kam tančíš, noční živote?

V pátek a v sobotu večer se svět mění. Nejsvobodnější chvíle z celého týdne táhnou ven, do klubů, na parket a na koncerty desetitisíce lidí. Jak se podoba těchhle magických večerů změnila od minulého století a které trendy míří k nám?

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+