Pavlač Emila Hakla

AddThis

Mám lékaře, se kterým je legrace

Vždycky, když za ním přijdu s nějakou volovinou, pižlá mi nějakou tu pihu či absces, si povídáme a zdatně žertujeme. Před časem k němu zase přijdu na kontrolu, opět padlo pár vtípků. Načež povídá: „A teď vážně, našli jsme vám tam nějakej…“
Když jsem vyšel z brány, ulice, kterou jsem šel ze špitálu na tramvaj, zvláštně zářila. Všechny ženy na tramvajové refýži na mě upřeně hleděly. Nepřišlo mi to divné – naopak. Takhle nějak jsem si to celý život představoval.
Doma si dám dva panáky, sednu k počítači – rachota nepočká. Jen tak ze švandy vyťukám mojesmrt.cz. Překvapí mě, že nejenže web existuje, ale tváří se seriózně. Aplikace Mojesmrt.cz umožňuje sestavit si seznam posledních přání a motivuje lidi, aby včas mluvili o konci života. Je společným projektem občanského sdružení Cesta domů a kreativní agentury Yinachi. Vyhledal jsem si Yinachi, dříve Gate, a ejhle – jsme vlastně na stejné lodi…
Můj problém trval přesně týden, než mi doktor zavolal, že to nebylo tak horké a výsledky že jsou negativní. Negativní výsledky mě provázejí celý život – tyhle byly myslím vůbec první, které mi udělaly radost.
Smrt není legrace. Zvláštní je, že na ni tady u nás nějak nejsme připraveni. Nebo ji prostě jen nemáme rádi. Anebo jsou vztahy už tak off, že spoustě lidí nestojí za to jít příbuznému na funus. Statisticky se tu ostatně koná nejméně pohřbů na počet obyvatel a v počtu nevyzvednutých uren jsme tuším na třetím místě.
Závěrem bych téma odlehčil historkou, jak sestřenici-doktorce umřela doma babička, která měla neuvěřitelně světle modré oči. Zatlačila jí je, zavolala havrany, pak ji napadlo, že by ty její oči chtěla ještě naposled vidět, tak je otevřela, pár minut se dívala a opět je zavřela.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Petra Kvitová zase něco vyhrála, Češi budou mít ve znaku sysla a Dalajláma vypotřeboval oranžovou barvu. Tyhle a další zprávy si přečtěte v našem Rozjezdu.

Téma

Exhumace smrti

Člověk, coby smrtelný tvor, bude mít ke smrti vždycky tak trochu divný vztah. Pomineme-li vyznavače goth, death a jiných metalů, najdete asi málokoho, kdo by jí byl nějak zvlášť okouzlen.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+