Sporák

Hruška na sýrovo

Že salát patří k létu? Nebuďte konzervy. Čerstvé saláty dnes koupíte po celý rok, a když přidáte sezonní suroviny jako jsou hrušky nebo hroznové víno, máte super lehký salátový podzimní oběd nebo večeři. Tady máte hruškový salát s gorgonzolou.
AddThis
Máma Iva Máma Iva

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ

Co potřebujete
různé čerstvé saláty (lollo rosso, lollo bianco, dubáček, frisée, rukolu, polníček)


půl salátové okurky


dvě čerstvé hrušky máslovky (případně kompotované)


sýr gorgonzola


opražené piniové oříšky (případně vlašské nebo slunečnicová semínka)


modré hroznové víno


2–3 jahody

2013_09_Co bude po nas_Sporak_largeA

Zčerstva

Saláty musí být čerstvé. Takže při jejich nákupu postupujte hodně opatrně, žádné zaschlé konečky, žádné zhnědlé lisy, žádné utahané zvadlotiny. Na jednu porci dejte na velký talíř hrst od každého druhu salátu tak, abyste měli talíř pokrytý celý. Přidejte okurku nakrájenou na velmi tenká kolečka a také hrušku oloupanou, zbavenou jádřince a rozkrájenou na čtvrtky. Můžete použít i hrušku kompotovanou.

SYROVÉ 

A teď přijde na řadu gorgonzola. Na každou hrušku dejte hrudku sýra. Gorgonzola je mimochodem jemnější než česká niva, takže se k hruškám hodí líp. Rozhodně ji nivou nenahrazujte, nejste přece Jirka Babica. Nezapomeňte salát na talíři rukama provzdušnit, trochu ho zvedněte a nechejte volně dopadnout. Salát nesmí být nuda a nesmí ležet na talíři jako mrtvola. 

2013_09_Co bude po nas_Sporak_largeB

Doladěné

Salát pak posypte opraženými piniovými oříšky, přidejte pár kuliček modrého hroznového vína, a jestli máte za oknem nebo na zahradě jahody, které plodí celý rok, můžete přihodit dvě tři pokrájené jahody. Uvidíte, že ovoce salátu dodá další chutě a čerstvost.


*Tip

Oříšky, ať už piniové nebo jiné, opražte na pánvi nasucho. Budou křupavější. 

AddThis
0 comments

Fenomén

Zní to jako banda irskejch retardů aneb láska mezi hudebníky

Averze ke kolegům patří k hudbě odpradávna. Salieri prý uštval Mozarta, Čajkovskij označoval Brahmse za bastarda a Miles Davis nadával rovnou na všechny. Když hodnotil společnou nahrávku jazzových gigantů Duka Ellingtona, Maxe Roache a Charlese Minguse, málem si odplivl: „Co na to mám říct? Je to směšný. Copak neslyšíte, jak tu muziku mrví?“

Remix

Hipsterský orgasmus

Mix ultramoderních stylů na náckovském letišti v Berlíně, budoucnost domácího rock'n'rollu a taky zlomyslné opice, na které ze zdi čumí Andy Warhol. To všechno čeká vaše kulturní čidla v září.

Podobné články: Sporák

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Karbanátky paní nadlesní

Že jsou karboše moc obyčejné? Pak zkuste tyhle ze zvěřiny, a hlavně do nich nezapomeňte přihodit houby. Vytáhněte honem mlýnek na maso, ať se do nich můžete zakousnout. My jsme se o poslední sousto poprali. Fakt.

2017 | 7 | Strach má velká křídla

Dokonalý broskvost!

Je léto. Takže po většinu času i vedro, že by se dalo dezertní vidličkou krájet. Když už ji máte po ruce, je dobré se s ní zabořit i do něčeho jiného, nejlépe sladkého, osvěžujícího a hlavně ne moc složitého na přípravu. Kdo by se s tím v tomhle počasí taky pekl. Jednoduchým řešením je tenhle skvostný nepečený broskvový dezert, na který budete každou chvíli chodit do lednice.

2017 | 6 | Atlas braků

Blesková roláda bez chyby a lepku

Recept na tuhle roládu pamatuje hodně, ale zároveň je přísně trendy. Je totiž bezlepková. A taky rychlá, nadýchaná, ukrývá všechno dobré, zdravé i nezdravé. A pro jahody teď navíc nemusíte běhat daleko, rostou snad i v parku.
COOKIES
Google+