Remix

Řekni vlkům, že jsem doma - Jakože cože?

Křupaví červi na sušence, filmový festival o duševně nemocných, rapové gangy z Kalifornie a další věci z našeho Konzumu, co se vám v říjnu vpijou pod kůži.

AddThis

Straight Outta Compton

Straight Outta Compton mapuje krátkou, divokou a veleúspěšnou kariéru kalifornského rapového gangu během společenských nepokojů a drtivého vzestupu žánru.

křehké vztahy křehkých lidí

*Když vejdu do lesa, hned si sundám školní batoh a pověsím ho na strom. Pak se dám do pochodu. Aby to fungovalo, musíte jít tak dlouho, dokud nepřestanete slyšet hluk aut, a to přesně dělám. Jdu a jdu, dokud neslyším jen přitlumené praskání a lámání větviček a šumění říčky. Držím se koryta až k místu, kde stojí rozbořená stará kamenná zídka a vzrostlý javor. To je moje místo. Tam se vždycky zastavím. V knize Záhyby v čase je napsané, že čas je jako velká stará deka se spoustou záhybů. A já bych si přála právě v jednom z takových záhybů uvíznout. Být bezpečně zabalená, skrytá v malém, těsném záhybu.

Carol Rifka Bruntová: Řekni vlkům, že jsem doma.

www.jota.cz

Health v Meet Factory

Poutavá kombinace halasných hlukových stěn a křišťálově čistých melodií vytáhla Health z podzemních klubů na pódia velkých festivalů. V Praze budou určitě perlit.

Health – 17. října, Meet Factory, Praha 

Radical Karaoke

Za jednoduchými beaty, vybuzenými riffy z tygrovaně žíhané kytary, se skrývají skvělé songy plné poutavých melodií a refrénů. Takhle samozřejmý talent tady dlouho nebyl.

Boy Wonder & The Teen Sensations: Radical Karaoke

Dokument

Tvůrcům filmu o Filipu Topolovi se povedlo ustát tíhu nostalgie a divákům předkládají skromný a civilní portrét výrazné osobnosti, která bude na české scéně už vždycky chybět.

Takovej barevnej vocas letící komety,

Food Festival

Dáte si křupavého červa na sušence, nebo nugetky z candáta se švestkovým chutney? Festival netradičních chutí Jakože cože? překvapí i největšího snoba.  

Od 3. do 4. 10. na náměstí Republiky v Praze. www.jakozecoze.cz

SCI-FI FILM

O tomhle filmu si po něm můžete povídat v kavárně. Nebo se můžete sledovat, jak si o něm povídáte v kavárně. Nebo se můžete sledovat, jak se sledujete, jak si o něm povídáte v kavárně. Každopádně je boží a zábavný.

Predestination,

Filmový festival 

Devět silných filmů o duševně nemocných ve třech dnech, to bude nářez.

Crazy Film Fest. Od 9. do 11. 10. v kině v Řevnicích

Webovka

Když v noci zvrátíte hlavu nazad a nespadnete při tom, uvidíte hvězdy. A na které máte právě koukat, vám řeknou astronomové na Astro.cz.

AddThis
0 comments

Sporák

To je ale kanec

Co vznikne, když se spojí lišky a kanec? Divočina. Neskutečně dobrá a hlavně parádně podzimní. Akorát ty lišky musí být houby, a ne lišky jako lišky. Aby bylo jasno. Tak či tak, jestli tenhle recept zkusíte, pochopíte, v čem je kouzlo sezónní kuchyně. V jednom hrnci se zrodí podzim v kostce. A když to zbaštíte, budete mít jedinou touhu – zalézt si spokojeně do brlohu a přečkat zimu.

Podobné články: Remix

2018 | 7 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!

2018 | 5 | Ti druzí

Definitivní návraty

V květnu bude krásně a máte toho hodně co dělat. Jakou kulturu oběhnout? To se dozvíte v našem remixu.
Google+