Pavlač Emila Hakla

AddThis

Záhrobní dispečink

Potkal jsem tuhle Helmutha, starého pardála, pětašedesát plus, věčný rocker s kozí bradkou, inteligentní chlap s humorem. Vykládal, že pořádal nějaké majetky a byl nucen z právních důvodů sepsat závěť. A když už ji psal, vymínil si, že chce, aby ho po smrti vyneslo dvanáct zpívajících Tahiťanek na nějakou horu na Tahiti a tam ho nechaly. „To by tě tam museli napřed dovízt. Myslíš, že by se jim to líbilo?“ byla jediná otázka, na kterou jsem se zmohl. „To nevim,“ pronesl Helmuth a zarazil se. Má extrémně rád ženské a možnost, že by byť na jedinou nezabralo jeho specifické kozlečí kouzlo, je pro něj nepřípustná. Ani se nerozloučil a odcházel – bylo jasné, že to musí domyslet.

Všichni jsme velké děti a přikládáme váhu naivním, v zásadě pohádkovým představám o tom, co znamenáme, k čemu jsme a co s námi bude. Připadá nám to důležité.

Cestování časem – to už funguje. Stačí se jít podívat někam, kde se vůbec nic nezměnilo. Žádná sláva. Případně jít naopak po třiceti letech na sraz devítiletky. Tam se změnilo vše, ale po předvídatelné trase. Taky žádná sláva. Život po životě vynecháme. Nevím, kde se bere v mých snech babička Alžběta. Tuhle mi řekla: Ostříhej si nehty na levý noze! Ráno hodím nohu na stůl a fakt to chce. Jindy se ptá: Nenechals kožený rukavice tam dóle? Vzbudím se, vím, že „tam dóle“ může být jedině bar Kapybara, jdu tam a jsou tam. Takže jestli je nějaká ústředna tam za tou zdí, bude to asi pěkně nudná rachota. Nic povznášejícího.

Obávám se, že daleko nejlíp je teď a tady.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Den bordelů trhal návštěvnické rekordy. Po světě chodí kadeřník - heterosexuál. U malých Papuánců frčí Barbie s křenem. Matka moudrosti je senilní… A nebudeme to opakovat pětkrát!

Téma

Je libo výkonný mrazák, nebo robotické tělo?

Stále existují vědci, kteří se se smrtelností křehké schránky Homo sapiens nehodlají smířit. Jak bojují za věčné mládí?

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+