Zoom

Nejdelší nudle z tuby

Vzali jsme nejznámnější zubní pasty v tubách s objemem 75 ml a vyzkoušeli, která udělá nejdelší čáru. Protože taková pasta vám nejdýl vydrží.

Abyste si lépe představili, jak délka pasty ovlivní váš každodenní život, vypočítali jsme průměrnou délku štětinaté části kartáčku (2,5 cm). Po prokalkulování štětin s pastami jsme zjistili, že vítězná pasta Signal vám vydrží krásných 24 dní. Pokud ho tedy používáte každý den poctivě dvakrát a pokryjete pastou celou jeho délku (což je podle zubařů zbytečné). Zachce-li se vám hříšně červeného Odolu, za 16 dní už skoro nebudete mít co vytlačit.

AddThis
AddThis
8 comments
Saty
Saty

A není to jedno? :D

Karin_CZ
Karin_CZ

Nesmysl. Za prvé byste ty lajny museli mít všechny stejně tlusté. Jenže pak by byly všechny stejně dlouhé a už by to nebylo na článek, že... 

Za druhé - kartáček s 2,5 cm dlouhou hlavou? S takhle velkou hlavou si těžko pořádně vyčistíte zuby. Zeptejte se dentální hygienistky. Za třetí - 2,5 cm dlouhá tlustá lajna pasty je zbytečně velké množství, mně bohatě stačí drobítek o objemu zrnka hrachu. Sušeného. (Zeptejte se dentální hygienistky.) Takže 75ml tubu pasty mám x měsíců. 

lmz
lmz

@Karin_CZ
1. Tloušťka lajny se odvíjí od šířky hlavy tuby. A to ovlivnit nejde.
2. Ne každý má dentální hygienistku doma ve skříni a nechává si od ní schvalovat kartáčky.
3. Co takhle si přečíst ten kousek textu vedle obrázku znovu?

krystofl95
krystofl95

Tak to vypadá, že si nejspíš začnu kupovat buď Signal nebo Vademecum...

Tiolc
Tiolc

S hraskem mas pravdu, ale co se týče hrdla pasty tak to je onen trik výrobců. Lidi si stejnak porad budou davat hodně pasty jako já a tím pádem ti co to vyrábí širší, tak se rychleji spotřebuje a musíš si koupit jinou. Což je pro ne vic penez. Nebo na druhou stranu je tohle zaplacena reklama a není to tu uvedeno :) každopádně já Signal používám, ale jinej. :)

SiMMaS
SiMMaS

Tak toto je naprosto zcestné:) Délka "nudle" bude pravděpodobně dlouhá podle toho, jak je široké hrdlo zubní pasty. A co víc, na jednu se má z pasty použít pouze množství velikosti kuličky hrášku. Takže dny můžete vynásobit dvěmi, možná i třemi:)

FanV
FanV

Pro děti se ma použít množství velikosti hrášku. Přečti si znovu návod ;)

JanZelman
JanZelman

@SiMMaS Tady někdo nepochopil vtip... přitom je to napsané tak aby každý pochopil, jaká je to kardinální blbost (všechny pasty maj 75ml, a článek informuje o pokrytí celé délky štětin kartáčku, a také konstatuje, že to zubaři považují za zbytečné)

Zoom

Chtěl opustit lidstvo a žít jako osamělá šelma

„Cesta z města“ je nejprofláknutější slogan desetiletí. Lidí, kteří se dokážou zříct civilizace a opravdu utéct do náruče přírody, je ale čím dál míň. Přitom ve společnosti existovali vždycky a dřív bývali i ctěni. Jak jsou na tom poustevníci dneska?

Fenomén

Skryté fóry ve filmech

Filmaři jsou bestie. Jak můžou, vrznou do snímku blbinu a čekají, kdo na to přijde. Nejradši ze všeho prozrazují pointy vlastních příběhů.

Podobné články: Zoom

2017 | 10 | Úžasná robobudoucnost

Festivalové průšvihy

Festivalová sezona už letos odezněla, takže si můžete oddychnout a zrekapitulovat, co se zase událo. A jestli si myslíte, že nejhorší, co se vám může na fesťáku přihodit, je, že nepřijede Krajčo, tak se pletete.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Tajné zákony, které řídí život, vesmír a vůbec

Asi každý, kdo se někdy začetl do sbírky Murphyho zákonů, si řekl „ježiš, to je úplně pravda tohleto“. Kromě legračních zákonů pana Murphyho a jeho kamarádů ale existují i zábavné zákony, na které přišly opravdové intelektuální kapacity. A myslely je úplně vážně.

2017 | 3 | e-Bitka

Svět vzhůru nohama

Během ročního cestování po Novém Zélandu si člověk všimne, že je tady leccos jinak. Kiwi není jen výraz pro ovoce a nelétavého ptáka, ale označují se tak i obyvatelé Země dlouhého bílého oblaku, jak se pacifickému souostroví říká v maorštině. Barbie není panenka. A ve světě hlavou dolů má prádlo dost času na pověšení.
COOKIES
Google+