Pavlač Emila Hakla

AddThis

Online

Srostli jsme s technologiemi, nechali si je zalézt do míchy. Nejde bez nich žít. Díky nim jsme doslova všude a nikde. Raketový progres, který má jako všechny raketové evoluce (revoluce) svoje mouchy. Moc rychle se řeči říkají, sdělují hlášky, protáčejí informace – moc rychle. Často k dobru věci. Drobnost z okruhu mojí neteřinky. Dívčinými rozmary ztýraný hoch píše dívce, že se kvůli ní věší. Super! odepíše ona. Hoch odloží provaz a zeptá se třiceti lidí na skajpu, co si o tom myslí. Vyslechnou ho, řeknou: Na to se vykašli, be single is the best, be yourself, obalí ho záchrannou sítí svých (mnohem děsnějších) problémů, ukážou si palec, pusu, fejk a jdou do hajan – pod peřinou pokecat po mailu s kámoškou.  Takže jde o jednoznačně zdravý vývoj – taky jsme se kdysi věšeli a bylo sakra těžké najít fyzického parťáka, který by měl zrovna náladu problém zdlouhavě relativizovat a tím adepta odradit. Toho dneska spolehlivě nahradilo datové pokrytí. Hú a hú – každý do toho krafe, poulí oči, fotky sviští. Hoch se už nevěší, je jen smutný, pošle do éteru pár džouků, načež si zadá: What is the best thing about being single? It’s been nice to talk out my feelings on my career and being purposefully single, and to hear your stories. I wish you all the best and ratata, zní odpověď.

Jeden známý, relativně ještě vtipný psychopat, se baví tím, že na seznamkách pravidelně piluje identitu přitažlivé, kamarádské sexy kámošky. Osamělci šílí, píší nejlepší řádky svého života, jsou připraveni o tu­hle holku bojovat, a psychopat se tiše baví. A zase to jde brát z lepší stránky – nabízí lidem naději, byť falešnou. A naděje je základ, bez ní to nejde. Stačí pět deset minut naděje denně, na víc stejně není čas.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Britský následník následníka následníka trůnu se připravuje na život vladaře a zabíjí malé tvory, kulturisti jsou vlastně ženy a vědci objevili těstosteron.

Téma

Gufex

Už šestnáct let je Gufex výhradní dodavatel puků pro Mezinárodní hokejovou federaci. Sídlí přitom v Kateřinicích u Vsetína. S Michaelou Blažkovou, která firmu převzala po otci, jsme se bavili o tom, jak jde takový byznys dělat v ani ne tisícové vsi.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+