Téma

8 Super šarlatánů

Následující seznam těch nejvykutálenějších z vykutálených, těch, kteří zbohatli na lidské touze hledat lepší život, lásku, chytřejší dítě či menší zadek, je důkazem, že na nejistých a ztracených lidech a jejich nenaplněných ambicích bohatnou nejen náboženské sekty. Seznamte se s nejlepšími.

AddThis

KEVIN TRUDEAU

Odborník na vše

Prodával přípravky proti plešatosti, kurzy na zlepšení paměti a investiční strategie pro obchodníky s realitami. Když mu to zatrhl soud, dal se na knihy o přírodní léčbě, nadváze a dluzích. Je za ně stíhán téměř ve všech amerických státech, ale má svůj rozhlasový pořad, ví, jak a kdy skončí svět, stýká se se členy Nového světového řádu, prodává zázračný facelift a zázračnou metodu na získání fotografické paměti. Je multimilionář.

John Gray

Specialista na vztahy

Jako osmnáctiletý absolvoval kurz transcendentální meditace a následně strávil devět let jakožto osobní asistent slavného jogína Mahariši Maneše. V roce 1992 vydal svou první knihu Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, která se stala „populárním paradigmatem“ pro řešení problémů v manželském soužití a svému autorovi vynesla 18 miliónů dolarů. Do dnešního dne vydal Gray 16 dalších knih na téma „Mars a Venuše“, ve kterých rozebírá kdeco včetně stravovacích návyků partnerů, založil vlastní institut a vynalezl vlastní terapeutickou metodu, prodává vlastní deskovou hru. Přestože mu akademické kruhy vytýkají krátkozraké dělení lidí na pouhé dva stereotypy na základě pohlavní příslušnosti, má zřejmě odpověď pro milostný život každého z nás a je nejúspěšnějším žijícím autorem non-fiction literatury. Jeho knihy hltají čtenáři ve 40 jazycích.

Barbara De Angelisová

Expertka na muže

Majitelka rozsáhlého impéria „na vztahy“ vydělala milióny dolarů na bestsellerech jako Tajemství mužů, která by každá žena měla znát, Tajemství vášně, či dokonce Tajemství života. Má centrum pro osobní rozvoj, dva roky se objevovala na CNN jako specialistka na vztahy. Často se o ní hovoří jako o „jedné z nejvlivnějších světových vztahových psycholožek“. Co na tom, že má za sebou pět manželství a diplom z kalifornské Columbia Pacific University, instituce, kterou v roce 2000 nechal Nejvyšší soud zavřít jako „totální podvod a tiskárnu na bezcenné vysokoškolské diplomy“.

Robert Titzer

Expert na miminka

Profesor a zakladatel firmy Infant Learning Company slibuje rozvíjení miminkovských schopností prostřednictvím pomůcek, které prodává. Světové renomé si získal díky balíčku, s jehož pomocí se má naučit číst i několikaměsíční dítě. Program Your Baby Can Read představil v roce 1997. Ambiciózní rodičové po celém světě balíčků do roku 2003 skoupili přes 60 000. Každý stojí 200 dolarů a obsahuje knížku, DVD a rozkládací kartičky se slovy, která vaše dítka čtou. Tedy čtou…Odborníci svorně tvrdí, že nečtou, samozřejmě, pouze si spojí předepsaná slůvka s tou kterou kartičkou. Kritici programu zpochybňují také to, že bychom mimina měli cvičit jako opičky a nechat je hodiny čučet na video.

Robert Kiyosaki

Expert na bohatnutí

Autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta vlastnil dvě firmy. Jedna vyráběla peněženky pro surfaře a druhá trička s potisky. Obě zkrachovaly. Proto Kiyosaki začal psát knihy a tentokrát to vyšlo. Bohatého táty se prodalo přes 26 miliónů výtisků. Jenže podle prominentního investora Johna T. Reeda a novináře Roba Walkera je to kniha plná nesmyslů, faktických chyb, špatných a nebezpečných rad. Asi na tom něco bude. Přestože za víkendový seminář vybíral kurzovné 7000 dolarů, loni Kiyosaki zkrachoval potřetí.

Kim Drakeová

Odbornice na hubnutí

12. června 2007 vyšla na obálce Women’s World Magazine fotografie štíhlé dámy s titulky: „Lepší než bandáž žaludku“ a „Kim zhubla 100 kilo za 11 měsíců“. Uvnitř se čtenářky seznámily s dietou Kim Drakeové a jejími dechberoucími fotografiemi před a po. Úspěch přišel hned. Za měsíc vybrala Kim za vstup na dietní web přes milión dolarů. Jen ji nikdy nikdo neviděl osobně. Později se ukázalo, že Kim se jmenuje Heidi Diaz, váží 150 kilo a její fotky „po“pocházejí z webu Ruské nevěsty. Dietu, kterou ordinovala, nikdy nedržela a věděla proč. Podle odborníků je zdraví i životu nebezpečná. Ani toto odhalení ale její dietní web nezničilo.

Dr. John Demartini

Expert na lepší život

Dnešní multimilionář, majitel Demartiniho institutu, Demartiniho metody a Demartiniho hodnotového určení, autor desítek knih o čemkoliv od vydělávání peněz až po životní mystiku, původně nedokončil ani základní školu, flákal se po ulicích a vybíral popelnice. Následně se osvítil, vystudoval biologii a chiropraxi (odtud jeho doktorský titul) a začal chrlit moudra a knihy. Milióny nešťastných lidí si ve 44 jazycích kupují jeho spisy o tom, že k tomu, abyste byli úspěšní, si stačí úspěch přát a následně vizualizovat, odříkávat svá osobní zaříkávadla a psát si seznamy toho, co chcete.

Randy Gage

MLM guru

Do třiceti se mu moc nedařilo. Nevychodil ani základku, v patnácti ho zavřeli, neúspěšně se pokoušel prorazit v gastronomii. Pak objevil multilevelmarketing. Naučil se, jak balamutit lidi, aby kupovali jeho zbytečné výrobky, napsal sedm knih o osobním rozvoji a přezdívá se mu „poradce milionářů“. Jeho učení spočívá v tom, že každý má právo být bohatý. Každý, chápete? Protože každý je jedinečný a skvělý. Těžko říct, jestli je Randy ještě o něco skvělejší, nicméně poradí každému se vším. Ať už jde o prosperitu, spiritualitu, vítězství a odpuštění, životní poslání, osvícení či sebevědomí. A také prorokuje, že do dvou let padne euro, tudíž asi nebude bohatý (alespoň v EU) už nikdo. A pak se v tom vyznejte.

AddThis
5 comments
bozskemrchy
bozskemrchy

Za ČR bych nominovala Martinu Bartošovou, která radí za strašný peníze nastávajícím maminkám jak mají rodit bez bolesti. Přitom sama žádné děti nemá!! A dost si myslím, že to ještě bude panna!

PetrBobek
PetrBobek

Chybí mi tam prodavač předražených hrnců na hlavu pan Jiří Vokáč Čmolík.

Rozjezd

Rozjezd

Afričany ohrožuje zmutovaná surikata, veřejné záchodky rovnoprávnost, bída české milionáře a Jirka Bartoška se přestěhuje s festivalem do Mariánek. Víme první!

Téma

Schody k úspěchu

Školitelé lepšího života neboli life koučové se šíří rychleji než chřipka v zapocené tramvaji. To by v tom byl čert, abyste to nedali také.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+