Přílohy

Potřebujete akorát rovnováhu a nemít strach, že upadnete

Tomáš Verner ještě nikdy v reklamě nehrál, ale nabídku Vodafonu přijal okamžitě. „Do čeho už byste nešel?“ ptali se ho kvůli scénáři. „Já jsem pro každou srandu!“ odpověděl. „Teda asi kromě frontální nahoty,“ dodal a začal se smát.
AddThis

Užíváte si natáčení, Tomáši?
Úplně nejvíc. Netušil jsem nikdy, kolik lidí pracuje na natáčení reklamy, a jsem lehce v šoku z toho, jaký je to kolos. Ale jen v dobrém slova smyslu. 

Myslíte si, že se každý může naučit aspoň trochu krasobruslit?
Bruslit se naučí určitě skoro každý. A myslím si, že řekněme v rámci Evropy jsme na tom u nás s bruslením dost dobře, má tu tradici. Leckdo v zimě vezme brusle a jde na rybník. A většina lidí je schopná se naučit bruslit i poměrně ladně. Ale opravdové krasobruslení se někdy nepoštěstí ani těm, kdo ho trénují léta. 

Jak to, že vám to jde tak samo?
Já nevím. Babička mi říkala, že když mi bylo pět let, tak jsem doma prohlásil, že budu „baleta“. Aniž bych přesně tušil, co to má být. Dnes mám sice na nohou brusle, ale vlastně baletím na ledě.

praskání ledu, to je moje meditační hudba

Čím vás krasobruslení tak dostalo? Co je na něm tak super?
To asi neumím popsat. Ten pocit volnosti, když se zavřou mantinely, je ráno a vy máte pro sebe 1800 metrů čtverečních. Slyšíte jen hrany a praskání ledu, to je moje meditační hudba. Je taky pravda, že jsem měl vždycky štěstí na skvělý tým a kolektiv.  

Jezdíte to i pro zdraví?
Ne, to určitě ne. Na vrcholové úrovni krasobruslení určitě není zdravé. To je pro hrstku bláznů, jako jsem já. Jde v podstatě o nadlidské výkony, aby to bylo celé divácky atraktivní. Ale rekreačně se kromě, co já vím, desetiboje, dá asi sportovat zdravě ve všech disciplínách. Na brusle akorát potřebujete rovnováhu a nemít strach z toho, že upadnete. Jinak si to samozřejmě brzo přivoláte. Ale nechci nikoho strašit, jakýkoliv sport je skvělá věc.

Co říkáte na téma spotu, ve kterém hrajete?
Možná to teď bude znít nacvičeně, ale není. Já jsem odešel z domu ve 12 letech a internet je pro mě geniální vynález, který mi zprostředkovává spojení s mojí rodinou a přáteli. Určitě nejsem ten typ, co je neustále přilepený na smartfonu, ale ještě nějaký čas po světě cestovat budu. Vidět se aspoň na Skypu je moc fajn. Internet je ale důležitý jak pro mě, tak pro moji práci. Navíc v dnešní době, chcete-li zaujmout sponzory, musíte být aktivní na sociálních sítích. To se regulérně měří. Ale samozřejmě, že je využívám i kvůli fanouškům, ne každý se může jet podívat na závody do Japonska, takhle s námi může být alespoň virtuálně. A hlavně, můžeme spolu komunikovat.

 

AddThis

Přílohy

Nizozemsko

Kdyby někdo vyhlásil soutěž o nejzarytější bruslařské fanatiky, tak se o první místo utkají Kanaďané a Nizozemci. Nezaujatá porota by ale musela vybrat Nizozemce, protože Kanaďané se opírají o hokejku, kdežto v Holandsku se bruslí jen tak. A všude.

Přílohy

I rozhodčí je jenom člověk

Pamatujete, jak jste ve škole nad písemkou měnili měkké i za ypsilon a zase zpátky? A jak to první rozhodnutí bývalo správně? Stejné je to i při hodnocení krasobruslení. Mezinárodní rozhodčí Markéta Horklová to ví.

Podobné články: Přílohy

2017 | 3 | e-Bitka

Romantika na zámku

Kouzelné prostředí zámku Château Herálec na Vysočině uvítalo režiséra Vojtěcha Kotka, celý jeho filmařský štáb a především naši známou rodinku, aby tu společně natočili naší novou kampaň. Máme vám totiž co říct. Nejen, že máme podle nezávislého měření za celý rok 2016 nejrychlejší LTE síť v ČR, ale nově si můžete s tarifem Red+ užít neuvěřitelných 40 GB sdílených dat navíc. Fakt! Jestli nevěříte, mrkněte na stranu 74. A takhle to vypadalo při romantickém natáčení.

2016 | 11 | Řemeslník – nová šlechta

Pomoc bez peněz

Hodit kilo do kasičky a cítit se jako filantrop je sice fajn, ale existují i způsoby, jak přispět i bez peněz. A nejsou o nic míň účinné.

2016 | 11 | Řemeslník – nová šlechta

S charitou na tom nejsme špatně

Tereza Pospíšilová působí na Katedře studií občanské společnosti Fakulty humanitních studií UK. Zabývá se neziskovými organizacemi, občanskou angažovaností a dobrovolnickou činností. Tak jsme se jí zeptali, jak jsme na tom s ochotou pomáhat.
COOKIES
Google+