ROZJEZD

AddThis

Multikulturní šok

Japonština neexistuje, tvrdí vědci

Dlouholetý výzkum australských japanologů naznačuje, že Japonci se dorozumívají mimikou a úklonami. „Všechny ty zvuky kolem vydávají jen pro legraci,“ prohlašují lingvisté, „baví se tím, jak se je ostatní snaží dešifrovat.“ „Kore wa zet tai ni tondemonaidesu! Wataši wa ukeireru koto ga dekimasen!“ odmítl tuto tezi japonský velvyslanec se širokým úsměvem.

Dojemný příběh

Skutečný talent se vždy prosadí

Geniální školák Rich Warthes, který v roce 1963 ohromil svět schopností zapamatovat si Ludolfovo číslo na 300 desetinných míst, strávil dlouhý a úspěšný život tím, že v cirkuse vyjmenovával Ludolfovo číslo na 300 desetinných míst. Vystupoval vždy hned po Ženě s třemi prsy a před Rapujícím kamzíkem.

Svět módy

Než vklouznete do plavek

Objev

Lékaři přišli na způsob, jak zkrátit život na polovinu.

Zprávy

Brazilec, který vyšlechtil hranaté křečky, zjistil, že jsou k ničemu. 


Většina čerstvých absolventů univerzit by už neuspěla u maturitního testu, zjistil výzkum. To znamená, že vysoké školy berou lidem vzdělání.  


Beznohý muž si začal stěžovat na pocení rukou. 


„Budoucnost módy je v jídle!“ vykřikoval návrhář Osmany Laffita poté, co si vysypal špagety na hlavu a jinak bez oblečení pobíhal po hotelu Pupp.  


Militantní vegetariáni říkají „NE!“ militantním antivegetariánům.


Na Staroměstském náměstí v Praze začaly vánoční trhy.

Vzdělání

Karel IV. vyčpěl

Pražská Univerzita Karlova se rozhodla přejmenovat na Univerzitu Vojty Dyka. „Nikdo už nechce být mrňavý středověký feudál,“ zdůvodnil změnu rektor univerzity. „K tomu, jak se chystají v Brně vyměnit Masaryka za Shakiru, bychom se ale nikdy nesnížili,“ dodal.

Školství

Vzájemné přátelství a úcta učitelů a studentů se zvyšuje

Nový stupeň vzájemného porozumění studentů a pedagogů středních škol se daří nastavit na mnoha místech v republice. Vzájemné vztahy vylepšuje to, že učitelé a žáci se v letních měsících potkávají v tom samém zaměstnání ve fastfoodových řetězcích. „V řadě případů zde studenti působí jako nadřízení svých pedagogů a radí jim, jak správně smažit hranolky či vytírat podlahu. Velmi to utužuje vztahy,“ uvádí mluvčí ministerstva školství. „Proto budeme tento trend i nadále podporovat.“

Lidská práva

Ženy protestují proti nespravedlivé tělesné výšce mužů a žádají rovnost, zajištěnou cirkulárkami.


Psychologové se obávají, že některé válečné počítačové hry mohou u dětí budit negativní emoce k nacistům.

Zdraví

Lidská páteř se přizpůsobila sezení u počítače

Antropologové oznámili, že lidský druh přešel do nové vývojové fáze s názvem Homo sapiens officii. Páteř lidí sedících celý život před obrazovkou či v dopravních prostředcích podstatně změnila tvar, hlava se předsadila dopředu a končetiny se spolu s prudkým zkrácením zakřivily. Také ohnutost, pružnost a plasticita páteře se zvláště u pracovníků nadnárodních korporací výrazně zvýšila. Exempláře starého druhu Homo sapiens sapiens budou vedle tzv. „nových lidí“ ještě několik desetiletí přežívat, jejich zánik a nahrazení proběhne přirozenou cestou.

Varování

V Kataru se objevila epidemie kataru

Kosmetika a plastická chirurgie

Buď prasoň

Nová móda míří z Číny do USA a odtud dále do Evropy. Trend zvětšování nosních dírek mechanickou cestou zasáhl mladé muže i ženy. Na snímku vidíte mladíka při pravidelném cvičení, jehož cílem je postupně vytvarovat nosní dírky do velikosti kruhu o průměru 4–5 centimetrů. Prase se stává pro novou generaci vzorem nejen svými obličejovými rysy, ale i tvarem postavy a intonací hlasu.

Média

Budova České televize se roztekla dobrem

Během diskusního pořadu „Jak pozdvihnout tu naši společnou zemičku“, v němž Zdeněk Svěrák, Ladislav Špaček a Tomáš Halík debatovali s moderátorem Markem Ebenem o zvýšení morálního povědomí lidu, se budova ČT na Kavčích horách pozvolna rozpustila dobrem a odtekla do kanálu v ulici Nad Pekařkou. Debatující, po nichž postupně skapávaly zbytky obvodových zdí, nepřítomnost studia nezaznamenali, a jestli neumřeli, široce gestikulují dodnes.

Užitečný zdroj

Burza názvů pro kapely

Začínajícím skupinám, které nenapadá žádný název, nabízíme za drobný autorský poplatek tuto nabídku:
 

Stydké zisky


Binární ovoce

 


Zvlčení jehňátek


Vystlaná pixla


Mazut


Tuhá kráva


Tři sysli


Hruškoň


Žluklý pes


Prohrála v markách

AddThis
1 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Jak to měla na táboře neteřinka Emila Hakla. Píše o tom do Čilichili.

Komiks

Bedřich vzpomíná na lovení bobříků.

Duel

Škoda, že Jestřáb neznal mobil. Jinak by kápézetku narval do něj.

Fakebook

I potravinový inspektor a televizní kuchtík Láďa Hruška má Fakebook a se statusy kupodivu nešetří. Nejen o řízku z mastného papíru a rakvičce s taveňákem čtěte více v Čilichili.

VÍCE ROZJEZD

2014 | 6 | Latinos

Zemi minul obří hemoroid

Televize natáčí o gay vojácích, průvodčí budou chodit v plavkách a mimozemšťané si povídají s hmyzem. To vše a mnohem víc v našem Rozjezdu.

2014 | 5 | Matky

Prasečí mlíko

Ochutnejte naši novinku a budete chrochtat blahem. K dostání i prasečí tvaroh, falešné Japonky a potravinový inspektor Láďa Pyré.

2014 | 4 | Donchuani

Proč učitelé nečůrají?

Kantoři jsou ufoni, biatlonistky budou běhat nahaté a Zdeněk Pohlreich se stal zlatým vředem plesu gastroenterologů. To všechno a mnohem víc v našem Rozjezdu.
Google+