Remix

Fichtl kros a Hanba

Motokros fichtlů, Haškova putyka, v Caveově posteli a další kulturní i nekulturní návrhy z Konzumu Čilichili.

  • Text: Michal Pařízek, Magdalena Schlindenbuchová
AddThis
Thurston Moore

Thurston Moore

Hlučné stáří

Mládí je fuč, ale s hlukem se přestávat nemusí. Kultovní kvartet Sonic Youth se díky rozchodu ústřední dvojice před pár lety rozpadl, ale Thurston Moore má noise v krvi. Jeho nové album nemůže Sonic Youth nepřipomenout a bez holky s basou to vcelku pochopitelně nejde. Do nové kapely pozval Debbie Googe z My Bloody Valentine, bicí krotí pořád Steve Shelley a stafáž kapelníkovi dělá James Sedwards. The Best Day vychází pár dní před pražským koncertem, nejlepší den letos připadl na 30. října, sejdeme se v pražském Lucerna Music Baru.

www.pmpif.org

Fichtl kros

Vykašlete se na FMX, ten skutečný motokros se jezdí na fichtlu. Neohrožení nadšenci s helmami sedlají své jawičky a s mohutným prděním objíždějí akce po celé republice. Nadšená děcka a odvázaní tátové zaručeni.

www.jawa50zavody.wz.cz

Udělejte si z telefonu kamerový jeřáb

Společnost Instagram, která má na svědomí i stejnojmennou populární sociální síť, před nedávnem vydala aplikaci s názvem Hyperlapse. Pomocí ní můžete točit dlouhá časosběrná videa, která jsou ale na rozdíl od videí z podobných aplikací perfektně stabilizovaná, jako kdybyste použili tu nejmodernější filmařskou techniku.

www.theverge.com

U Haška

Když humorista Jaroslav Hašek utekl z Prahy do Lipnice nad Sázavou, splnil se mu sen. Bydlel tady nad hospodou. Pivo od rána do rána, kuchyně plná poctivého českého žvance a v kamnech to praská. Přesně takovou idylu můžete zažít ve zdejší hospodě U České koruny ještě dneska. V kuchyni vaří Haškův pravnuk a jeho tátu můžete potkat v lokále. Guláš, výpečky, paštika, ale i povidlové pecíny stojí za to. Akorát bacha, jeden se tu rozsedí raz dva a doma už ho nikdo nikdy neuvidí. Jako Haška.

www.hasektour.cz

Nick Cave

Nick Cave

Na Kasabian do Berlína

Populární britská indie kapela Kasabian vydala na začátku června tohoto roku nové album s názvem 48:13, s kterým se rozhodla objet Evropu. K nám samozřejmě nepřijedou, k nám jezdí Kosheen a Morcheeba, ale pokud chcete slyšet jejich unikátní kombinaci kytar a moderní elektronické hudby, stačí si 25. října zajet do nedalekého Berlína. Zahrají v C-Halle.

www.songkick.com

S Nickem v posteli

Pod pojmem hudební dokument si celkem správně spousta lidí představuje neustávající sled mluvících hlav s občasným dramatickým střihem na archivní koncertní záznam. Této klasiky se naštěstí v dokumentárním filmu 20000 dní na Zemi, který je věnován Nicku Caveovi, nedočkáte. Autoři vás vezmou mimo jiné k Nickovi do ložnice, obyváku nebo do auta a setkáte se spolu s ním s mnoha kolegy a přáteli. Podíváme se také třeba k terapeutovi slavného zpěváka, a kdyby ani tohle nestačilo, tak si nádavkem s jeho syny ještě dáme pizzu. V kinech od 9. října, dress code oblek a špičaté lakýrky.

www.acfk.cz

Jestli vás baví Panství Downton, zkuste si najít i Konec přehlídky. Má jenom pět dílů, je ze stejné doby, napsal ho Tom Stoppard a hraje v něm Benedict Cumberbatch. A je boží.

 

Latino véča

Latinskoamerických hospod, restaurací a barů je v Praze už víc. El Arierro je ale trochu jinde. Tenhle podnik latinoameričané provozují, takže je opravdu echt a navíc to není žádné hogo fogo, ale skutečná občerst-vovna, jakých jsou mezi Mexikem a Ohňovou zemí mraky v každé čtvrti. Prostá kuchyně, kde vládnou ingredience jako yuca, patacon a samozřejmě hovězí steaky. My doporučujeme empanady. Scházejí se tu jiho- a středoameričtí expati, takže máte jistotu, že takhle má ta kuchyně skutečně vypadat.

www.elarriero.cz

krátce a tvrdě

Jestli si myslíte, že film musí zabít celý večer a trvat aspoň hodinu a půl, najděte si iShorts. Tahle neziskovka propaguje krátké filmy a na 8. října chystá v pražském Bio Oko přehlídku krátkých akčňáků, ve které si užijete po sobě střílečku, drsné hlášky, uvidíte umřít pár nácků, podíváte se do apokalyptické budoucnosti i do Asie, kde vám chlapi jedním švihem ukopnou škebli. Po Praze se tahle akční řežba přesune do Ostravy, Zlína, Jablonce nad Nisou, Brna, Hradce Králové, Bratislavy, Trnavy a Žiliny. 

www.ishorts.cz

Doražte 7.-12. října na Designblok, bude na co koukat. Móda, design a vůbec taháky pro oči.

www.designblok.cz

Hanba

Hanba

Hanba!

Punkové all stars komando Hanba se dalo dohromady přibližně před rokem, láska k přímočarému HC punku spojila členy Pipes & Pints, Lahar, Just for Being nebo Repelent SS. Hanba téměř okamžitě vydala magnetofonovou kazetu se čtyřmi skladbami a zahrála několik koncertů, které jsou už teď legendární, a hlavně díky vytíženosti všech členů opravdu vzácné. Hanba se začátkem října sejde znovu dohromady, aby představila svoje první LP Silou kovadliny. Divočina s vynikajícími trefnými texty a velkým přesahem. Zacházejte opatrně!

www.hanba.bandcamp.com

AddThis

Sporák

Tele na houby

Při vaření je vždycky prima kombinovat suroviny, které k sobě tak trochu, ale klidně i více patří. Takže dneska popadneme houby a telecí plec. Tele je ostatně kráva, která ještě nedávno sama byla na houbách, takže nám to jde krásně k sobě.

Přílohy

Pražák někdy ví o víně víc než vinař

Martin Půček převzal lásku k révě po dědovi a otci. Vinohrady, které obhospodařuje na jižní Moravě, má ale už jen jako hobby. Coby výkonný ředitel Svazu vinařů České republiky chce vědět, o čem mluví, když už do toho mluví.

Podobné články: Remix

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!

2018 | 5 | Ti druzí

Definitivní návraty

V květnu bude krásně a máte toho hodně co dělat. Jakou kulturu oběhnout? To se dozvíte v našem remixu.
Google+