Téma

Ejchuchu, military modeling, juchuchu

Zapomeňte na hlídky, táborové ohně a totemy. Dnešní městské děti (nebo spíš jejich rodiče) už na klasické tábory nenachytáte. A proto se vymýšlí všechno možné i nemožné.
AddThis
Military tábor. Malé děti s velkými zbraněmiMilitary tábor. Malé děti s velkými zbraněmi
ČiliChili TáborČiliChili TáborČiliChili Tábor

 

V emerice

Když někde vidíte pitominu, většinou ji vymysleli v USA. Je to tak i s tematickými tábory. Tak jen namátkou: Mezinárodní muzeum špionáže ve Washingtonu pořádá pravidelně tábory pro špiony, kde se děti místo morseovky učí vytváření a luštění kódovaných zpráv, vyrážejí na špionážní mise a pořádají tajné schůzky. Z vesmírného tábora na základně One Tranquility kdesi v Alabamě se vám místo vašeho Pepíčka vrátí domů malý kosmonaut, co se vyzná v robotice, bezpečné přepravě lidí na povrch Měsíce i opravách vesmírných stanic. Na táboře cirkusových umění ve Westchesteru z vašich dětí udělají klauny, žongléry, ekvilibristy či akrobaty. Výstupem z každého turnusu je hodinu dlouhé představení v kostýmech pro rodiče a veřejnost. V hollywoodském kaskadérském táboře se dítka mezi 9 a 16 lety učí zdolávat smrtonosné skoky a pády. Pobíhání mezi vybuchujícími objekty, dopravní nehody a skoky ze všech vysokých bodů děti samozřejmě nejdřív absolvují obloženy molitanem, ale na konci tábora už se navzájem skopávají z desetimetrových lešení jako profíci. Tábor pro módní návrháře organizuje Fashion Design Institute v kalifornském Running Springs. Zde dítka tráví léto navrhováním oblečení, šitím a učením, kdy a jak správně použít slovo „úchvatné“. Domů se vám vrátí sebevědomá bytost, která pohrdá lidmi v teplácích.

Pro děti, které na žádný tábor nechtějí, jsou tu počítačové tábory, na kterých se vztah k pohybu, získaný z domova, ještě posílí. 

A u nás?

Nejsme za Amerikou o moc pozadu. Hvězdárna v Karlových Varech pořádá astronomický tábor, během kterého se děcka nejspíš moc nevyspí. Jestli chcete mít z dítěte indiána s intuicí, pošlete ho na tábor instinktivní lukostřelby. Pytel se roztrhl s military tábory, kde si kluci tak nějak vesele zahrajou na válku. Povyšování do hodností v ceně. Aby to bylo fér, pro holčičky jsou zase modelingové tábory, kde se děvčátka naučí chodit na šteklích. A protože bez booku není modelka, bude i book. Jestli holky nemají na modeling postavu, výdrž nebo hroší kůži, je tu Cosmo girl disco tábor, kde si krémíčkování a upravování vlásků užijou taky dost. K dýze jim musí někdo hrát, a tak je tu DJ camp. Učí se tam mixování, pouštění desek, základy moderování a beat boxu. Jestli se na prázdniny potřebujete zbavit dítěte i čokla, je tu tábor se psy. Rybářské tábory, kouzelnické tábory či mediální tábory jsou už klasika, a tak na závěr zmíníme snad už jenom zombie tábor, kde se děcka prostě poučí o životě. Teda vlastně o mrtvotě.

AddThis
5 comments
AnetaKantorova
AnetaKantorova

Milý pane HOLUBEC....s radostí Vám posílám jednu fotku hroších slečen z Cosmo girl campu na Březové. Krémíčkování bylo hodně, opalování jsme si užily dostatečně, vlásky jsme si řádně rozčesaly a zadečky jsme rozvlnily na tématických Diskotékách, kterých mimochodem bylo nezpočetně. Vaši účast Vám velice rády umožníme v případě, že nás naučíte  rozdělávat oheň, krást dřevo a uhlídat 400 dětí. 

S pozdravem a přáním pěkného dne ¨

Team Cosmo girl camp :-*

PS: díky za reklamu 

ZlejSlein
ZlejSlein

sorry ale mám z článku pocit že autor jen závidí dnešním dětem možnost volby kterou jemu komunistická společnost jeho mládí odepřela.... navíc fotka je bez zdroje což by se určitě rekreačnímu středisku březová nelíbilo-odsud totiž fotka pochází...a jak to vím??ten tank sem stavěl... :-*

Iva Dvorakova
Iva Dvorakova

autor článku je evidentně zapřísáhlým pionýrem,  a nedokáže si připustit, že doba již postoupila. tábory jsou především o navázání nových přátelství a vytváření si vzpomínek do dospělosti, a to se o nic méně realizuje i na táborech úzce tématicky zaměřených. 

prosím tedy, aby redaktoři ČILICHILLI přestali být zamindrákovaní zaprděnci a nevkládali do všeho svá stinná subjektiva, kazí jim to image zábavného a vcelku milého měsíčníku. 

TadeasPlachy
TadeasPlachy

Jo, taky nevidím problém... Na skautském táboře jsem se naučil základům diverze, zapalování čehokoliv čímkoliv, krást dřevo v lese a nebýt chycen apod. Pravda, bylo to hlavně o pohybu na čerstvém vzduchu a praktických dovednostech.

AqzukSyminovsky
AqzukSyminovsky

Nevidím problém s zaměřenými tábory. Pokud se mi nelíbí normalní hraní s míčem, ale mám rád adrenalin, strategii, týmovou hru a férovost tak půjdu na Airsoft camp. Pokud se chci naučit tancovat tak na taneční tábory atp. atp. Akorát ty počítačové jsou podle mě blbé...

Téma

Bez mobilu nejedu!

Srovnali jsme zavazadla, která si s sebou braly děti na tábor před 30 lety a dneska. Schválně, kolik najdete rozdílů...

Téma

Táboroví blogísci

Kdysi se zážitky z tábora sdělovaly ústně, popřípadě v cenzurované verzi psaly do kronik. Dnes existují blogy. A na nich se najde leccos.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+