Pavlač Emila Hakla

AddThis

Z růže kvítek

V naší rodině jsme dospěli k praxi, že se vždycky dohodneme někdy v lednu, který den si uděláme Vánoce, poněvadž je to fuk. Jsme pohani. Už před třiceti lety jsme ničemu nevěřili a dávali si pod stromeček plastové, textilní či skleněné dary s příslušně nasládlou porcí předstírané radosti, která měla zastřít trauma, že to zase musíme nějak přetrpět. Koneckonců jde hlavně o večeři. Stran té máme v současnosti zaveden rotační systém – každý rok ji pořádá někdo jiný. Loni přišla řada na mě – ségry, neteřinky a jejich goretexoví frajeři se shromáždili v mé kuchyni. Prskavky neprskaly, Rybovku jsem nenašel. Jediné, na čem se všichni vzácně shodli, byla skutečnost, že byl kapr letos o dost lepší. Bodejť ne, když jsem smažil lososa.
Nesrovnatelně hůř na tom jsou ti, kdo jsou nuceni předstírat víru. Jedna z neteřinek vydržela dva roky s katolickým mládencem, který nás tváří v tvář pokřivenému smrčku vždy donutil vybavovat si zbytky koled a modliteb. Tam se potom na chvíli jakýsi pocit dostavil. Víra je prevít, jak říká kriminální rada Vacátko.
Znám dvě brunety – šestatřicítky, co si osvojily sympatického blonďáka. Kluk zatím chodí do školky a vše je ok, Ježíška baští a z autodráhy má pokaždé radost. Na Vánoce jsem u nich naštěstí nebyl, ale druhý rok jim dělávám čerta (Mikuláše zmákne jeden kolega, anděla nemáme). Mám sen – možná jsem o něm už mluvil – jednoho dne nahradit čerta Hitlerem. Zatím jsem nesebral odvahu. Jednak pro stupiditu nápadu, ale hlavně ze strachu, že by si nikdo ničeho nevšiml.

AddThis

Rozjezd

Rozjezd

Kdo mozek nemá, platit nemusí. O tom a o dalších novinkách včetně výzkumu o oblíbenosti Pražáků se dozvíte v našem Rozjezdu.

Téma

Kdo je hlava rodiny?

S tím, jak se mění rodina, se mění i její vnitřní uspořádání. Muž už dávno není nezpochybnitelnou hlavou rodiny, aspoň ne automaticky. Ale když ne muž, tak kdo tedy?

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+