Pavlač Emila Hakla

AddThis

Buďme sví

Každý se snaží podle možností plnit si svou představu o sobě. Být ve shodě s ní. Nebo se k ní aspoň blížit. Kdo má na takové záležitosti čas – především high class. Tam to chápu, musejí se mezi sebou nějak dorozumívat. Přijmout soubor znaků, podle kterých se poznají. Klid v očích, hodinky, značkové hadry, masáže. Je málo zanedbaných milionářů, i když jsou. Ti si zas vydržují harém otroků, kterým občas zaplatí chlastačku, nechají je zapanáčkovat a vyblábolit, načež zmizí tágem do své šumící modré zahrady. Pak je druhá kategorie – méně majetní, kteří se pomocí znaků chtějí připodobnit. Tam je to podle zázemí – většinou je potřeba aspoň auťák, masáže, tenis, zasvěcené řeči o nemovitostech, ležérní tón. Dnes se těmi ani oněmi zabývat nebudeme, protože naše téma je kategorie třetí – všichni ostatní. Na nich se dá dobře ukázat, kam jsme se jako societa pohnuli. Nechci říct od revoluce, ale lepší dělítko mě nenapadá. Je typické, že to máme komplet okoukané z médií. Sledujeme je, věříme jim. A tak se snažíme jít s dobou, tj. zlepšovat se. Sex koučink, self koučink, fitness koučink, feng šuej – je toho hodně. Kouč ví, jak na nás. Tady máš meditační gel, platíš kartou? Takže: uvolni se, nepodceňuj se, dokážeš to! Seš príma! Příští termín osumnáctýho šestý, máš to? Čáu, další. Výsledek: vypadáme stejně. Jednotný rokokový ideál, vhodný pro všechny, se konečně vrátil. Existuje, pravda, pár šílenců, co na mimikry kašlou, mají nulový vztah k trendy lookům a hrbí se v nevlídných místnostech, kde se ničí nikotinem, kofeinem a etanolem. Patřím k nim též a je to na mně vidět, jak mi řekla před týdnem kamarádka. Má pravdu, měl bych zkusit aspoň trekking.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Afričany ohrožuje zmutovaná surikata, veřejné záchodky rovnoprávnost, bída české milionáře a Jirka Bartoška se přestěhuje s festivalem do Mariánek. Víme první!

Téma

8 Super šarlatánů

Následující seznam těch nejvykutálenějších z vykutálených, těch, kteří zbohatli na lidské touze hledat lepší život, lásku, chytřejší dítě či menší zadek, je důkazem, že na nejistých a ztracených lidech a jejich nenaplněných ambicích bohatnou nejen náboženské sekty. Seznamte se s nejlepšími.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+