Sporák

A je z něj tvaroháč

Sušenky BeBe má někdo rád a jinému přijdou bez chuti a bez zápachu. Vsadím ale boty, že tohle dortové pojetí BeBeček dostane do transu každého. Dole křupe, nahoře je krémové, chutě jdou od sladka přes kyselo do skořice. Prostě pecka, kterou uděláte raz dva a budete mistři přes dorty.
AddThis

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ

Co potřebujete

1 a půl balení sušenek BeBe


70 g másla


250 g tvarohu


150 g lučiny


200 g cukru krystal


4 vajíčka


skořici


600 g zakysané smetany


60 g cukru


kůru a šťávu z jedné limetky

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

Drobení

Sušenky dáme do sáčku a pořádně jim natlučeme. Popadněte paličku na maso a nadrťte je na prášek. Vysypte do mísy, přidejte změklé máslo a pěkně rukama zpracujte na drobenku. Do dortové formy dejte pečicí papír a těsto ze sušenek do něj rozprostřete na ani ne centimetr vysokou vrstvu. Pěkně hutně napěchujte.

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

První vrstva 

Smíchejte tvaroh, lučinu, cukr a vajíčka. Nalijte na korpus a dejte péct na 170 °C na dvacet minut. Jakmile je upečeno, posypte tuto první vrstvu skořicí a nechejte vychladnout.

2014_03-brno_je_zlata_lod-sporak

Druhá vrstva 

Smíchejte zakysanou smetanu, cukr a kůru a šťávu z limetky. Nalijte na vychladlou první vrstvu a pečte na 200 °C šest minut. Vytáhněte z trouby a nechejte vystydnout. Ideální je dát dortu pokoj přes noc, chutě se krásně rozleží.


*TIP

Parádní dezert z tvarohového dortu uděláte tak, že si z granátového jablíčka vyloupete jádra a těmi na talíři dort ozdobíte. Můžete ale použít i jahody, maliny nebo jiné podobné sezónní ovoce. Snítka máty a budete cukrářští bohové.

 

AddThis
2 comments
sKopheK
sKopheK

Co je prosím v ingrediencích myšleno "cukrem", když ještě nad tím je uveden "cukr krystal"? Taky mi horní vrstva pořádně neztuhla ani po celonočním odležení.

Redakce Cilichili
Redakce Cilichili

@sKopheK @Dobrý den, ten první cukr patří do těsta, druhý do tvarohové hmoty. Ingredience píšeme tak, jak jdou pak v receptu za sebou. A k tomu tuhnutí: buď moc řídká smetana nebo hodně šťávy z limetky. Nám to šlo jako po másle. Zkoušejte dál, jistě to klapne. Díky. @sKopheK

Ža Čarou

Máme šanci přežít v interiérech budoucnosti?

V čem budeme bydlet za dvacet třicet let? Dokážeme přežít v éře panovačných kyberbaráků a mikrobytů naplněných zmutovaným nábytkem? Sežere nás jednoho dne naše lednička?

Remix

Jen ty dobré, prosím

Holčičí zbraně Anny Calvi, milostný vztah s operačním systémém a další březnové kulturní pecky v přehledu Čilichili.

Podobné články: Sporák

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Nigerijské dušení

„Lidé v Nigérii jsou možná chudí, ale také jsou vděční, milující a vstřícní. Takže když už se doma něco vaří, nevaří se jen pro blízkou rodinu, ale pro celou ulici. Dveře jsou otevřené a každý může přijít a najíst se – takhle se to dělá v Africe.“ A tak jsme se s věčně usměvavou Jessicou rozhodli udělat tradiční „stew“ čili dušené maso pro celé pražské Modřany. Kdyby to totiž bylo jenom na nás, tak tam sedíme a jíme ještě dnes.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.

2018 | 2 | Mohykáni silnic

Filipínská vejce

Naše hostitelka Kamille je na rozdíl od svých masožravých krajanů z Filipín vegetariánka. Ale problém to nebyl. Připravila nám tradiční filipínský oběd složený ze dvou specialit. Až tortang talong a ginisang ampalayu sami ochutnáte, jistě uznáte, že to nejsou jenom vajíčka ve dvou podobách, ale důležitou roli hraje i lilek, zázvor a další skvělé chutě a vůně.
COOKIES
Google+