Přílohy

Vánoce jinak

Vánoce jsou tradiční svátky, a tak se může zdát, že je to pořád dokola. Jenže jsou lidé, kteří si je dokážou udělat opravdu zvláštní. Jestli budou šťastné a veselé, je prostě na vás.

AddThis

kalhoty s příběhem

Dva švagři z Minnesoty si po pětadvacet let každé Vánoce dávali navzájem tytéž kalhoty. Trumfovali se navzájem v tom, kdo je dokáže „zabalit“ tak, aby je ten druhý už nedokázal rozbalit. Tradice vznikla o svátcích roku 1964, když maminka nadělila Larrymu Kunkelovi kalhoty, které nechtěl nosit. Příští rok je tedy zabalil a daroval švagrovi. Ani Roy Collete v nich nenašel zalíbení a příští Vánoce je Larrymu vrátil. Tak si je vyměňovali až do doby, kdy jedny Vánoce Roy kalhoty nacpal do metrové trubky o průměru 2,5 cm a hra pokročila na vyšší level. Larry na oplátku kalhoty stlačil na 17centimetrový čtvereček omotaný drátem a dal je Royovi. Ten kalhoty umístil do půlmetrové dřevěné krabice, kterou naplnil kameny, pobil obručemi a vrátil Larrymu. Larry je nechal zasklít do izolačního okna s dvacetiletou zárukou. Roy sklo rozbil a další rok je nacpal do plechovky, kterou uzavřel pájkou, umístil ji do sudu a zalil betonem. Napřesrok Larry vlastnoručně vyrobil ocelovou plechovku vážící 125 kg a v ní poslal kalhoty švagrovi. Roy měl co dělat, ale podařilo se mu je dostat ven a nespálit je hořákem. Pak putovaly do trezoru, do útrob obří pneumatiky naplněné betonem. Další rok obdržel Roy 15 kanystrů, v nichž byl opět beton. Kalhoty ale byly jen v jednom. Larry pak dostal čtyřtunovou betonovou Rubikovu kostku, Roy nákladní vagon se 170 propojenými generátory. Na Vánoce roku 1989 jejich cesta skončila v kontejneru se 4 tunami skleněných střepů.

Nadílka v koších

V anglickém hrabství Devon neznámý dobrodinec na Vánoce ukryl v několika nákupních košících před supermarketem obálky s padesátilibrovými bankovkami a vzkazem: „Poštěstilo se mi a získal jsem víc peněz, než já i moje rodina využijeme. Tak mě napadlo, že bych se o ně mohl podělit s ostatními. Nemusíte dělat nic jiného než je utratit.“ Nečekaný dárek potěšil celkem dvanáct lidí, například manželský pár v důchodu: „Jsme neskonale vděční za tak krásný dar. To hlavní nejsou peníze – ale to, že mezi námi žijí skutečně šlechetní a obětaví lidé, kteří si víc než peněz cení jiných věcí v životě.“

Dárek pro Evana

Rovnou celé vlastní Vánoce dostal sedmiletý Evan Leversage z Kanady. Chlapec bojuje už od dvou let s nádorem na mozku a lékaři mu předpověděli, že se svátků zřejmě nedožije. Městečko St. George, z něhož pochází, se proto rozhodlo svátky uspíšit o dva měsíce. Dobrovolníci v ulicích rozsvítili vánoční světla, uspořádali sbírku a nechali pro Evana a jeho dva bratry dárky pod stromečkem. Dojemný příběh překročil hranice města a do vánočních oslav se zapojily tisíce lidí. Filmová společnost dokonce zasněžila chodníky. „Každý se s těžkostmi vyrovnáváme jinak. Evan na všechno reaguje s úsměvem,“ řekla jeho maminka.

Stromky, kam se podíváš

Neuvěřitelných 102 vánočních stromků vybalí každé Vánoce Alison Ingebrigtsen-Siewertové z Los Angeles. Zaplňují všechny kouty jejího domu, koupelnu nevyjímaje. „Snažím se držet zkrátka, ale pak moji posedlost vánočními stromky něco probudí a nejde to zastavit. Jsem v obchodě, vidím další stromeček a chci ho přidat do sbírky. Některé ženy si kupují boty, já stromy,“ vysvětluje Alison. Vánoční přípravy v její domácnosti trvají více než dva měsíce. „Je to, jako by se celé Vánoce odehrávaly právě tady,“ vypráví Alisonina sestra Kristin.

Záchodový stromek

První umělé vánoční stromky nevypadaly tak jako dnes. Jedny z prvních se vyráběly ze štětek na záchod. Firma Addis Brush Company, která začala ve třicátých letech jako první ve Státech prodávat umělé vánoční stromky, používala nevšední materiál z několika důvodů – „borovicové“ větve byly méně hořlavé, unesly těžší ozdoby a navíc se pak mohly použít na vypulírování záchodové mísy.

AddThis
0 comments

Remix

Slepá bába v mobilu

Plastici obalení v krautrocku, psychedelický ohňostroj v Akropoli, vytuněná hra na slepou bábu do mobilu a koncert s Frigem na mašině. Kultura ke konzumu na konec roku.

Přílohy

Ježíšek mazlíčkům

Pes je přítel člověka a kočka zrovna tak. Všechno dostávají od páníčků, tak proč ne i dárky na Vánoce. Máme pro vás pár nápadů, co nadělit zvířátkům pod stromeček.

Podobné články: Přílohy

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Jak jsme se poprali

Do rodinky, kterou znáte z našich reklam, přibyl letos o Vánocích nový člen – strejda Karel, kterého v novém spotu hraje Ondřej Sokol. Ze začátku jim to s tátou trochu drhlo, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Režie se opět ujal Vojta Kotek. Podívejte se, jak to probíhalo.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Vojta Kotek: Mosty nepálím

Když už jsme na place potkali režiséra našeho vánočního klipu Vojtu Kotka, tak jsme se ho rovnou na Vánoce zeptali. A na herce taky.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Slepičí lajky pro duši

Sociální sítě často proklínáme a viníme z toho, že trávíme půlku života s obličejem přilepeným na displeji. Ne tak často se už přiznává, že se na jejich stránkách prostě často dějí zajímavější věci než kolem nás. A že nebýt jich, bylo by někdy na světě o něco hůř.
Google+