Pokec

Nejvíc jsou přemnožení lidé

Málokdy se stane, že během rozhovoru radikálně přehodnotíte názor na svůj protějšek. Jako zapřisáhlý vegetarián nechovám moc sympatií k lovcům, natož k lidem, kteří se fotí s mrtvými zvířaty. Co si pak myslet o slečně, která se lovem živí a na svůj Facebook klidně vylepí vysmátou fotku, na které drží v ruce lví srdce. Jenže při povídání s brutálně upřímnou profesionální lovkyní Michaelou Fialovou zjistíte, že se na ni vlastně nemůžete zlobit. Nebo snad jen za to, že se na těch brutálních fotkách tak zubí.
AddThis

Přiznám se, že na Facebooku už jsem viděl leccos, ale vaše stránka je fakt unikát. Jak jste se k té sbírce zamordovaných zvířátek dostala
Vyrůstala jsem sama s tátou, který je myslivec. Moje výchova šla v duchu českých mysliveckých tradic se vším všudy. Hned jak jsem mohla, udělala jsem si zkoušky a začala lovit sama. Kromě toho jsem se ještě věnovala kickboxu, cestovala po světě a bydlela u kamarádů, co taky loví. S jedním z nich jsem začala chodit a odjela za ním na rok do Ameriky. Tam jsem zažila úplně jiný přístup k lovu, než se kterým se potkávám u nás. Jednak je tam lovení populární sport, jednak taky absolutně normální způsob, jak si obstarávat maso. Lidi, mezi kterými jsem se tam pohybovala, bojovali proti chovu zvířat na porážku, nekupovali maso v supermarketech, ale sami si ho lovili. 

A díky nim jste si řekla: „OK, tak od teď se budu živit střílením“?
No, bylo to složitější. Já jsem tenkrát vyhrála na Floridě mistrovství v kickboxu a zároveň jsem se rozešla s přítelem, se kterým jsem v USA žila. Tehdy probíhala aféra s profi lovkyní Melisou Bachmanovou…

Moment, kdo to je Melisa Bachmanová?
To je americká lovkyně, co má svůj televizní pořad, a byl kvůli ní hrozný poprask, protože se nechala vyfotit s uloveným lvem. 

Aha, něco jako americká verze vás…
Spíš obráceně. Já jsem tenkrát nijak intenzivně nelovila. To začalo až článkem na fitness serveru, který o mně psal kvůli tomu titulu v kickboxu. Někde v tom článku bylo zmíněno, že ve volných chvílích lovím. Chytil se toho Blesk, najednou byly v novinách titulky „Česko má svou Melisu“ a mně se ozval sponzor, jestli se nechci podívat na lov do Afriky.

2015_02-Mazlicci-Pokec-Nejvic_jsou_premnozeni_lideMichael Kratochvíl

Kdo by nejel, že jo…
Všechno tam bylo trochu jinak, než si člověk představuje. Když jste opravdový lovec, tak chcete prožít lov se vším všudy. Poznat životní prostředí zvířete, vystopovat ho, najít. Pak se octnete v Africe, kde je lov obrovský byznys. Chlapa dovedou na místo, ukážou mu zvíře a řeknou: „Střel.“ To nebylo nic pro mě. Začala jsem do Afriky jezdit, pracovat tam pro safari a lovím jen zvířata, jejichž odstřel je povolený úřady. Teď tam letíme kvůli lvici, která je zraněná a kterou je potřeba odlovit, jinak by ji zabila ostatní zvířata. Věnuju se i lovům pro veterinární účely. Střílím uspávačkou, zvíře se převeze helikoptérou přes celou Afriku.

Lovecký byznys je v Africe velký. Prozradíte, jak je organizovaný? Existuje i jiný způsob než střílení zvířat, která se chovají na farmách? A je takové vybíjení ještě vůbec lov?
Farma se v Jižní Africe říká i Krugerovu národnímu parku. Podle místních zákonů musí být všude ploty, a co je oplocené, je prostě farma. Jsou to tisícihektarové plochy, zvířata na nich normálně žijí, jsou jakž takž chráněna před pytláky a to všechno stojí spoustu peněz. V parcích jsou zákonem dané stavy zvěře a kvóty, kolik se jich může odlovit. Podobné je to i u nás a vlastně všude ve světě. Organizace, které ty stavy sledují, pak vydávají licence k lovu. Povolení k lovu zebry není problém získat, protože zeber je spousta. Když chcete lovit zvíře, které je chráněné, tak musíte jít za člověkem, kterému se říká outfitter. Ten má od vlády určitý počet licencí a prodává je klientům. Většinou zahraničním, protože jsou drahé.

Za kolik?
To je různé. Lov na lva stojí v přepočtu od čtvrt do jednoho a půl milionu korun. Čím lepší trofej, tím je lov dražší. S tím se ale pojí velký problém. Lovci chtějí střílet trofejní kusy. Velká, silná zvířata. Jenže když zastřelí alfa samce ze lví smečky, tak jeho nástupce okamžitě zabije všechna mláďata ve smečce. Chce v ní mít jen svoje potomky. Bohužel přesně to se děje na farmách, co provozují způsob lovu, kterému se říká canned hunting, neboli lov v konzervě. To jsou právě ty farmy, které chovají zvířata v nevyhovujících podmínkách, jako prase v chlívku. Lva vytáhnou z klece, uspí ho, převezou ho na místo odstřelu a přivedou tam chlapa s puškou. S tím já nesouhlasím. Nemá to s lovem nic společného, je to jen hnusný byznys. Co ale naděláte, když si každý blbec chce honem střelit lva? 

Nemáte pocit, že se do toho byznysu taky zapojujete? Byť v jiné podobě? 
Jak říkám – na farmách, kde se provozuje canned hunting, nelovím. Jasně – může se stát, že vás tam outfitter pošle, a nemůžete klientovi najednou říct, že tam nepůjdete. Snažím se jim ale vyhýbat, jak to jde. 

Jsou tyhle lovy to nejhorší, co se kolem zvířat v Africe děje?
Daleko větší problém, než je obchod s lovem, je pytláctví. V Africe je chudoba. Osmdesát procent obyvatel jsou nemajetní domorodci, kteří neodmítnou šanci získat nějaké peníze nebo ulovit si maso. V jihoafrické provincii Eastern Cape jsme zažili, jak banda pytláků pustila na farmu smečku hladových psů, která štvala antilopy. Protože nemůžou střílet, aby je neslyšeli strážci, tak ty strhnuté kusy umlátili tyčemi, rozřezali na kusy a utekli. Nejhorší ale je, že zabíjejí slony kvůli klům, nosorožce kvůli rohům nebo lvy kvůli kostem, ze kterých se v Číně vyrábí ty jejich tradiční medicíny. Tam se ani neobtěžují odnášet maso. Nemají čas zvíře porcovat. Useknou prostě trofej a zbytek nechají na místě shnít. Přitom to není problém lovců, ale politiky. Jestli chce někdo vymýtit pytláctví, musí nejdřív vyřešit chudobu. 

Jedna z nejvážnějších námitek proti trofejnímu lovu je, že v podstatě zavádí novodobý kolonialismus. Bílý Afrikánec si postaví loveckou farmu, vozí si na ni klienty ze zahraničí, peníze jdou jemu a do místní komunity investuje minimum.
V Jižní Africe je otevřený rasismus, a kdo tam nikdy nebyl, tak si nedovede vůbec představit, jakým způsobem ta země funguje. Jasně – bílý farmář zkasíruje peníze za lov a černochům dá pár stovek. Ale zase – existuje jiná alternativa? Zažila jsem případ, že v rámci nějakých podpůrných programů vláda odkoupila farmu od bílého farmáře a prodala ji Afričanovi. Jenže to je farma s třiceti tisíci hektary půdy. Bez peněz z lovu on nemá možnost najmout si dvacet chlapů, co mu budou objíždět pozemky, kontrolovat ploty, chránit zvěř před pytláky a dravci. Takže za rok šla farma do kopru…

Přesně o tom ale mluví kritici loveckého byznysu. Že podporuje způsob hospodaření, který v Africe vznikl uměle a není udržitelný. Vlastně jen krmí sám sebe.
Zná někdo jiný způsob? Vedle Jižní Afriky je Keňa, kde zakázali komerční lov, půdu rozdali místním a během pár let klesly stavy divokých zvířat o sedmdesát procent. Nikdo nebojuje s pytláky a nikdo ani nemá zájem chránit lvy nebo slony, protože z nich neplyne žádný zisk. Lidi se tam živí na farmách, kde pěstují zeleninu, a divoká zvířata jsou pro ně škodná. Takže si najmou pár chlapů a ti budou střílet na cokoliv, co se k farmě přiblíží. Kvóty nekvóty. Afrika je velká, zkorumpovaná. Kontroly chodí zase jen na lovce a outfittery, farmáři si na svém pozemku mohou dělat, co chtějí. 

Je horší jíst maso ze zvířete, co běhalo po lese, nebo z toho, co žilo v kleci a žralo hormony?

Nebylo by třeba řešení, aby velké lovecké organizace, kterými protékají miliony za trofejní lov, přispívaly i na vytváření jiného způsobu hospodaření? Na rezervace? Na ochranu zvířat?
To je těžké. Lovec bude vždycky chtít především lovit. Navíc současný systém, jakým obchod s lovem funguje, přináší výsledky. Stav zvířat v Jižní Africe roste, objevují se druhy, které byly na vymření. Peníze na ochranu těch zvířat dnes není možné získat jinak. Nikdo do Afriky nepošle jen tak milion. Když si chce ulovit lva, tak ten milion utratí.

Za právo střelit. Nebo střílí ty lvy kvůli jejich ochraně?
Opakuju, že tenhle systém, byť se někomu nemusí líbit, je jediný systém, který funguje. Lidi, co nás kritizují na Facebooku, si neuvědomují, že já, lovec, těm zvířatům pomáhám aspoň nějak. I když je cena té pomoci zastřelené zvíře. Jestli je někomu líto mrtvých zvířátek, tak ať jede do Afriky a jde opravovat ploty – nevšimla jsem si, že by to tam dělal kdokoliv jiný než lidé spojení s lovem.

Jako alternativa se často prosazují fotosafari, kde místo s puškami jezdí lidé s kamerami.
To sice alternativa je, ale nepřináší zdaleka tolik peněz. Na letišti si pak fototurista koupí zebří kůži a má dobrý pocit, že nezabil. Zabili totiž obchodníci, kteří postřílejí dvě stě zeber najednou, stáhnou z nich kůže a prodají je po dvou stovkách. Když vyjede na lov zebry lovec, zaplatí za něj pětkrát tolik, za ty peníze farmář financuje boj s pytláky a maso z té zebry dostanou místní. Nějakých řešení by se dala najít spousta, ale nikdy nevyřeší hlavní problém. 

Michaela  Fialová

Profesionální lovkyně a průvodkyně lovců trofejí v Africe a Evropě. Kromě toho se věnuje kickboxu, píše texty do loveckých časopisů a blogů a budí stejnou měrou obdiv a nenávist na svém facebookovém profilu Michaelka’s Hunting.

Jaký?
Že všechno se to děje proto, že jsou přemnožení lidé. To je důvod, proč se tak hrozně snažíme uměle držet přírodu a proč můžou zvířata přežívat jen v rezervacích. 

Tak do tohohle tématu se radši nebudeme pouštět, bůhví, kam bychom došli. Poslyšte, i když se názorově rozcházíme, tak spoustu vašich argumentů chápu. Proč takhle nekomunikujete navenek? Lidi, co vás neznají, vás mají zapsanou jen jako tu slečnu, co se zubí na Facebooku na fotkách s mrtvými zvířaty. 
Protože mě stejně nikdo z odpůrců neposlouchá. Co mám čekat od lidí, kteří mi píšou a přejí, ať mi puška vystřelí do obličeje? Já na to odpovídám: „Fajn, co je horší – jíst maso ze zvířete, které běhalo celý život po lese, anebo ze zvířete, které ten život prožilo v kleci a praly se do něj hormony a antibiotika?“ To se dá těžko nezaujatě někomu vysvětlovat. Tuhle se mnou dělala rozhovor televize Barrandov. Já jim vyprávěla, že opravdové zlo jsou zvířata zavřená v prasečácích a v klecích. Že by si lidi radši měli kupovat maso od myslivců, za 80 korun kilo kvalitní zvěřiny, a nejíst vepřové z masokombinátů. 

A co na to ti z Barrandova?
Že to nemůžou odvysílat, protože jejich hlavní sponzor je masokombinát. 

Dovedete si představit, že by vám jednoho dne lov zakázali? Jezdila byste pořád do Afriky?
Určitě. Já si už bez ní nedovedu představit život. Mám tam přítele, jezdím tam na farmu jako domů. Já bych vlastně ani nechtěla mít loveckou farmu. Zvířátka, která si pracně chráním a sleduju, jak rostou, bych nemohla nechat zabít. Cizí zvířata mi problém nedělají. Ale moje? Ta bych ani nemohla sežrat.

AddThis
18 comments
NadiaHanakovaJanis
NadiaHanakovaJanis

Rozhovor jsem si s chuti precetla. I kdyz editovane do vet bez anglickych a dalsich slangovych vyrazu, ktere jiste slecne v emocemi vysponovanem dialogu litaly z ust, ma jeji perspektiva logiku.

IvanKoutnik
IvanKoutnik

Při současné spotřebě masa na člověka je nabádání ke konzumaci pouze volně žijících kusů známkou absence zdravého rozumu. Jsou mi bohužel mnohem sympatičtější ti pytláci, kteří loví v podstatě aby přežili oni a jejich rodiny, než komerční lovci, kteří loví, protože rádi zabíjí. O pomoc se v druhém případě opravdu nejedná, kdybych chtěli opravdu pomoct, mohli by  do ochrany a pomoci zvířatům ty  peníze aniž by přitom některé z nich zabili. Dále slečna píše, že se zabíjení silných kusů vyhýbá, ale ne vždy vyhne. Ať si teda střílí do zvířat, když bez toho nemůže žít, ale ať proboha proboha neprezentuje, že to vlastně dělá pro jejich dobro, protože to je demagogie nejhrubšího zrna!

Lukas Pelc
Lukas Pelc

Já té ženě rozumím - ona totiž uvažuje filozoficky. Což mnoha lidem nejde pod vousy, neboť se musí více přemýšlet a jak řekl náš prezident T. G. Masaryk - MYSLET BOLÍ. JInak lidi, co je více nehumánní? Aby zvířata žila ve stresu hromadně (zemědělská družstva) anebo aby si užívala svobody s tím, že je může někdo zabít? Já taky nevěděl, že jihoamerická masa jsou obecně lepší než ta naše, protože žijou volně, svobodně !! Proto argentinská roštěná nebo svíčková je tak skvělá !! No a se zvířaty v Africe je to podobné. Jinak slečna tam napsala, že když už někdo zabije toho jednoho lva, tak to zachrání spoustu další jedinců, protože tím se uvolní nemalé prostředky na jejich ochranu !! Samozřejmě musí se to regulovat a přísně, protože když vymřou tato zvířata, tak vymře podstatná část lidí v Africe... Bohužel měla pravdu - nás lidí je hodně,a dokonce jedná studie OSN (dost upřímná) praví, že naše Země uživí cca 8 miliard lidí !!! Zdraví Lukáš...

AdrianaSchmidtova
AdrianaSchmidtova

@Lukas Pelc ....ano lebo ta chudera nepojde protestovat proti tyraniu zvierat, velkochovom, neprestane jesť maso, nebude zachranovať zvierata z utulkov....nie, proste pomahat, nie, ona bude iba škodiť, vraždiť, brať život vacsim osobnostiam ako je ona sama bez toho, aby ich vobec spoznala...a bude to zdovodňovať argumentom že vlastne pomaha.Tak pre Vás je to filozof.....aha......Super. Nebudeme riešiť premnoženie ľudí, ale ako vyvraždiť iné druhy. Zdá sa, že Vaše vzdelanie ďaleko presahuje Váš intelekt.  

Lukas Pelc
Lukas Pelc

@AdrianaSchmidtova @Lukas Pelc Ta dívka především poukazovala i na to, že mnozí domorodí afričané žijou bídným způsobem životem a současně docházelo k vraždění zvířat. Ano, i ona je vražedkyně, ale "pouze" jen těch zvířat, protože kdybychom vše nechali při starém, tak dojde k vyvraždění zvířat a lidi budou umírat v důsledku bídy, hladu apod.

AdrianaSchmidtova
AdrianaSchmidtova

@Lukas Pelc  @AdrianaSchmidtova ta "divka" neboli "monstrum" je iba obyčajný sprostý vrah a ako taký može poukazovať na čo chce, nikdy to nezaváži. Kto chce vraždiť ten si na to nájde dovod, argument, vyhovorku....Keď ju naozaj trápi problém Afriky, tak prečo sa nezameria na osvetu medzi černochmi, prečo nejde medzi nich a nevenuje sa deťom vyhodeným na ulicu, ktoré len fetujú lepidlo a množia sa medzi sebou už od 12 rokov - to je skutočný problém.....Ale to by bolo príliš náročné ísť do tak nebezpečného a infekčného prostredia a naozaj pomáhať - ako dobrovolník makať, vymýšľať zlepšováky ako napr. recyklovať vodu a podobne. To o kom sa tu bavíme? O chudere, ktorá masíruje svoje ego, vymýšľa si ušľachtilé dovody k tomu čo robí - zabáva sa vraždením nevinných. To je pomoc? To naozaj myslíte vážne? Nie je strata času debatovať o ľuďoch, ktorí už mali byť dávno vyradení z ľudskej spoločnosti, lebo nášmu druhu iba robia hanbu..........  

Lukas Pelc
Lukas Pelc

@AdrianaSchmidtova @Lukas Pelc Mluvíte krásně ušlechtilě a já si toho velice vážím. I když teď vypadám spíš jako asociál, když se zastávám té holky. Jinak já nezastávám její názor, akorát chci říct, že pravda je vždy složitější. A kromě toho - když se bavíme o slušné společnosti, tak to je široký pojem, protože pro ekologického aktivistu by bylo nejlepší, kdybychom netěžili ropu, nejezdili auty, nelétali letadly, nejedli hovězí, nejedli rýži, neznečišťovali vodu a vůbec životní prostředí, bojovali proti erozi apod. Přiznám se natvrdo, že neznám nikoho v mém okolí, ba ani v tom vzdálenějším, že by takhle uvažoval. 

AdrianaSchmidtova
AdrianaSchmidtova

@Lukas Pelc  @AdrianaSchmidtova Ano Lukaši, samozrejme, ak by sme mali ísť do dosledkov, tak najlepšie pre planétu a zvieratá na nej by bolo, keby sme tu my ľudia neboli.......Keby nedošlo k vedecko-technickej revolúcii, tak by to (premmnoženie) ľudí takto ďaleko nedošlo, ale keby bolo keby....Už tu raz sme, vývoj nezastavíme, ale každý by mal robiť aspoň to, čo je v jeho osobných možnostiach. Keď už nepomáha, tak aspoň neškodiť - neubližovať...Aj keď tí, ktorí sú mierumilovní a nič zlé nerobia  - do tej štatistiky nijako neprispievajú - akoby tu ani neboli. Sú prosto irelevantní... Takže vždy keď zastavíme nejakého vraha, tak sme aspoň trochu zmiernili negatívnu bilanciu......Ekologický aktivista je aspoň na tej správnej strane, aj keď idú hlavou proti múru. Takže záver - nemala som v úmysle tej chudere zabrániť chodiť autom, ani jesť ryžu, stačí keď jej zabránime vraždiť. Nebudem Vás považovať za nepriateľa iba preto, že nesúhlasite s mojim názorom, ale vybrala som si na koho strane som a to nezmením. Bolo mi potešením s Vami debatovať.


peterson88
peterson88

@AdrianaSchmidtova @Lukas Pelc paní Adriano, problém je zejména v nevzdělanosti, komerční lov zvěř nedecimuje, decimují jej zejména sami černí afričané, kteří tu zvěř vyzabíjí pro potravu a neuvědomují si, že když vyzabíjí samice i samce tak se prostě rodit nová zvířata nebudou, když tam přiletí lovec a střelí starého lva, zaplatí třeba půl milionu a tyhle peníze jsou používány na obnovu právě zdecimované zvěře díky černochům, nutno dodat pár zajímavých statistik, tyhle farmy mají vesměs bílí Jihoafričané, např v Namíbii byly tyhle farmy zrušeny, protože místní vláda je černá a tyhle věci ji nezajímají, tím ,že tam byly ty farmy zrušeny, tak se zrušily obrovské výběhy, kde se ta zvěř pohybovala, místní černoušci tu zvěř zdecimovali a dnešní realita je taková, že klesly stavy zvěře v dané zemi o 80%... takže paradox zřejmě pro vás je ten, že tyhle safari farmy obnovují stavy zvěře, to že se tam nějaká zvěř uloví je holt realita, díky které se berou ty finanční prostředky, od vlády ty peníze nedostanou a vláda jim také zrovna nepomáhá, nicméně odstřel zvěře je přísně regulován a musí na to být nejrůznější povolení právě od vlády, není to tak, že tam přijede lovec a vše vystřílí, střlílí se z pravidla slabá, stará a nemocná zvěř, která by v přírodě nepřežila, co se týče zvěře, která je rozšířená běžně, jako jsou zebry či antlilopy apod, tak je to stejně tak běžné, jako když se tady na jatkách zabíjí prasátka a kravičky ;) tak to tam prostě je 

KarelNicek
KarelNicek

Jenže on není rozdíl v tom jestli jsou vaše a nebo nejsou vaše, zvířata co nejsou vaše jsou stejná jako ty co vaše jsou a taky by bylo dobré uvědomit si, že ty zvířata nejsou vaše, pouze spolu sdílíte čas ve kterém se společně nacházíte a to že jsou to zrovna tyhle zvířata co jsou s vámi z nich nedělá jiná zvířata, než ty ostatní, asi by bylo dobré zapracovat na lásce  ne jen k tomu co je vaše, ale na celkové lásce k životu. Uvědomte si co znamená váš život pro vás, co znamená pro vás život člověka a pak se zeptejte sama sebe co pro vás znamenají životy někoho jiného, co pro vás znamenají životy druhů velmi podobných člověku ze kterých se časem může vyvinout druh co se stane stejně vyvinutý jako my. Není to jen o přemnožení, ale o systému žití lidí. I dnes by vše šlo řešit lidštěji. Proč se tak neděje je jednoduché si odpovědět. 

canon80
canon80

Vzrusuje ji zabijeni. prej pro maso. propagatorka lovu kusi coz je u nas stale diky bohu nelegalni. strili zdrave jedince a mladata pracuje pro amiky co si zvysujou sebevedomi tim ze strelej krale zvirat to je hrdinstvi. srovnava jatka s domestikovanymi zviraty a zabijeni pro pocit vzruseni na soukromich farmach. opice a kockovite selmy se pro maso primarne nelovi to vi i male decko. zvracene libani nad opickou s vyhrezlymi strevy. vymlouva se na to ze diky legalnimu lovu ustupuje ten nelegalni pritom obe skupiny v podstate jen vrazdi pouze jeji skupina na to ma papiry. sdili negativni postoj(fuckovani) k organizaci bojujici za prava zvirat a sama si rika ze pomaha prirode. verejne se vysmiva lidem kteri s jejim jednanim nesouhlasi a oznacuje je za nevzdelane. vypada jako chla neumi poradne mluvit a rika si sexi hunter tvrdi ze ji hejtuji cesi ale negativni a opovrzlive komenty ma na profilu od lidi z celeho sveta. kdo s cim zachazi s tim take schazi je to zvraceny clovek ktery podle me nema uctu k zivotu a snedla by asi co koliv jen aby obhajila skutecnost ze to zabila, takova je babochlapka Michaelka

Nika105
Nika105

přijde vám v pořádku, když někdo rád zabíjí? chápu, když člověk zabije protože má hlad, ale zabíjet proto, že se mu to líbí a ještě se s tou mrtvolou fotit a tlemit se u toho... to mi normální nepřijde... já kdybych měla vážně hlad a musela kvůli tomu zabít králíka, tak s ním ale pak určitě nebudu fotit a chlubit se tím a tvrdit, že je to pro mě lepší než sex, jak ona sama řekla

Nika105
Nika105

možná dělá dobrou věc, ale nic to nemění na faktu, že je to zvrácená psychopatka a to proto, že se jí líbí zabíjet... vzrušuje jí pocit, že díky ní vyhasl něčí život

PetrKristof
PetrKristof

Zabije zraneny zvire,ale pak sebere potravu ostatnim zviratum! Chapu ze ma z toho afrika penize,ale zubit se u mrtvol a verejne se chlubit jak to chutna je pouze jeji blbost nebo medializace jmena a vytvoreni PR pro dalsi business

Linny Exmaple
Linny Exmaple

A redakci díky za tenhle článek...možná se zamyslí víc lidí :)

Děláte to skvěle :)

Linny Exmaple
Linny Exmaple

Takovou dobu jí potkávám a pokaždý se najde někdo, kdo na ní ví nějakej drb, až jsem tomu začala skoro i věřit. Nevím čím to je - špatnej bejvalej, blbosti z mládí, malý město? Kdo ví...Poslední dobou jsou plný sociální sítě toho, jak loví - mrtvý zvířátka, zbraň a holka - no kdo to kdy viděl? Jenomže tak dlouho se mi to zajídá, až jsem o tom začala číst a když je hejtu moc, tak začnu přemejšlet, proč to tak je a jak je to taky z druhý strany.


Čím víc čtu ty rozhovory a to, co píše na fb, tím víc jí začínám fandit, protože to má v hlavě sakra srovnaný. Prostě jsem se v ní spletla a to tak, že je mi hanba. 


Ty lidi, který nečtou, tak samozřejmě dokážou komentovat jenom stav líbí/nelíbí a fakta ne - nemoc českýho národa (jednoduše platí pro spoustu lidí Dunning-Krugerův efekt). 

Ukázala lidem, že je dobrá v tom co dělá a úspěch se neodpouští.


Přeju jí jenom to nej a aby nemusela číst ty hnusný nenávistný komentáře. Číst na sebe špínu a nadávky by nechtěl nikdo, ale vždycky se tu najde stádo tupců, který je šťastný za to, že někomu začnou dělat ze života peklo. 


Míšo - jseš dobrá! Nedej se...a když ti bude nejhůř, tak si vzpomeň, na to, co tu píšu...Poslední dobou je fakt do očí bijící, jak lidi hledaj něco, co můžou nenávidět (protože je to hrozně jednoduchý)...ale bejt v něčem dobrej, jít si za tím a přemejšlet, dá práci...neztrácej čas vysvětlováním. Jdi za svým snem, dělej co tě baví a nenech si zkazit náladu debilama. :) 


Mathy
Mathy

@Linny Exmaple No trochu nesouhlasím s tou "nemocí českýho národa", protože dle mýho jsou kreténi po světe rozmíštěný vcelku rovnoměrně a hlavně trvale v převaze (jak řikáš, je to jednodušší :D), ale jinak bych se pod to podepsal :).

peterson88
peterson88

@Linny Exmaple doporučuji přečíst si tento blog, http://blog.jankolias.com/hysterie-jmenem-michaela-fialova/ zcela vystihuje sociální případy lidí, kteří ji hejtují, protože je to prostě výsledek doby, ve které žijeme, doby, kdy daný člověk neuřízne slepici hlavu protože je to smrt a ta je zlá, ačkoliv ten samý člověk denně kouká na internet, tv a další média, kde se zabíjí jak na běžícím páse.. .vžyť to je jen jako.. to je právě ten problém, Češi  jsou asi jedni z největších konzumentů masa vůbec, což je ve světě celkem rarita, tudíž masokombináty, jatka a veškerý tento obludný systém nasteroidovaných zvířad určených pro maso jede na plné obráty a oni ho pokrytecky ignorují, ignorují, že ty zvířata jsou přeci na maso, a lev na maso není, ani antilopa, - je to jejich absolutně nelogický vzorec, že tohle se může jíst a tohle ne, ignorují fakta a argumenty a jedou si své hejty, v angličtině na to mají skvělé označení - white trash :) ještě nutno dodat, že jistě není možné v situaci, kdy je na světě sedm miliard lidí, aby všichni jedli zvěřinu, nicméně to se v součastné situaci ani nestane, právě i díky tomu, že tihle lidé existují a budou jíst geneticky upravenou stravu a hejtovat lov a lovce ;)

Čumenda

Osamělí v davu

Hikikomori je dnes v Japonsku společenský fenomén. To slovo znamená odtažení se, pobyt v osamění. Popisuje fakt, že navzdory přelidnění japonské megalopole Tokio-Nagoja-Ósaka žije mnoho jejích obyvatel osaměle, a to dobrovolně. Všiml si toho i v Londýně žijící Ital Pierfrancesco Celada během svých návštěv Japonska. A rozhodl se vše nafotit. Sledujte.

Reportáž

U Pána tygrů

„Bacha na to. Někteří se už od něj nevrátí. Šelmy potřebují maso,“ směje se řidič autobusu na nádraží ve Spassku Dálném, na nejvzdálenější výspě Euroasie. „A na tobě je masa dost,“ dodá. Zeptal jsem se ho, jak se dostanu k zoologu Viktoru Judinovi, který má nedaleko odtud malou zoologickou. Je známý hlavně tím, že ví skoro všechno o tygrech ussurijských, největších kočkovitých šelmách světa. A navíc je i chová.

Podobné články: Pokec

2018 | 8 | Chodiči

Už to není banda holohlavých mlátiček

Na začátku filmu Až přijde válka se hlavní protagonista potí u maturity. Vzápětí stejného klučinu vidíme v lese navlečeného do maskáčů, jak štěká rozkazy na partu chlapů se samopaly, kteří se rozhodli vzít obranu Slovenska do vlastních rukou. Na konci už samozvaný vojevůdce velí desítkám „branců“ a řeční na náměstích o tom, jak je potřeba zavést pořádek. Bohužel ten film není fikce, ale dokument. Režisér Jan Gebert s ním otvíral letošní dokumentární sekci Berlinale.

2018 | 5 | Ti druzí

Křoví je budoucnost

„A bylo jaro, všechno, všechno kvetlo.“ Broučci. Tak jako oni vyrazte do přírody (což může být i kus divočiny uprostřed města) a koukejte kolem sebe. Zkuste se prodrat hustým porostem jako zakládající člen sekty Křovinářů, špičkový terénní botanik Jan Albert Šturma. A nechte se ohromit jeho vyprávěním o zelených přistěhovalcích, o krotkých i panovačných kytkách a o kráse tam, kde ji nečekáte.

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

S puškou v ruce, s ohněm v srdci

Antropolog Radan Haluzík strávil v devadesátých letech delší čas na Kavkaze a na Balkáně. V oblastech, kde doutnaly nebo už hořely válečné konflikty. Bez pušky, ale s diktafonem. Z původní reportérské touhy být u toho se stala zvědavost vědecká. Dvacet let po návratu vydává výpravnou publikaci Proč jdou chlapi do války.
Google+