Remix

Panny v domácím vězení

Vraždící krasavice Violet a Daisy, psychadelický Pontiac i vzdorující panenky v kulturním přehledu Čilichili na duben.

AddThis

Vražedné květinky

Mladý režisér Geoffrey Fletcher natočil film Violet a Daisy o dvou krasotinkách s trochu temným zaměstnáním. Vyčmuchal dvě roztomilé modrooké holky, Alexis Bledelovou a Saoirse Ronanovou. Ty dohromady tvoří zdánlivě nebojácné duo, jsou mladé a krásné a potřebují peníze, aby si mohly kupovat nejnovější hadry. Takže na přání svého šéfa zabíjejí lidi. Celé je to úsměvně zvrhlé, se střílečkami kontrastuje holčičí pokojíček, nevinná jména a kukadla atd. Film si dělá legraci z pravidel akčních filmů a na jeho konci budete mít enormní chuť na žvýkačku, počítejte s tím.

http://violetanddaisyfilm.com/

Panny v domácím vězení

Tichá síla – výstava čínské fotografky, malířky a básnířky Liou Sia snad ani nemůže nést lepší název. Souhrn fotografií, který bude až do 9. června vystaven v pražské galerii DOX, je silný a působivý. Z každého snímku sálá smutek a osamělost, nechybí náznaky humoru, ale ty ještě násobí hlubokou beznaděj. Nehezké panenky, které vystupují v hlavní roli autorčiných fotografií, jako by strašně chtěly promluvit. A nemůžou. Příběh, který se za snímky skrývá, celý pocit z expozice navyšuje. Liou Sia je manželkou významného čínského disidenta Liou Siao-poa, který byl v roce 2009 uvězněn za otevřený dopis Charta 08, v němž požadoval otevřenou diskuzi o zavedení demokracie v zemi. Podepsaly ho desítky tisíc čínských občanů. V roce 2010 dostal Liou Siao-po Nobelovu cenu míru, za což byla jeho žena „oceněna“ domácím vězením, které dosud trvá. Součástí výstavy je také krátké video, které zachycuje pokus o návštěvu autorky. Panenky Liou Sia jsou plné vzdoru, hněvu, nemohou se pohnout ani promluvit, přesto působí silně a hrdě. Podobně jako autorka fotografií. 

www.dox.cz 

Jižanský pitaval

HBO znovu boduje. Televizní moloch představil na začátku letošního roku další vynikající seriál, který se okamžitě zařadil mezi nejoblíbenější pořady současnosti. True Detective (česky se z nějakého důvodu seriál jmenuje Temný případ) představuje sympatický koncept. Každá sezóna je věnována jednomu výjimečnému případu, který se bude rozebírat ze všech stran, z hlediska vyšetřování, ale třeba i zásahu do soukromí vyšetřovatelů a osudů dalších lidí. První sezóna představuje případ sériových vražd v Louisianě, který řeší dva detektivové ve skvělém podání Mathewa McConaugheyhoWoodyho Harrelsona. Hlavně McConaughey je neuvěřitelný. True Detective je divoký jižanský pitaval, který nás zavede do odporného světa bílé spodiny, jak jim tam dole na Jihu říkají. Souhra fantastických dialogů, tajemství, pokřiveného náboženství, geniálního výběru hudby (T-Bone Burnett) a atmosféry, která by se dala krájet, funguje beze zbytku. První díly se mohly zdát trochu upovídané, nějakou dobu taky trvalo, než se diváci začali orientovat hned ve třech časových rovinách, ve kterých se příběh odehrává. Zpěvačka Chelsea Wolfe na svém twitterovém účtu nazvala True Detective seriálem, který „znovu spojil Spojené státy“. Ovace se hrnou odevšad, bezprecedentní hodnocení na serverech filmových databází není náhoda. Tohle byste neměli minout.

www.hbo.com/true-detective 

Objevení sebe

Tahle kniha není zrovna tenká, ale když jí dáte šanci, odvděčí se vám. Objevení nebe Harryho Mulische je napínavý a velkolepý román, který vás pohltí a do samého konce nepustí. Hlavními hrdiny jsou dva přátelé Max a Onno, ale své nezastupitelné místo mají i filozofie, náboženství, astronomie, holokaust, lingvistika, hudba, a třeba i železná opona a andělé jako průvodci celého děje. Nemusíte se bát šíře záběru, autor si se vším poradil. A o co vlastně jde? O rozhodnutí Boha, který chce ukončit smlouvu s lidstvem, protože v něj přestává věřit. Proto je třeba vrátit zapůjčené kamenné desky se závazkem, které kdysi snesl Mojžíš z hory, zpátky na nebesa...

www.odeon-knihy.cz

Klasikové na divoko

Nejlepší psychedelická hudba současnosti vzniká v americké Virginii, uprostřed Blue Ridge Mountains, a na svědomí ji mají tři bratři Carneyovi ze skupiny Pontiak. Sourozenci Jennings, Van a Lean spolu hrají oficiálně od ledna 2004, za těch deset let stihli hned sedm velkých alb a spoustu dalších nosičů. Jejich poslední nahrávky vznikají v domácím studiu uprostřed lesů a na jejich atmosféře je to znát. Začínali pod vlivem Black Sabbath nebo Pink Floyd, postupem let se vypracovali k originálnímu zvuku, který kromě zmíněných vlivů obsahuje také hlasité ozvěny kalifornských kapel ze šedesátých let. Pontiak mají navíc výhodu v tom, že si coby bratři ohromně rozumí, a to se podepisuje hlavně na skvělých koncertech. Pontiak letos v lednu vydali výtečně hodnocené album INNOCENCE. Novinku představí bratři také na koncertech v ČR, mezi 15. a 21. dubnem se zde ukážou hned na pěti. Bratři jsou v totálním psychedelickém rauši, zkuste se napojit, stojí to za to. 

http://brotherspontiak.com

AddThis
0 comments

Sporák

Los ptachkos español

Navzdory názvu česká klasika. Hovězí závitek s rýží. My jsme pro vás ale připravili recept, se kterým tenhle španělský ptáček bude jako od babičky. Základem je masová omáčka demi-glace. Tu když budete používat, budete za skutečné mistry kuchyně.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+