Remix

Slepá bába v mobilu

Plastici obalení v krautrocku, psychedelický ohňostroj v Akropoli, vytuněná hra na slepou bábu do mobilu a koncert s Frigem na mašině. Kultura ke konzumu na konec roku.

  • Text: Michal Pařízek, Máša Dudziaková, Jan Studnička, Petr Bláha
  • Foto: YouTube, Wikipedia.org, archiv
AddThis

Cassandra Wilsonová

Před sto lety se narodila slavná jazzová diva Billie Holiday. Takže si u nás nezazpívá. V Praze ji ale připomene jiná americká zpěvačka, Cassandra Wilsonová.

 

Cassandra Wilson (USA) – 18. listopadu, Lucerna, Praha, v rámci festivalu Struny podzimu

B4

Experimentální formace B4 se toho nebála a na novém albu si vzala do parády skladby Plastic People of the Universe. Obalila je do krautrocku, analogové elektroniky a přebásnila do němčiny.


B4 – Mitternachstsmaus, 15. října, vydává Polí5

Le Guess Who?

Festival Le Guess Who? v nizozemském Utrechtu je jednoznačným kandidátem na jeden z nejlepších alternativních indoor festivalů v Evropě. Čtyři dny, více než sto jmen. Třeba Ariel Pink, Deerhunter, The Pop Group nebo Kamasi Washington.

 

Le Guess Who? – 19.–22. listopadu, Utrecht, Nizozemsko 

Dark Echo

Běžíte tmou a orientujete se jen podle zvuku. Každý krok nebo tlesknutí prozradí jen něco málo o tom, kde jste. A pak vylezou příšery. Stahujte do mobilu hororovou hru Dark Echo.

 

Dark Echo, hororová hra pro iOS a Android

John Ringer zrovna seděl u svého stolu na univerzitě, když mu přišla tahle esemeska. Zaslechl pípnutí, sáhl do kapsy pro svůj Q-phone a záhadnou zprávu si přečetl. Zavolej mi: H. Nic víc. Ani náznak, kdo by ten či ta H mohli být; a stejně tak žádný kontakt. Když zvolil v menu „odpovědět“, na displeji se objevilo stručné sdělení „uživatel nenalezen“. Okamžitě si vzpomněl na Helen.

Román o křehkých vztazích křehkých lidí připomíná sněhovou vločku, je něžný, jemný, ale ledově zamrazí a vpije se do kůže.

 

Andrew Crumey: Schrödingerova velryba, Argo

Rainbow Six: Siege

Přichází další klasika špionážního trademarku Toma Clancyho. Prezidentka USA znovu povolává Duhovou šestku. Hlavní devízou bude týmový mulťák (5 na 5) s vychytanými módy.

 

Tom Clancys Rainbow Six: Siege, PC hra, vychází 1. prosince

Zdivočelý kontinent

Kniha Keitha Lowea odhaluje chaos, ve kterém se svíjela Evropa po 2. světové válce. Spousta informací, které by se vám dnes mohly hodit.

 

Keith Lowe – Zdivočelý kontinent – 2015, Paseka

Hugo Race & The True Spirit

Australský písničkář Hugo Race se v Praze objevuje poměrně pravidelně, ale tahle zastávka bude celkem výjimečná. Po osmi letech se totiž znovu spojil se skupinou The True Spirit. Čeká vás psychedelický ohňostroj, bluesové riffy a syrová energie.

 

Hugo Race & The True Spirit23. listopadu, Palác Akropolis, Praha

Germaine Krull

Když se ocitnete v Berlíně, můžete zajít na výstavu německé fotografky Germaine Krullové. Měla blízko k Bauhausu, ráda experimentovala a před 2. světovou válkou si jí vážili v reklamním a módním světě. Stojí to za to.

 

Germaine Krull – Photographs – do 31. ledna, Martin-Gropius-Bau, Berlín, Německo

Germaine Johannes Benz & frigo na mašině

Biofonie je, když koukáte na němý film a k tomu hraje živá kapela. V kině tak zahraje Johannes Benz, alter ego režiséra Jana Foukala, k lokomotivové honičce s Busterem Keatonem.

 

Johannes Benz & Frigo na mašině – 30. listopadu, kino Aero, Praha

Astronautalis

Austronautalisovi se v Praze líbí, a tak se vrací. A přiveze s sebou i svého dávného souputníka z Floridy, písničkáře RickoLuse.

 

Astronautalis, RickoLus – 29. listopadu, Lucerna Music Bar, Praha

AddThis
0 comments

Sporák

Dlabejte na dlabání

Takových dýní, co se zbůhdarma zničí kvůli nějakému podzimnímu strašení. Dlabejte na to a dýně si užijte na talíři, tam jsou totiž nejlepší. Takže jestli vám po Halloweenu zbyla ještě nějaká ta dýně, ze které jste neudělali smějící se bestii, udělejte polívku. Uvidíte, že ji budete vařit znova a znova, až do jara. Dýně totiž vydrží dlouho.

Přílohy

Vánoce jinak

Vánoce jsou tradiční svátky, a tak se může zdát, že je to pořád dokola. Jenže jsou lidé, kteří si je dokážou udělat opravdu zvláštní. Jestli budou šťastné a veselé, je prostě na vás.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+