Remix

Fichtl kros a Hanba

Motokros fichtlů, Haškova putyka, v Caveově posteli a další kulturní i nekulturní návrhy z Konzumu Čilichili.

  • Text: Michal Pařízek, Magdalena Schlindenbuchová
AddThis
Thurston Moore

Thurston Moore

Hlučné stáří

Mládí je fuč, ale s hlukem se přestávat nemusí. Kultovní kvartet Sonic Youth se díky rozchodu ústřední dvojice před pár lety rozpadl, ale Thurston Moore má noise v krvi. Jeho nové album nemůže Sonic Youth nepřipomenout a bez holky s basou to vcelku pochopitelně nejde. Do nové kapely pozval Debbie Googe z My Bloody Valentine, bicí krotí pořád Steve Shelley a stafáž kapelníkovi dělá James Sedwards. The Best Day vychází pár dní před pražským koncertem, nejlepší den letos připadl na 30. října, sejdeme se v pražském Lucerna Music Baru.

www.pmpif.org

Fichtl kros

Vykašlete se na FMX, ten skutečný motokros se jezdí na fichtlu. Neohrožení nadšenci s helmami sedlají své jawičky a s mohutným prděním objíždějí akce po celé republice. Nadšená děcka a odvázaní tátové zaručeni.

www.jawa50zavody.wz.cz

Udělejte si z telefonu kamerový jeřáb

Společnost Instagram, která má na svědomí i stejnojmennou populární sociální síť, před nedávnem vydala aplikaci s názvem Hyperlapse. Pomocí ní můžete točit dlouhá časosběrná videa, která jsou ale na rozdíl od videí z podobných aplikací perfektně stabilizovaná, jako kdybyste použili tu nejmodernější filmařskou techniku.

www.theverge.com

U Haška

Když humorista Jaroslav Hašek utekl z Prahy do Lipnice nad Sázavou, splnil se mu sen. Bydlel tady nad hospodou. Pivo od rána do rána, kuchyně plná poctivého českého žvance a v kamnech to praská. Přesně takovou idylu můžete zažít ve zdejší hospodě U České koruny ještě dneska. V kuchyni vaří Haškův pravnuk a jeho tátu můžete potkat v lokále. Guláš, výpečky, paštika, ale i povidlové pecíny stojí za to. Akorát bacha, jeden se tu rozsedí raz dva a doma už ho nikdo nikdy neuvidí. Jako Haška.

www.hasektour.cz

Nick Cave

Nick Cave

Na Kasabian do Berlína

Populární britská indie kapela Kasabian vydala na začátku června tohoto roku nové album s názvem 48:13, s kterým se rozhodla objet Evropu. K nám samozřejmě nepřijedou, k nám jezdí Kosheen a Morcheeba, ale pokud chcete slyšet jejich unikátní kombinaci kytar a moderní elektronické hudby, stačí si 25. října zajet do nedalekého Berlína. Zahrají v C-Halle.

www.songkick.com

S Nickem v posteli

Pod pojmem hudební dokument si celkem správně spousta lidí představuje neustávající sled mluvících hlav s občasným dramatickým střihem na archivní koncertní záznam. Této klasiky se naštěstí v dokumentárním filmu 20000 dní na Zemi, který je věnován Nicku Caveovi, nedočkáte. Autoři vás vezmou mimo jiné k Nickovi do ložnice, obyváku nebo do auta a setkáte se spolu s ním s mnoha kolegy a přáteli. Podíváme se také třeba k terapeutovi slavného zpěváka, a kdyby ani tohle nestačilo, tak si nádavkem s jeho syny ještě dáme pizzu. V kinech od 9. října, dress code oblek a špičaté lakýrky.

www.acfk.cz

Jestli vás baví Panství Downton, zkuste si najít i Konec přehlídky. Má jenom pět dílů, je ze stejné doby, napsal ho Tom Stoppard a hraje v něm Benedict Cumberbatch. A je boží.

 

Latino véča

Latinskoamerických hospod, restaurací a barů je v Praze už víc. El Arierro je ale trochu jinde. Tenhle podnik latinoameričané provozují, takže je opravdu echt a navíc to není žádné hogo fogo, ale skutečná občerst-vovna, jakých jsou mezi Mexikem a Ohňovou zemí mraky v každé čtvrti. Prostá kuchyně, kde vládnou ingredience jako yuca, patacon a samozřejmě hovězí steaky. My doporučujeme empanady. Scházejí se tu jiho- a středoameričtí expati, takže máte jistotu, že takhle má ta kuchyně skutečně vypadat.

www.elarriero.cz

krátce a tvrdě

Jestli si myslíte, že film musí zabít celý večer a trvat aspoň hodinu a půl, najděte si iShorts. Tahle neziskovka propaguje krátké filmy a na 8. října chystá v pražském Bio Oko přehlídku krátkých akčňáků, ve které si užijete po sobě střílečku, drsné hlášky, uvidíte umřít pár nácků, podíváte se do apokalyptické budoucnosti i do Asie, kde vám chlapi jedním švihem ukopnou škebli. Po Praze se tahle akční řežba přesune do Ostravy, Zlína, Jablonce nad Nisou, Brna, Hradce Králové, Bratislavy, Trnavy a Žiliny. 

www.ishorts.cz

Doražte 7.-12. října na Designblok, bude na co koukat. Móda, design a vůbec taháky pro oči.

www.designblok.cz

Hanba

Hanba

Hanba!

Punkové all stars komando Hanba se dalo dohromady přibližně před rokem, láska k přímočarému HC punku spojila členy Pipes & Pints, Lahar, Just for Being nebo Repelent SS. Hanba téměř okamžitě vydala magnetofonovou kazetu se čtyřmi skladbami a zahrála několik koncertů, které jsou už teď legendární, a hlavně díky vytíženosti všech členů opravdu vzácné. Hanba se začátkem října sejde znovu dohromady, aby představila svoje první LP Silou kovadliny. Divočina s vynikajícími trefnými texty a velkým přesahem. Zacházejte opatrně!

www.hanba.bandcamp.com

AddThis

Sporák

Tele na houby

Při vaření je vždycky prima kombinovat suroviny, které k sobě tak trochu, ale klidně i více patří. Takže dneska popadneme houby a telecí plec. Tele je ostatně kráva, která ještě nedávno sama byla na houbách, takže nám to jde krásně k sobě.

Přílohy

Pražák někdy ví o víně víc než vinař

Martin Půček převzal lásku k révě po dědovi a otci. Vinohrady, které obhospodařuje na jižní Moravě, má ale už jen jako hobby. Coby výkonný ředitel Svazu vinařů České republiky chce vědět, o čem mluví, když už do toho mluví.

Podobné články: Remix

2018 | 2 | Mohykáni silnic

U nás doma

V únoru můžete ledatak spát, jíst nebo někam zajít za kulturou. Někam, kde je teplo. Třeba na výstavu nebo do knihkupectví pro knížku. Tak se mrkněte na naše tipy a neprohloupíte.

2018 | 1 | Spolubydlící

Shame nejsou ostuda

I v lednu máte kam jít, co zhlédnout a co si přečíst. Abyste nemuseli dělat složitý kulturní výběr, dali jsme si s ním práci za vás. Takže co za to stojí?

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Lynchova múza

Víme, že se každý měsíc opakujeme, ale tady zase máte kulturní přehled, který vám ukáže, čím se následující měsíce můžete zabavit, abyste se neukousali nudou.
COOKIES
Google+