Pavlač Emila Hakla

AddThis

Jízda

Že je vášeň slepá, si uvědomím pokaždé, když zajdu k sestře na kafe. Má psíčka, který už pár let pokládá moji nohu za jiného psíčka, opačného pohlaví doufejme. Po deseti minutách hektického dření ho sestra zavře v ložnici. Tak je to na světě s láskou. Věčná záhada. Mně je fuk, když ve mně pejsek vidí čubu (on ji totiž vidí i v žertovném polštáři ve tvaru mimozemšťana a v plyšové Sněhurce – tam se mýlí jen málo), ale svědčí to o čemsi vyšším. O čem, ptáme se. Víme jen, že panuje nerovnost šancí. Někteří mají zkrátka nadání. Můžou mít ruce jak pastelky i hrudník jako bulharský vzpěrač, stejně se za nimi táhne houf. Mají něco, na co je spoleh. Soukromě si myslím, že ženy na mužích fascinuje šílenství. Musí ovšem jít o pravého magora – nic, co by se dalo natrénovat.

Začnu odjinud. Minulý týden sedím v kavárně s kamarádem lékařem. Táhneme to přes půlnoc. O půlnoci vchází legenda – sedmdesátiletý androš. Hvězda hvězd. Jinde není flek, přisedne k nám. Po hodince si potykáme, po další se nás MUDr. ptá, jestli něco nepotřebujeme. Mívá záchvaty velkorysosti. Já si nechám napsat xanax – víc mi ke štěstí netřeba. Hvězda kratince váhá a povídá: Napíšeš mi viagru? Doktor mu jich píše rovnou pět spolu s poukázkou na preventivní vyšetření hercny. Zvoní mi telefon. Půl hodiny rázuju po chodníku a přikyvuju. Když se vracím, sedí u našeho stolu šest dalších postarších apoštolů a planoucíma očima sledují, jak jim doktor vypisuje recepty na jízdu do ráje. Plus pozvánky na EKG. Je to svého druhu světec. „Na vyšetření serem,“ volají, „tohle stojí za všecky rizika, chachá!“ A mně naskakuje verš jednoho androšského barda, který už tu není a jehož verše jsem chápal vždy jen částečně: Zoufalý jsou faly / a zoufalejší, než kdo vylíčí / jsou číčy. „Č“ nahraď . Koneckonců jde o klasika…

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Kantoři jsou ufoni, biatlonistky budou běhat nahaté a Zdeněk Pohlreich se stal zlatým vředem plesu gastroenterologů. To všechno a mnohem víc v našem Rozjezdu.

Téma

Donchuani

O femmes fatales, okouzlujících ženách, před kterými padají chlapi automaticky na kolena, se píše všude. Co ale muži, kteří fungují jako mucholapky na ženy? Jak to dělají? Stojí to za život plný stresu, výmluv a útěků? Zeptali jsme se.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+