Remix

Kdyby ti tak pámbů roztrh...

Doporučujeme, co jsme sami prubli a dostalo nás do kolen. Anebo čemu věříme, že se povede a dostane do kolen vás. Kašleme na novinky z posledního týdne, tohle prostě bude stát za to pořád.

AddThis

Kdyby ti tak pámbů roztrh...

Jako zbožné přání zní název knížky, kterou vydává dvojice krytá zkratkami NP a KZ: Kdyby ti tak pámbů prdel roztrh’. Šifrovaný pár spolu už pár let píše na blog Vágus.cz, kde hodnotí nádražní restaurace a další pajzly a putyky na dohled od kolejiště. A protože jsou oba autoři vágusové jaksepatří, peníze na vydání knížky vysomrovali od lidí přes portál Hithit. V knížce čeká 23 reportáží z českých, ale i maďarských a indických nádražek. A ještě k názvu. NP a KZ nejsou takoví sprosťáci, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ale svět drážních občerstvoven je prostě drsný. Kupříkladu tato věta padla v nádražce v Jičíně, městě pohádky.

www.vagus.cz

Helena to ráda schmutzig

Charlotte Rocheová napsala knížku s čvachtavým názvem Vlhká místa. A lidi se po ní můžou utlouct. Tak se podle ní natočil film. A věřte, že Helena se s tím nepáře. Léčí si hemoroidy, jezdí na longboardu a baví ji rozdávat si to, s kým se jí zrovna zachce. Že by se nějak zalamovala s hygienou, se taky říct nedá. Navíc se jí líbí, jak voní. A chlapům taky. Zároveň to není prvoplánová sprosťárna. Jen si asi po zhlédnutí tohohle filmu budete dávat sakra bacha při holení, a taky abyste nenaštvali lidi, co vám dováží pizzu. V hlavní roli Carla Juriová a všechny tělesné tekutiny.

www.vlhkamista.cz

Uřízl si předloktí

Málokdo je tak nadšený pro život, že si sám upižlá kus ruky. Americký dobrodruh Aron Ralston takovým člověkem je. Proslavil ho film 127 hodin, který vypráví, jak si Ralston v roce 2003 vyběhl na prochajdu do kaňonů v Utahu, nikomu o tom neřekl a shodou náhod se mu na výletě šprajcla ruka mezi šutrem a skálou. V soutěsce pobyl 5 dní s téměř nulovými zásobami a potom si uřízl pravé předloktí, aby se odtamtud dostal. Tou dobou už ho všichni hledali, takže příběh dopadl dobře a Ralston nevykrvácel. Akorát tedy žije bez kusu ruky. Filmu od Dannyho Boyla předcházela kniha 127 hodin, ve které Ralston popisuje i svá další dobrodružství. Život pokouší každou chvíli, spadl třeba do divoké řeky, potkal se v divočině s medvědem a přečkal mrazivou bouři vysoko v horách. Vzhledem k tomu, že zatím vždy přežil, se zdá, že si opravdu zaslouží být naživu. V knize vysvětluje, proč tolik riskuje a co mu na to říkají známí. Prý je to dílo „outdoorové literatury“. Těžko říct, co si pod tím pojmem představit, nicméně nelekněte se toho.

www.ralstonspeaks.com

Cukr, káva, limonáda na Jižním pólu

Dva praštění Australané Cas a Jonesy se v  roce 2011 rozhodli dojít pěšky na jižní pól a zpátky. To je od kraje Antarktidy přes 2200 km v minus čtyřiceti stupních. O sněhu oba věděli zhruba to, že je bílý. Také zjistili, že by se asi měli naučit lyžovat. S minimálními zkušenostmi a radami expertů si poskládali výbavičku; každý z nich si táhl na saních 160 kg nálože. Rozhodli se, že cestu jako první podniknou bez jakékoliv podpory – žádný padák, tažní psi, nic. No a od začátku do konce to všechno točili a pak z toho vznikl film Crossing the Ice, česky Napříč ledy, který se loni objevil i v Praze na Snow Film Festu. Cesta byla nakonec kupodivu mnohem náročnější, než čekali. Když sledujete Napříč ledy, máte pocit, že byste s nimi měli soucítit, ale vzhledem k neutuchajícímu humoru obou šílenců je jasné, že oni právě chtějí, abyste se smáli a nebuleli. Na jejich webu si můžete přečíst o jejich dalších expedicích, třeba jak se z Austrálie dostali na Nový Zéland na kajaku.

 www.casandjonesy.com.au

Nejnakopnutější rozchodový song sezóny

Sestry Este, Danielle a Alana Haimovic jsou šikovné dívčiny. Danielle doprovázela kapelu The Strokes a každá z holek umí hrát minimálně na dva nástroje. Vlastně působí jako trojčata, vypadají dost stejně, trošku jako vlasatí kluci. Nicméně každá z nich má jiný hlas a dohromady mají skupinu Haim. S prvním studiovým albem Days Are Gone se s fanoušky roztrhl pytel. Jejich hudba v sobě schovává několik stylů spatlaných dohromady; new folk, indie pop doprovázený melancholickým i euforickým zvukem R&B. Kdybyste měli pocit, že celé album zní krásně lehkomyslně a že písnička The Wire je nejnakopnutější rozchodový song sezóny, nejste sami.

 www.haimtheband.com

Není country jako country

Denver, Colorado, Divoký západ... S toho nemůže vzniknout nic jiného než country. A Slim Cessna's Auto Club country svým způsobem hrají. Jenže už v roce 2012, když hráli v pražském Lucerna Music Baru poprvé, mnohé přesvědčili, že není country jako country. Tohle je punkově syrové, hodně říznuté rock‑and‑rollem a temné jako soundtrack ke knihám Cormaka McCarthyho. Tahle parádní koncertní atrakce se k nám teď vrací a na koncertě, který se bude konat opět v pražském Lucerna Music Baru 22. ledna, představí i písně z chystaného alba. Publikum rozehřeje parta The Moonshine Howlers, která má ke country také co říct.

www.lucerna.musicbar.cz

Nazí a slavní

Naked and Famous jsou synthpopová kapela z Nového Zélandu. Když si je najdete na webu, může vám to hlásit, že vstupujete na stránky s erotickým obsahem. Nebojte se, žádné cecky na vás nečekají. Naked and Famous už za sebou mají úspěšné album Passive Me, Aggressive You, které producenti skoro celé rozebrali a použili na písničky do svých filmů. Loni v září se vyklubalo nové CD In Rolling Waves. Je hezké vidět, že kapela nezměnila styl a snaží se ho vypiplat. Tak jako hudba z prvního alba může evokovat zimu, protože doprovázela spíše lyžařské filmy, In Rolling Waves je ideál­­ní pro sjíždění vodní hladiny. Přestože deska vznikala ve velkých městech, pořád je z ní cítit burácení moře o útesy. Proplétání ženského a mužského hlasu, vrstvy melodií poskládané pátá přes devátou, hudební nástroje smíchané s počítačovými, to všechno dává dohromady docela slušně složitý pop.

 www.thenakedandfamous.com

Jak se dělá holčičí kapela

Dospělý chlap a k tomu pět holčiček, které ještě nemají občanku. A jedna z nich je jeho dcera. On je tu táhne, tu postrkává mašinou showbyznysu: „Vyfoťte se s Monikou Absolonovou, předejte dáreček Michalu Davidovi, zazpívejte písničku o jogurtu...“ Už teď musí být holky dokonalé, štíhlounké, perfektně upravené. Jsou to přece hvězdy, ne? Ambice manažera skupiny 5Angels se tlučou mezi tím, být dobrým tátou a dobře prodat svůj produkt, svoje „andílky“. Dokument Show! režiséra Bohdana Bláhovce vás nechá jako u vytržení koukat na daleko mrazivější vystoupení, která se odehrávají, když publikum odejde ze sálu.

AddThis

Sporák

Paprikové tele

Slepici na paprice zná skoro každý. Jestli vám ale vadí tahat z omáčky maso na kosti a zacintat celý stůl, zkuste na paprice telecí. Kosti nemá, jí se pohodlně a chutná skvěle. Kdo jednou zkusil, ke slepici se už nevrátí. My se teda už nevrátíme určitě.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+