Remix

Barcelonské jaro

Auto se skvělým zvukem, fesťák u moře i Australan, co dělá kravál na Islandu. To vše najdete v kulturním věstníku Čilichili.

  • Klubový zpravodaj: Michal Pařízek
  • Jan Červinka
  • Magdalena Schlindenbuchová
  • Richard Šulc
AddThis

MUSTANG MÁ NAROZKY

Přesně před 50. lety poprvé zaburácel motor jedné auto ikony. Ford Mustang je kult, a to nejen díky filmům, jako jsou Bullitův případ nebo 60 vteřin. A když má narozky takovýhle auťák, je potřeba to oslavit. A tak Mustang Riders klub pořádá 24. května vůbec první čtvrtmílové sprinty amerických vozů na Letišti Václava Havla v Praze určené pro veřejnost. Ale nebudou to jen závody. Bude to především přehlídka mustangů starých i mladých, na oslavu dorazí i další americká fára a pach benzínu se bude mísit s vůní nefalšovaných burgerů. Bude to prostě jízda.

barcelonské jaro

K Pražskému jaru patří smyčce, k tomu barcelonskému kytary a synťáky. Koncem května se tam už třináct let koná původně skromná přehlídka, která lety přerostla do jednoho z největších fesťáků v Evropě. Primavera Sound letos začíná v pondělí 26. května. Letošnímu ročníku vévodí Pixies (s novým albem!), Arcade Fire nebo The National, vůbec prvním oznámeným jménem byly kultovní Neutral Milk Hotel. Dále vystoupí například Nine Inch Nails, Queens of the Stone Age, St. Vincent, Warpaint, Kronos Quartet, Slint nebo Spoon; festival nabízí také spoustu jmen z metalové, punkové, elektro nebo world music scény. Přijedou věkovití hrdinové jako Dr. John, Caetano Veloso, Sun Ra Arkestra, Television, Mick Harvey nebo angličtí noise pionýři Loop, kteří nekoncertovali více než dvacet let. Prostě jmen, že se nevejdou na plakát.

Život na laně i pod ním

Píše se rok 1974, New York má novou dominantu Světového obchodního centra a lidem začíná další, ničím výjimečný srpnový den. Obyčejný ale není pro francouzského provazochodce, který se rozhodne na zavěšeném laně a bez zajištění několikrát přejít vzdálenost mezi Dvojčaty. Tak začíná román Co svět světem stojí Columa McCanna a také i příběhy několika osob, kterým se v tento den změní život. Způsob, kterým se McCannovi povedlo vylíčit život v New Yorku sedmdesátých let, je ne­­opakovatelný. Hemžení ve městě plném špíny, bídy a spodiny v Bronxu, ale také bohatství a přepychu na Manhattanu, si projdete až na dno.

Hlukový čaroděj

Ben Frost, Australan žijící na Islandu, prý umí dělat nejlepší noise dneška. Kromě toho se podílel hned na několika soundtracích filmových i divadelních, jeho hudba se často používá při zvukových instalacích, spolupracoval s Björk, Swans, Brianem Enem a spoustou dalších. Očekávané nové album AURORA vychází 26. května, ale s novým programem, který vznikal z velké části v africkém Kongu, se Ben Frost v Praze představí už o tři dny dřív, v pátek 23. května v klubu Meet Factory. Novinka je z velké části postavena na živých bicích (hostuje tu Thor Harris právě ze Swans) a snad každý tón bolí. Špunty s sebou, není čas na hrdinství.

Temné basy z Kalifornie

Koncert The Glitch Mob byl ohlášen už na začátku roku, a čekání tedy trvalo celých pět měsíců. Na konci května ale elektronické trio z Los Angeles konečně rozvibruje drsnými beaty pražský klub Roxy, a to v rámci představení svého nového alba Love Death Immortality. Styl kapely je pořád stejně temný a syrový. Kombinace hrubých kytarových riffů a hluboké basy dokáže člověka bez problému dostat do transu. Aktuální hit Cant Kill Us je toho jasným důkazem. Kromě novinek se ale určitě můžete těšit i na starší kousky, jako je například Drive It Like You Stole It, který se objevil na jejich prvním albu Drink The Sea z roku 2010. Elektronická skupina The Glitch Mob vystoupí 26. 5. 2014 v Roxy.

AddThis

Sporák

Když salát, tak ze svíčkové

Jasně, můžete si udělat salát z pár listů něčeho nebo z rajčete a okurky, ale to nebude žádná paráda. Jestli má být salát co k čemu, musí v něm být něco navrch. Třeba steak. Nejste přece králíci.

Podobné články: Remix

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!
Google+