Remix

Řekni vlkům, že jsem doma - Jakože cože?

Křupaví červi na sušence, filmový festival o duševně nemocných, rapové gangy z Kalifornie a další věci z našeho Konzumu, co se vám v říjnu vpijou pod kůži.

AddThis

Straight Outta Compton

Straight Outta Compton mapuje krátkou, divokou a veleúspěšnou kariéru kalifornského rapového gangu během společenských nepokojů a drtivého vzestupu žánru.

křehké vztahy křehkých lidí

*Když vejdu do lesa, hned si sundám školní batoh a pověsím ho na strom. Pak se dám do pochodu. Aby to fungovalo, musíte jít tak dlouho, dokud nepřestanete slyšet hluk aut, a to přesně dělám. Jdu a jdu, dokud neslyším jen přitlumené praskání a lámání větviček a šumění říčky. Držím se koryta až k místu, kde stojí rozbořená stará kamenná zídka a vzrostlý javor. To je moje místo. Tam se vždycky zastavím. V knize Záhyby v čase je napsané, že čas je jako velká stará deka se spoustou záhybů. A já bych si přála právě v jednom z takových záhybů uvíznout. Být bezpečně zabalená, skrytá v malém, těsném záhybu.

Carol Rifka Bruntová: Řekni vlkům, že jsem doma.

www.jota.cz

Health v Meet Factory

Poutavá kombinace halasných hlukových stěn a křišťálově čistých melodií vytáhla Health z podzemních klubů na pódia velkých festivalů. V Praze budou určitě perlit.

Health – 17. října, Meet Factory, Praha 

Radical Karaoke

Za jednoduchými beaty, vybuzenými riffy z tygrovaně žíhané kytary, se skrývají skvělé songy plné poutavých melodií a refrénů. Takhle samozřejmý talent tady dlouho nebyl.

Boy Wonder & The Teen Sensations: Radical Karaoke

Dokument

Tvůrcům filmu o Filipu Topolovi se povedlo ustát tíhu nostalgie a divákům předkládají skromný a civilní portrét výrazné osobnosti, která bude na české scéně už vždycky chybět.

Takovej barevnej vocas letící komety,

Food Festival

Dáte si křupavého červa na sušence, nebo nugetky z candáta se švestkovým chutney? Festival netradičních chutí Jakože cože? překvapí i největšího snoba.  

Od 3. do 4. 10. na náměstí Republiky v Praze. www.jakozecoze.cz

SCI-FI FILM

O tomhle filmu si po něm můžete povídat v kavárně. Nebo se můžete sledovat, jak si o něm povídáte v kavárně. Nebo se můžete sledovat, jak se sledujete, jak si o něm povídáte v kavárně. Každopádně je boží a zábavný.

Predestination,

Filmový festival 

Devět silných filmů o duševně nemocných ve třech dnech, to bude nářez.

Crazy Film Fest. Od 9. do 11. 10. v kině v Řevnicích

Webovka

Když v noci zvrátíte hlavu nazad a nespadnete při tom, uvidíte hvězdy. A na které máte právě koukat, vám řeknou astronomové na Astro.cz.

AddThis
0 comments

Sporák

To je ale kanec

Co vznikne, když se spojí lišky a kanec? Divočina. Neskutečně dobrá a hlavně parádně podzimní. Akorát ty lišky musí být houby, a ne lišky jako lišky. Aby bylo jasno. Tak či tak, jestli tenhle recept zkusíte, pochopíte, v čem je kouzlo sezónní kuchyně. V jednom hrnci se zrodí podzim v kostce. A když to zbaštíte, budete mít jedinou touhu – zalézt si spokojeně do brlohu a přečkat zimu.

Podobné články: Remix

2018 | 2 | Mohykáni silnic

U nás doma

V únoru můžete ledatak spát, jíst nebo někam zajít za kulturou. Někam, kde je teplo. Třeba na výstavu nebo do knihkupectví pro knížku. Tak se mrkněte na naše tipy a neprohloupíte.

2018 | 1 | Spolubydlící

Shame nejsou ostuda

I v lednu máte kam jít, co zhlédnout a co si přečíst. Abyste nemuseli dělat složitý kulturní výběr, dali jsme si s ním práci za vás. Takže co za to stojí?

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Lynchova múza

Víme, že se každý měsíc opakujeme, ale tady zase máte kulturní přehled, který vám ukáže, čím se následující měsíce můžete zabavit, abyste se neukousali nudou.
COOKIES
Google+