Pavlač Emila Hakla

AddThis

Matka je grunt

a zbytek špunt – to je jisté. V mém případě zvítězil špunt – máma si pár měsíců předtím, než mě katapultovala do světa, krvavě stála za tím, že se budu jmenovat Bronislav. Taky bych s tím nějak vyžil, nicméně jsem vděčný tátovi, že v jeho osobě zvítězila evropská soudnost nad matčiným moravsko-slezským nacionalismem. Tolik k mateřství. Byli jsme tam všichni, přestože mnozí předstírají, že si to nepamatují. V bezpečném biologickém tanku – v pupíku. Dost ale Freuda – šup do přítomnosti. Poslední dobou si všímám jedné věci – ve všech stálejších partách, kam docházím, si málokdo nestěžuje na mámu. Velká spousta dospělých ji naopak viní ze všech možných životních proher, případně vůbec z toho, že se od ní do svých čtyřiceti nebyli schopni odstřihnout. Připadá mi to divné – přece to nebude tak, že tady straší nějaká univerzální panna M., která nechce pustit děti do světa. Logicky se spíš těm jejím dětem do toho moc nechce. Mně se to mluví, když moje máma podle všeho byla celkem normální. Jak je rok dlouhý, celkem nemám, co bych jí vyčetl. Leda snad fakt, že mě nekojila. To ano – často se mi zdá sen, ve kterém se nade mnou houpe obrovitý mateřský prs, veliká uklidňující koza, ze které se můžu kdykoliv napít. Ten ale mívá spousta kamarádů, kteří si jinak na dětství nestěžují. Jejich prs se jmenuje Klid po práci, Držte už konečně hubu, Zazpíváme si, Tullamore a podobně. Pravda je, že práce, firma, tullamorka, rachota, buzerace, huba, případně porada jsou pořád a pořád dokola ženského rodu. Jedině briefing a team building jsou tady taky trochu pro chlapy, ale ty už se, jak poslední dobou zjišťuji, moc nepoužívají. Nahradilo je zadání – střední cesta, která nás všechny chtě nechtě dovede k úspěchu, který se nazývá Padla.

AddThis
1 comments
Majis Belanova
Majis Belanova

To, že jsem z Třince znamená, že mě budou v Praze automaticky obviňovat, že své dítko pojmenuju Bronislav, Stanislav, Bořivoj nebo Jaroslav? :-D

Rozjezd

Rozjezd

Ochutnejte naši novinku a budete chrochtat blahem. K dostání i prasečí tvaroh, falešné Japonky a potravinový inspektor Láďa Pyré.

Téma

Matky slavných

Schválně, jestli je správně určíte?

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+