Pavlač Emila Hakla

AddThis

Mazlíci

Musí splňovat určité předpoklady – musí být chlupatí, roztomilí, to jest svým způsobem bezmocní a hlavně být při ruce, když se páníček potřebuje rozněžnit = vybít si stres z rachoty. Poňuchňat se s roztomilým domácím zajatcem, přestože ten právě rozkousal polovinu kabelů od elektroniky, prohryzal koberec po babičce a vyčurdil se do sukulentu. Princip je, že je za to máme vlastně ještě raději, protože se dojímáme nad svou schopností jim to odpustit. 

Občas to bohužel někdo odnese. Nemůžu nevzpomenout příběh kocoura, který blaženě usnul v pračce, zamotán v prádle, načež ho jeho panička omylem vyprala na 60. Když mi to v slzách volala, přemýšlel jsem o nějaké tvrdé formulaci, načež jsem si vybavil vlastní rukou pobité hordy molů, komárů, much, dokonce občas i můr a jiných nižších živočichů. Brouci a mravenci mají výjimku – vynáším je na dvůr; může za to nejspíš Ondřej Sekora. Navíc toho kocoura měla upřímně ráda a dobře půl roku sebevražedně pila, než se rozhodla žít dál, a beztak si to nikdy neodpustila. Kdežto já se nad zmarněným pavoukem nezamyslím ani náznakem. Pavouk však není mazel – s výjimkou šesti sklípkanů, které chová kamarád. Když si je nasází na svetr a leží s nimi na kanapi, vypadá to jako útok obřích noháčů z vesmíru v momentě, kdy vysávají lidskou oběť.

Zdánlivě odolnější je dvoumetrový hroznýš, bydlící s dalším známým. Ale chyba lávky, je citlivý na teplotu a na světlo, a když není všechno akorát, zabalí to a celé dny prospí, čímž neplní funkci mazlíka. Otázka je, zda ji plní morče běhající v bubínku, králík hryzající datový kabel nebo pes, co se právě vyválel v řádně shnilém karasovi u řeky, a je jasné, že s tím odérem bude potřeba pár dní žít. Takový šampon ještě nikdo nevymyslel, aby přebil tuhle kartu. A tak to je – mazel je v zásadě nepřirozená idea. Nejlíp ji naplňují plyšáci a potom rovnou děti.

 

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Nábor řemeslníků z uměleckých škol vesele roste, Duo Yamaha vyhrálo Zlatého slavíka a z budoucnosti přijel Láďa Jablko, aby zneškodnil Láďu Hrušku. A to z našeho Rozjezdu není zdaleka všechno. Čtěte.

Téma

Mazlíčci

Vyhazujeme za ně peníze, a taky je na nich vyděláváme. Ňuchňáme se s nimi a týráme je. Někdy jim rozkazujeme a jindy nám vládnou. Co nás vede k tomu, abychom svůj domov dobrovolně sdíleli s živými tvory jiného druhu?

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+