Pavlač Emila Hakla

AddThis

Cesta do pravěku

Klasická situace – když se nám nelíbí přítomnost, utíkáme do budoucnosti, a když se nám nelíbí budoucnost, vracíme se volky nevolky do přítomnosti. Máme to v genech, adorovat budoucnost a prchat od ní. A máme to taky ve filmech, jak by to mohlo vypadat. Nemálo lidí dokonce žije dojmem, že se na ně ty pokročilé technologie už zvolna aplikují. De fakto si připadají jako první prototyp. Nesmrtelné lidské vědomí v robotickém těle. Zatím se trochu mlží kolem toho, jak to prakticky zaonačit. Optimální je wellbutrin, případně mirzaten, ale nechci nikomu nic podsouvat. Že k něčemu podobnému spějeme, je bez debaty. Třeba já. Právě jsem se sem vrátil na návštěvu z roku… ani to radši nebudu uvádět. Mohl jsem si vybrat různé časy a místa, ale já celý takzvaný život prožil v Praze, a tak jsem se nechal teleportovat sem. „Teleportovat“ – ten pojem užívám jenom proto, že ho znáte. Ve skutečnosti je pohyb časem přece jenom složitější než vlézt do turniketu, zmáčknout čudlík a zmizet ve fialových blescích. Něco vás to bude stát, nechat si vyrobit prehistorické levisky 501, zkazit si zuby, vyfasovat artrózu, workoholismus a hadry ze Zary, vůbec dostat ve fundusu živé tělo, protože tělo tady u nás nehraje roli. Stojí to ale za to. Nemalá psychická lázeň – rozjebané ulice, zmatek, korupce, autentická strava, Zděnda Pohlreich, ODS, Billa, Jack Daniel’s. Posadit se na chvíli k PC a vyslechnout autentickou zprávu: „Milujem rafting. Možno to zní kruto, ale bez pobytu na divokej vode by moj život ztratil zmysel.“ Divoká voda, cha cha. Nepotřebuju vidět tyranosaura rex, můj šálek kávy je rok 2013.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Fernetová vakcína pro předškoláky už je na cestě. Školky v Praze začaly nabízet dálkové studium. Pacienti si otevírají hubu na zubaře. Čistá pravda uprostřed čisté lži.

Téma

Co bude po nás

Když porovnáte dnešek s rokem 1963, je to neuvěřitelný skok. Na rozdíl od těch dávných let lidé dlouhodobě žijí na vesmírných stanicích, přes počítač běžně konverzujeme napříč kontinenty a televizi sledujeme na kapesních telefonech. A pokud se ze způsobu, jakým se mění svět, dá usuzovat na budoucnost, příštích padesát let bude ještě o něco neuvěřitelnějších.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+