Téma

Táboroví blogísci

Kdysi se zážitky z tábora sdělovaly ústně, popřípadě v cenzurované verzi psaly do kronik. Dnes existují blogy. A na nich se najde leccos.

AddThis

chko a soušky

Náš oddíl má tábor povolený od CHKO, žádný jiný tábor by tam tábořit nesměl, jen my, my s velkou tradicí jsme si vyžádali výjimku. Ale tato výjimka se vztahuje jen na táboření. A možná i rozdělávání ohně. Ale co kácení soušek? Tam jsme si výjimku nevyžádali.
A to se nám jednoho dne vymstilo. Když kluci sekali, zrovna lesem procházeli turisti. A ti turisti, to byli náhodou sv*ně. Vyfotili kluky, jak sekají, a už si to šupajdili na správu CHKO Broumovsko. Kolem třetí, když se přípravy pomalu přibližovaly konci, přišli lidé od inspekce a na dobrou třičtvrtěhodinku nám ukradli vedoucí...

www.lady-nella.blog.cz

krčma, krmě, poseidon

Dnes jsme se všichni vzbudili do mírně zatouženého rána. Většina táborníků byla poněkud zmožena a unavena po včerejší diskotéce. Po poledním klidu se konala hra. Velcí se šli bít s fuskáčema do doupěte vražedné Medúzy na Ostrov mrtvých a malí hráli hru o štěstí, neboť boj s Medúzou je hlavně o štěstí, vůli, a odvaze. Po večeři se měl konat táborák se zpěvem a kytarami, vyprávěním příběhů a s hřejivým táborovým ohněm, avšak Poseidon měl jiný názor, takže se vyprávění a hraní konalo v Krčmě.

www.sdruzeni-svamp.cz

disco

Včerejší diskotéka byla docela dobrá, akorát hráli blbé písničky. Dnes jsme byli u jelenů a potom jsme je kreslily. Jinak byla nuda a dlouhá cesta. Kaču kousl čmelák, tak musela za doktorem. O zranění fakt není nouze a Karin nás ošetřuje, měla by si otevřít nemocnici. Jo, pokazil se mi mobil, vyprala jsem si ho.

www.cooie11.blog.cz

pro a proti

Pozitiva:
* neni tu vedro jako v Praze
* nejsou tu blbý lidi jako v Praze
* nejsou tu smradlavý bezdomovci jako v Praze
* když se nenamakeupuju, nikdo se na mě nekouká jako na feťáka, co má právě nejhorší stadium heroinových brouků, ale je jim muj ksicht dost jedno
* platim za velice výraznou osobnost a každej se se mnou chtěl bavit (byla jsem známá jako ta divná, gerontofilní Pražačka, co má na tapetě pána ve věku svého dědečka, ale prohlašuje, že si ho jednoho dne vezme)
Negativa:
* děti everywhere
* slimáci everywhere
* kopce everywhere
* pokud je člověk v koupelně dýl jak 15 minut, bud' na něj řvou, at' už vyleze, nebo přestane téct voda
* alergie velice brutálního rázu
* sdílení pokoje s dalšíma třema lidma
* člověk musí jíst, i když nechce, protože nic jinýho neni
* příliš velký vesnický klid
* po 22. hodině človek musí ležet u sebe na pokoji
* musim hrát hry
* nemám tam svoji kytaru
* nemůžu si svobodně a v klidu zakouřit (za celej tábor jsem měla dvě cigarety... JÁ... DVĚ... CIGARETY... ZA DVA...TEJDNY... WOW)
* nemůžu si svobodně a v klidu dát sklenku vína
* nemůžu si svobodně a v klidu zahulit
* nemůžu si v klidu poslechnout hudbu
* NEMŮŽU KU*VA SVOBODNĚ A V KLIDU VOLAT (dopí*i neni mi 8 nebude se mi stýskat po rodičích zku*veně je mi zas*aných 16!!!)
* celková nesvoboda

klíšťata

Všechno od začátku špatně: v táborových hrách jsme končily na samém chvostu, do dopisů rodičům jsme čmáraly nákresy skandálních latrín, hned při prvním táboráku vešlo v platnost nové přirovnání: „Černý jako Ančin špekáček“ a do víčka se mi zakouslo klíště.

www.trojce.cz

bazén

Bazén byl studenej. Zaplavali jsme si dvakrát tam a zpátky a potom už byl prostor pro volnou zábavu. Někteří ho trávili zahříváním na břehu, někteří skákali z okrajů do vody a někteří se navzájem topili – prostě klasika.

www.okenko.jinak.cz

oheň

Ve středu se už počasí začalo umoudřovat, a tak jsme se mohli vypravit do lesa. No mohli... spíš jsme museli, protože Papulka přiběhla s tím, že celý les hoří. Popadli jsme honem barely s vodou a letěli jsme hasit ohně.

www.oddilrejsci.blog.cz

AddThis

Téma

Ejchuchu, military modeling, juchuchu

Zapomeňte na hlídky, táborové ohně a totemy. Dnešní městské děti (nebo spíš jejich rodiče) už na klasické tábory nenachytáte. A proto se vymýšlí všechno možné i nemožné.

Téma

Tábor všech táborů

Artěk je tábor táborů. Funguje dodnes. Dobu největší slávy, kdy se v něm každé léto vystřídalo na 30 tisíc pionýrů z celého světa, už má ale za sebou. Naštěstí si ho pamětníci vybavují až moc dobře. Ptali jsme se Petra, který ale nechtěl prozradit příjmení, protože se za svou prázdninovou minulost přece jenom pořád trochu stydí.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+