Sporák

A je z něj tvaroháč

Sušenky BeBe má někdo rád a jinému přijdou bez chuti a bez zápachu. Vsadím ale boty, že tohle dortové pojetí BeBeček dostane do transu každého. Dole křupe, nahoře je krémové, chutě jdou od sladka přes kyselo do skořice. Prostě pecka, kterou uděláte raz dva a budete mistři přes dorty.
AddThis

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ

Co potřebujete

1 a půl balení sušenek BeBe


70 g másla


250 g tvarohu


150 g lučiny


200 g cukru krystal


4 vajíčka


skořici


600 g zakysané smetany


60 g cukru


kůru a šťávu z jedné limetky

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

Drobení

Sušenky dáme do sáčku a pořádně jim natlučeme. Popadněte paličku na maso a nadrťte je na prášek. Vysypte do mísy, přidejte změklé máslo a pěkně rukama zpracujte na drobenku. Do dortové formy dejte pečicí papír a těsto ze sušenek do něj rozprostřete na ani ne centimetr vysokou vrstvu. Pěkně hutně napěchujte.

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

První vrstva 

Smíchejte tvaroh, lučinu, cukr a vajíčka. Nalijte na korpus a dejte péct na 170 °C na dvacet minut. Jakmile je upečeno, posypte tuto první vrstvu skořicí a nechejte vychladnout.

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

Druhá vrstva 

Smíchejte zakysanou smetanu, cukr a kůru a šťávu z limetky. Nalijte na vychladlou první vrstvu a pečte na 200 °C šest minut. Vytáhněte z trouby a nechejte vystydnout. Ideální je dát dortu pokoj přes noc, chutě se krásně rozleží.


*TIP

Parádní dezert z tvarohového dortu uděláte tak, že si z granátového jablíčka vyloupete jádra a těmi na talíři dort ozdobíte. Můžete ale použít i jahody, maliny nebo jiné podobné sezónní ovoce. Snítka máty a budete cukrářští bohové.

 

AddThis
2 comments
sKopheK
sKopheK

Co je prosím v ingrediencích myšleno "cukrem", když ještě nad tím je uveden "cukr krystal"? Taky mi horní vrstva pořádně neztuhla ani po celonočním odležení.

Redakce Cilichili
Redakce Cilichili

@sKopheK @Dobrý den, ten první cukr patří do těsta, druhý do tvarohové hmoty. Ingredience píšeme tak, jak jdou pak v receptu za sebou. A k tomu tuhnutí: buď moc řídká smetana nebo hodně šťávy z limetky. Nám to šlo jako po másle. Zkoušejte dál, jistě to klapne. Díky. @sKopheK

Ža Čarou

Máme šanci přežít v interiérech budoucnosti?

V čem budeme bydlet za dvacet třicet let? Dokážeme přežít v éře panovačných kyberbaráků a mikrobytů naplněných zmutovaným nábytkem? Sežere nás jednoho dne naše lednička?

Remix

Jen ty dobré, prosím

Holčičí zbraně Anny Calvi, milostný vztah s operačním systémém a další březnové kulturní pecky v přehledu Čilichili.

Podobné články: Sporák

2017 | 4 | Soumrak missek

Někdo to rád špenát

Většina z nás by vsadila svoje polobotky na to, že nejlepší karbanátky umí jeho máma. Až na nás. My se sázíme, že ty nejlepší dělá máma Iva a že si je zamilují žravci všeho druhu, i když jsou to špenátové karboše bez masa.

2017 | 3 | e-Bitka

Máma mele králíka

„Zase králíka, každý den máme králíka,“ zní hláška ze Slunce, seno, jahody a možná si to říká každý, kdo měl babičku s králíkárnou. Ta ho ale nepřipravovala po našem: pěkně vymletého a vymaštěného. Po takovém se zapráší dřív, než stačíte říct „máma mele maso“.

2017 | 2 | Tohle budeš nosit za rok

Mákněte na šiškách

Sedíte si takhle doma, lednice vyjedená, ve spíži jen pár brambor, venku mráz, že byste tam ani psa nevyhnali, a o vás se pokouší dotěrná chuť na sladké. I na tyhle nepříjemné chvilky máme s naší Ivou páku – poctivé šišky s mákem, takové ty, co nám dělávaly babičky.
COOKIES
Google+