Kácíme modly

Savo tvé tě zachrání

Nápady alternativních léčitelů jsou často tak bizarní, že by mohly sloužit jako námět nějaké absurdní komedie. Na něco takového se ovšem mastičkáři berou příliš vážně a jejich nejnovější vynález už ani moc legrační není.
AddThis
  • Ilustrace: Karolína Slováková

Před asi pětadvaceti lety začal v Československu kolovat ručně opisovaný recept na vytvoření zázračného všeléku. Jeho příprava spočívala v louhování česneku ve vodce, užíval se po kapkách a měl vyléčit šmahem všechny nemoci, na které si jen vzpomenete. Jen co jeho odér vyvanul, objevili se pěstitelé houby kombuchy, těsně po revoluci zázračné energeticky aktivované elixíry a řetězec všeléků pokračuje dodnes. Poslední hvězdou alternativní medicíny se stala chemikálie prodávaná pod názvem MMS.

Pan Humble a jeho zázračný chlordioxid

O MMS, MMS2, CDS, CDS2 a dalších klonech podivného léčidla jste už možná slyšeli. Jeho příprava probíhá tak, že 28% roztok chloritanu sodného smícháte s kyselinou citrónovou. Chemickou reakcí získáte oxid chloričitý, který se  ředí destilovanou vodou a používá se jako lék z vnějšku i vnitřku. Oxid chloričitý, známý také jako chlordioxid, přitom není nic jiného než průmyslové bělidlo používané pro dezinfekci vody a bělení papíru. Není to sice Savo, jak se někdy tvrdí, ale daleko do něj nemá. Rozhodně to není nic, co by normálně uvažující člověk dobrovolně polykal, natož věřil, že mu to cokoliv vyléčí. Spíš to připomíná komedii Moje tučná řecká svatba, ve které tatínek nevěsty aplikoval na všechny neduhy Okenu.

Pán, který kšeft se zázračným dryákem nastartoval, se jmenuje Jim Humble a je zázrak sám o sobě. Tvrdí například, že je letecký inženýr (není), že se podílel na designu lunochodu (nepodílel), že spolupracoval na vývoji atomové bomby a předchůdců moderních počítačů (nespolupracoval). Aby toho nebylo málo, prohlásil se nakonec za arcibiskupa církve Genesis II a posledního následovníka přímé linie počínající Ježíšem Kristem a jeho apoštoly. Což je dobrá zpráva hned dvakrát. Pro něj samotného proto, že jako vůdce církve nemusel v USA platit daně. Pro jeho následovníky proto, že vládne pravomocí udělit vám po sedmidenním školení titul doktora své církve. Ale vraťme se k jeho zázračnému léku.

2015_03-Magie_funguje-Kacime_modly-Savo_tve_te_zachrani-2a
Adjektivum „zázračný“ není v případě MMS ironické. Zkratka totiž znamená Miracle Mineral Solution, neboli Zázračný minerální roztok, a nazval ho tak sám vynálezce Humble. Přišel na něj v 90. letech během svého působení v Africe, kde prý jeho pomocí úspěšně léčil domorodce z malárie. Kromě jeho tvrzení sice žádné důkazy ne­existují, ale to panu Humbleovi nezabránilo pustit v roce 2001 bělicí kapky na trh a v propagační kampani se prohlásit za spasitele světa. Co MMS podle jeho prodejců a věrozvěstů dokáže? Doslova všechno. Léčí rakovinu, AIDS, malárii, žloutenku, ebolu, horečku, autismus, alergie i plísně mezi prsty u nohou a jedné uživatelce po něm dokonce začala růst ňadra. Můžete ho polykat, koupat se v něm, inhalovat, natírat si ho na kůži a kapat do všech tělesných otvorů (a když vám ho trocha zbude, můžete si s ním vyčistit záchodovou mísu).

ZPŮSOBUJE ZVRACENÍ, DÁLE NEVOLNOST A  NÍZKÝ KREVNÍ TLAK… 

Zkuste si představit podstatně méně nebezpečnou paralelu. Například že by pan Humble namísto léku prodával domácí spotřebič a tvrdil by, že po zapnutí do zásuvky odstraní všechny problémy a závady ve vaší domácnosti. Vyčistí ucpaný záchod, odmrazí ledničku, zalátá zrezivělé okapy a ze spíže vyžene mravence. Koupili byste takový přístroj a s důvěrou ho zapnuli do zásuvky? Pravděpodobně ne. Řekli byste si, že to je pěkná pitomost, kterou chce někdo vytáhnout z důvěřivých hlupáků peníze. Stejné pitomosti aplikované na léčení všech tělesných neduhů ovšem věří stovky lidí. Děsivé je, že zakoupení falešného přístroje vám příliš neublíží. Maximálně se naštvete nad vyhozenými penězi a ucpaný záchod půjdete prošťouchnout sami. Užívání chemikálií určených pro čištění vody v bazénu vám ale ublížit může. A to tak, že dost. Při velkém rozředění, které je většinou doporučováno, sice není MMS akutně toxický, ale zvyšuje stres v organismu, který se musí vypořádávat s nezvyklou látkou. Ve vyšších dávkách narušuje tvorbu červených krvinek, poškozuje štítnou žlázu a játra. I běžné používání, které je doporučováno, často způsobuje zvracení, nevolnost, dehydrataci a nízký krevní tlak. Což podle samozvaných odborníků nevadí a je známkou toho, že se tělo zbavuje nečistot. Pročež vás důrazně varují, abyste rozhodně nechodili k doktorovi a neprozrazovali mu, čím se léčíte. Jakožto zaprodanec placený farmakolobby by vás chtěl od polykání zázračného všeléku zrazovat.

Expertem snadno a rychle

Kromě rozmlouvání návštěvy lékaře je na případu MMS a CDS nejstrašnější, že kolem něj vzniká divoká komunita samozvaných expertů, kteří na internetových fórech ochotně poskytují konzultace komukoliv a na cokoliv.

„Kapu si pátý den CDS2 do očí, nejdříve 25 ppm, po dvou dnech 50 ppm 3–4krát denně. Bohužel to nefunguje, víčka mám stále oteklá, oči červené a pod očima opuchliny. Mám pokračovat, nebo přestat?“ ptá se jakási paní. Dočká se rady, aby vytrvala, že chlapeček, kterému maminka kapala žíravou chemikálii do očí, se taky nakonec uzdravil. O kus dál narazíte na volání o pomoc: „Help! Babička 82 let, kardiak, cukrovka na dietě, po 3 dávkách CDS2 v jednom dni v odstupu 3 hodin. Začala mít teplotu, nemůže hýbat levou rukou, natekly jí nohy a je na tom velmi špatně, již to trvá druhý den. Čím nejlépe urychlit odchod toxinů z těla? Je mi jasné, že probíhá detox.Díky Eva.“ A ještě o pár příspěvků níže: „Prosím, máte tip, jak podat inhalace CDS2 10měsíčnímu miminku?“

Jde vám z toho mráz po zádech? To ještě není všechno. Existují celé skupiny lidí, kteří pomocí jedovaté žíraviny „léčí“ autistické děti a prodávají ji coby lék na malárii a plicní choroby zkorumpovaným úředníkům v Keni, Ugandě, Sieře Leone, Tanzanii a Malawi. Sám vynálezce zázraku Jim Humble prodej podporuje přednáškami, na kterých trousí moudra typu: „MMS pronikne do rakovinové buňky a zabije v ní parazita, který způsobuje rakovinu, a když je ten parazit mrtvý, tak už se nemusí zabíjet celá buňka.“ 

na bazén a na aids

Jestli je vám divné, že někdo může uvěřit, že polykání naředěného bělidla vyléčí rakovinu a AIDS, tak to zas až takový zázrak není. Jde většinou o stejné lidi, kteří bezvýhradně věří, že ufoni šlapou v obilí, Měsíc je hologram a zlí ilumináti nás práškují z letadel (a jsou rádi, že MMS pomáhá i proti chemtrails). Na svůj zázrak nedají dopustit a halasně nadávají nad kontrolními úřady, které odmítají jeho zázračné účinky prověřit a udělit mu status léku. To ovšem také není pravda. Kontrolní úřady, včetně Státní zemědělské a potravinářské inspekce České republiky, MMS a jeho klony prověřily a označily ho za nebezpečný dryák. V žádné civilizované zemi se vynález pana Humblea nesmí prodávat ani jako lék, ani jako potravinový doplněk. Jeho dealeři zákaz obchází tím, že ho prodávají pod paradoxně naprosto pravdivou nálepkou „prostředek pro dezinfekci bazénové vody“. Zatím jim to prochází, ale například v USA šli vloni za prodej MMS kapek Karis Delong a Tammy Olson do vězení a jejich komplice Chrise Olsona a Daniela Smitha čeká verdikt letos na jaře. Pan arcibiskup Humble to považuje za nehoráznost a v dojímavém videu umístěném na svém Facebooku volá po podpoře těchto nespravedlivě stíhaných léčitelů.

V žádné civilizované zemi se vynález pana  arcibiskupa humblea nesmí prodávat ani jako  lék, ani jako potravinový doplněk.

Kde přestává sranda

Lidí, kteří raději věří mastičkářům než lékařům, bude vždycky dost. Neuvědomují si, že podobné všeléky, jako je MMS, se objevují každých několik let. Roztok WD40, černá mast, výtažek z ženšenu, džus z aloe vera, koloidní stříbro, polévka z česneku, zázvoru a čili a spousta dalších „receptů, co naštvaly farmakoprůmysl“. Na rozdíl od průmyslového bělidla jsou to ale lektvary celkem nevinné a nemají za sebou zdaleka tak masivní propagandu. Právě ta je důvodem, proč se IPPB (iracionální poživatelé průmyslového bělidla) nemohou stát humoristickým spolkem. Jejich řádění totiž dávno přesáhlo hranice sebeabsurdnějšího vtipu. Jejich webové stránky a diskusní fóra jsou snůškou pseudovědeckých blábolů, nad kterými musí tlouct hlavou o stůl každý, kdo měl na vysvědčení z chemie a biologie aspoň trojku. Bohužel jsou v šíření svých nebezpečných názorů velmi úspěšní. Proč se to děje? Odpověď je stejná jako u všech šarlatánských nesmyslů: Peníze. MMS a jeho klony jsou multimilionový, dobře organizovaný a promyšlený byznys. V podstatě obchoduje s levnou průmyslovou chemikálií, kterou nalévá do malých flaštiček a s mnohonásobným ziskem prodává. Další miliony přináší prodej knih, pořádání seminářů a přednášek. Ze všeho plyne dostatek peněz na to, aby se jakákoliv zmínka o škodlivosti zázračného všeléku zahrabala pod tisíce anekdotických tvrzení „mně to pomohlo“. Těžko říct, jestli fóra organizují sami prodejci, nebo jestli jsou výplodem prosté touhy být v něčem za odborníka.

Prodávat důvěřivým lidem místo léku nebezpečnou chemikálii není v pohodě. Ba naopak. Je rozdíl, když MMS bere člověk, který si myslí, že tím vyléčí kašlíček, rýmičku nebo ekzém. Tito lidé jsou více méně zdraví, a mohou proto doufat, že pokud si všelék správně naředí, budou ho užívat v malých dávkách, ne příliš dlouho a ne příliš často, při troše štěstí se jim nic zlého nestane. Lidem, kteří jsou opravdu těžce nemocní a namísto návštěvy lékaře polykají průmyslové bělidlo, ovšem uškodit může, a to tak, že smrtelně. A tady přestává veškerá sranda.

AddThis
173 comments
HonzaDejdar
HonzaDejdar

... Aneb Darwinův přirozený výběr v praxi :)

Jaroslav_Novak
Jaroslav_Novak

Oxid chloričitý se běžně používá pro dezinfekci vody v moderních vodovodech, protože je řádově méně nebezpečný než dosud většinově používaný chlor (savo). Autor článku jen vyjadřuje vlastní debilitu, pokud tyto dvě chemikálie záměrně zaměňuje. Léčivý účinek chlordioxidu si prakticky prověřily statisíce jeho uživatelů včetně mě, kteří svědčí o jeho pozitivních účincích na celkovou imunitu organizmu. Ne tom nic nezmění kopání mediálního zastoupení farmacie, která se cítí chlordioxidem ohrožena právě pro jeho pozitivní účinnost. Je totiž nepatentovatelný, snadno a levně vyrobitelný.

Je zajímavé, že autorovi článku velmi vadí neškodný chlordioxid, který ještě nikoho nezabil, zatímco mu zřejmě nevadí farmaceutické "chemoterapie" údajně "proti" rakovině, což jsou svým složením v podstatě bojové jedy užívané v 1. světové válce, po jejichž užití umírá více než 50% rakovinou postižených a jimi "léčených" pacientů!

Na otázku "komu tato propaganda slouží" je jen jediná odpověď: Samozřejmě farmacii, která hájí vlastní stamiliardový byznys. Nedokáže se totiž smířit s faktem, že má úspěšného, minimálně stejně účinného konkurenta za desetitisícinu ceny vlastních produktů, kterého si nemůže ani koupit ani patentovat ! A o tom to celé je! O patentech, pohádkových ziscích a monopolu... O kupčení se smrtí, o právu rozhodovat o životech a vydírání monopolů...  ...

tichyadam
tichyadam

@Jaroslav_Novak Souhlasím, až na tu větu, že je prospěšné imunitnímu systému. Bohužel není, ale je to podobné jako antibiotika, ale méně to škodí. Ale určitě to pomáhá tím že  pomůže od virové a bakteriální zátěže, takže teoreticky pomůže imunitnímu systému.

Jaroslav_Novak
Jaroslav_Novak

@tichyadam @Jaroslav_Novak Na rozdíl od teoretických žvanilů kteří mlátí prázdnou slámu jako je autor článku bez zkušeností já mám s CDS  PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI už 5 let. A na základě těch zkušeností kdykoli komukoli předvedu, že chlordioxid POSILUJE IMUNITNÍ SYSTÉM, pokud je vhodně aplikován.
Dále VŮBEC TO NENÍ PODOBNÉ JAKO ANTIBIOTIKA, je to jejich pravý opak ! Antibiotika SELEKTIVNĚ málo zvyšují imunitu proti určité nemoci, která stejně probíhá 7-14 dnů. , zatímco imunitu TOTÁLNĚ ROZBOURAJÍ proti ostatním nemocem, infekcím... Je to tedy vytloukání klínu klínem s celkovým výsledkem nula. Zatímco CDS není selektivní a posiluje imunitu celkově! U stejných běžných nemocí (chřipka, angína) je doba nemoci (při první aplikaci) poloviční. 3-6 dnů, pokud se CDS bere preventivně, nemoc vůbec nevzniká... Je to fenomén trvalého zdraví. Máme dobré výsledky s boreliozou, alergiemi apod, kde MUDři jsou naprosto bezmocní... Imunitnímu systému CDS nepomáhá teoreticky, ale SKUTEČNĚ. Každý si to může vyzkoušet na sobě... 


michalEC
michalEC

Cpát si do těla oxid chloričitý není moc rozumné. Ale Savo je úplně něco jiného. Článek se snaží být cool, ale díky této chybě není.

LadislavUrik
LadislavUrik

s takýmito článkami si môžeš vytrieť tvoju smradľavú farmakologickú riť...a daj si radšej chemoterapiu, tá 100% pomôže...a kašlem na vaše reakcie, nebudem sa k ničomu vyjadrovať, viem svoje a na vaše názory seriem..


Jarmila Kaucka
Jarmila Kaucka

Super článek!!!! :D Jenže ty idioti, to budou pít dál, holt přirozená selekce nezabrala, tak se z likvidují sami :D

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@Jarmila Kaucka A přece se točí ! Víš o tom kulové, papouškuješ žvásty a umřeš. Tvůj problém... selektivní výběr, Darwin by jásal... :P :D
..aneb jak kope modla farmacie... Na požití paracetamolu zemřelo milionkrát více lidí než na požití CDS. Zamysli se proč?  Že by někdo z nich nedodržel návod ? To chce používat mozek a ne jen slintat nad vlastní neinteligencí... :P 


Autor
Autor

Slovenská reportáž vzniklá poté, co dlouhodobý uživatel bazénové chemie na následky zázračné terapie zemřel (není první). Vyjádření chemika je ve videu na 0:20 a 1:05. Doporučuji také koktání pana distributora, kterému začíná hořet za patami a najednou se ke svému zázračnému všeléku nezná (1:22). Stále platí a bude platit to, co píšu v článku: V žádné civilizované zemi se vynález pana Humblea nesmí prodávat ani jako lék, ani jako potravinový doplněk a jsou pro to dobré důvody. Jde o nebezpečnou chemikálii, jejíž jakékoliv léčebné účinky jsou absolutně mimo diskusi. Anekdotická tvrzení "mě to ale pomohlo, tak to funguje" na tom vůbec nic nemění. Mimochodem, pokud by někde ze zdejších zastánců pití MMS měl zájem, rád s ním (s ní) udělám na toto téma rozhovor. Děkuji, Autor. 

http://www.tvnoviny.sk/domace/1800971_pat-rokov-pil-zazracny-liek-mms-z-internetu-minuly-tyzden-zomrel 

jatoberu
jatoberu

Soren Kierkegaard
Existují dva způsoby, jak se chovat jako hlupák.
Jeden je věřit tomu, co není pravda;
druhý je odmítat věřit tomu, co je pravda.

Mám vyzkoušeno na vlastní kůži,že pravda je,že MMS  léčí.

jatoberu
jatoberu

Proč to hodnotíte bez vyzkoušení? MMS správně používáme víc než rok, a zachránilo mě to narozdíl od všech doktorů,co si mě předávali s čím dál více diagnostikama,a znám více než 8 lidí,kteří od té doby též k lékařům nechodí...p.s.smrtelný? po hodině a půl se molekuly rozloží na oxidy ,který tělo umí vyloučit,ověřte si chemické reakce u odborníka chemie

jatoberu
jatoberu

Proč to hodnotíte bez vyzkoušení? MMS správně používáme víc než rok, a zachránilo mě to narozdíl od všech doktorů,co si mě předávali s čím dál více diagnostikama,a znám více než 8 lidí,kteří od té doby též k lékařům nechodí...p.s.smrtelný? po hodině a půl se molekuly rozloží na oxidy ,který tělo umí vyloučit,ověřte si chemické reakce u odborníka chemie

Autor
Autor

Prodejci MMS konečně před soudem. Hrozí jim celkem až 34 let ve vězení.
 http://www.justice.gov/opa/pr/seller-miracle-mineral-solution-convicted-marketing-toxic-chemical-miracle-cure


Ad pan Novák - v článku je jasně uvedeno: "Oxid chloričitý, známý také jako chlordioxid, přitom není nic jiného než průmyslové bělidlo používané pro dezinfekci vody a bělení papíru. Není to sice Savo, jak se někdy tvrdí, ale daleko do něj nemá. Rozhodně to není nic, co by normálně uvažující člověk dobrovolně polykal, natož věřil, že mu to cokoliv vyléčí."

Lukas Hronec
Lukas Hronec

@Autor Dobrý vtip. =D On dneska ještě existuje nějáký ňouma, který věří tomu, že když o něčem rozhodne soud, tak je to spravidlivé rozhodnutí a předmět sporu se okamžitě stává pravdou a ničím než pravdou? Hurá! V tom případě jsem Nečasové opravdu křivdil a ty odposlechy byly zfalšované... FUJ! Chudák ženská! =D Víte kolik klamajících lidí vás přímo či nepřímo ohrožuje na životě každý den pane Autore? ;) Nedělejte ze sebe dalšího Juřenu, stačí zde jeden šašek k posměchu. Přece nemůžete věřit tomu, že nějákým způsobem přesvědčíte lidi, kterým tento přípravek (ať už klidně neprokazatelně) pomohl, že je vlastně zdraví škodlivý. To je jako přesvědčovat Juřenu, že v tý hlavě fakt něco má. =D

Kartacek na Zubry
Kartacek na Zubry

@JaroslavNovak @Autor vy jste pánem svého času a pochybuji, že vás někdo nutil článek číst. Připijte autorovi sklenicí sava na zdraví a myslete si svoje.

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@Autor Mě je článek ukradený ! Když mám osobně vyzkoušeno že to perfektně funguje, tak si narvi článek víš kam !

Tys to v životě nevyzkoušel a jen žvaníš pi*oviny které píšou další debilové, kteří to nikdy nevyzkoušeli... S takovýma lidma je ztráta času !

Až napíšeš, jaké jsi měl problémy po léčbě CDS, mohu Ti poradit, co děláš blbě. Do té doby jsi jen požírač mého času..., který je vzácný....

JaroslavNovak
JaroslavNovak

ČLÁNEK JE VYLOŽENĚ LŽIVÁ PROVOKACE TROLLA, KTERÝ CHCE JEN VYPROVOKOVAT UŽIVATELE CDS/MMS K HÁDCE NEKONEČNÝM OPAKOVÁNÍM LŽIVÉHO NESMYSLU, ŽE CDS = SAVO. IGNORUJTE TOHO DEBILA, KTERÝ NEMÁ TUŠENÍ O CHEMII... Diskutovat o čemkoli s trollem po lobotomii nemá smysl... Vyhozený čas! ....

JanVanda
JanVanda

Já stejně pořád tak nějak nemůžu uvěřit, že většina příspěvků ve zmiňovaných diskuzích je pravá. Tak dementní, aby to lil do dětí, snad nikdo být nemůže ...

RadekBuldra
RadekBuldra

@JanVanda přírodní selekce- Rodiče jsou debilové, dítě ty poruchový geny zdědí, tak rodiče oddělaj jak dítě, tak sebe. Vlastně je to něco, jako kdyby byl let zdarma na koncert Michala Davida a letadlo by spadlo. Prostě by bylo líp. 

DanyDracoJegl
DanyDracoJegl

Zajímavé, sám nevěřím ani mastičkářům ani lekařům, ale vlastním a babiččiným zkušenostem. Na většinu nemocí (těch běžných jako je rýma, chřipka apod) stačí česnek (neošetřený proti klíčení - takže u nás jedině ten český), jenž je účinnější než většina farmaceutických antivirotik nebo antibiotik. Na lehčí nachlazení stačí i cibulový sirup. Přírodní léky (bylinky) jsou na skoro všechny nemoci a vypěstovat si je člověk může zadarmo. 

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@DanyDracoJegl ... a na téměř šechno stačí CDS. Každý nemůže v paneláku pěstovat česnek...¨navíc CDS přijde levněji.,..


ArletteDex
ArletteDex

Jen je nechte, ať si pijou. Přírodní výběr v praxi - je to něco jiného než se nechat sežrat v jeskyni medvědem, ale vývin nezastavíš. :D

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@ArletteDex Přesně tak! Přírodní výběr! Jedni rakovinu přežijí a vy se nechte klidně otrávit za milion farmaceuty....

zkvaseno
zkvaseno

Super článek - díky.  K dokonalosti chybí ještě důkladné ozdrojování, ale ve své podstatě nejsou zas až tak klíčové, protože kdo dokáže takovou mentální gymnastiku, která ho přesvědčí že je dobrý nápad pít průmyslové chemikálie, po kterých je mu zle, tak nějaká poctivá práce se zdroji mu postoj změnit nedokáže a lidé s porozuměním fyziologii a schopností porozumět odborným textům prozměnu nepotřebují dokládat základní fakta.

 Peníze budou motivace jen u té části co si zřídila placenou poradnu/nabízí semináře. U těch dobrovolných  virtuálních léčitelů jde hlavně o získávání společenského statusu toho kdo ví, kdo umí poradit.  A dokonce dostal Bludný balvan! Takové potvrzení že jde správnou cestou - zástupci farmafirem ho šikanují!

Plus jsem stále víc přesvědčená o tom, že praktikující očišťovači jsou potvrzením toho že psychoanalytici se svými teoriemi o nutkavých potřebách kontroly všeho, touze po bolesti (když mi není blbě, tak detox neprobíhá) a podobných tématech vlastně mají i pravdu. 

Pocit že vím  a můžu snadno praktikovat něco "exkluzivního", co mi dává pocit kontroly nad zdravím, holt v případech kdy člověk nemá jiné mechanismy jak zvládat úzkost/chaos/informační průjem valící se ze všech stran,  holt umí divy. 

Ostatně proto také je bazénovou chemii ochotno pít daleko více chlapů s obsedantními rysy, pro které třeba reiki, nebo podobné věci je něco, co by nemohli brát vážně, protože tohle je přece "logické" a navíc je tam to potvrzení účinku detoxem.

I ona agresivita a pasivní agresivita zde v komentářích jasně ukazuje, že jde o egoobranný mechanismus bez náznaku diskuze a racionálního argumentu.  Ve skutečnosti to je přehlídka argumentačních faulů - která vlastně potvrzuje to že jde spíše o obranu před úzkostí a spol. než cokoliv jiného.  

Tak schválně -  které všechny ze seznamu http://www.obcanskevzdelavani.cz/work/ke-stazeni/argumentacni-fauly-A4-barva.pdf   si budu moci odškrtnout v případných reakcích na to, co jsem napsala?   Tipla bych si, že na unáhlený kompromis nedojde a asi ani neznámou autoritu nedaj.   Ale všechno ostatní se tu už nejspíš objevilo a patrně asi i objeví.

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@zkvaseno Ty jsi ukázka argumentačního faulu :D Teoretické žvásty neumětelů, kteří v životě nic nedokázali a bojí se vyzkoušet nové věci. Experiment je více než žvásty. A experiment potvrzuje, že to funguje. Že se to někomu nelíbí a někdo se bojí o kšeft, to už je problém farmaceutického kšeftu. Je celkem pochopitelný, když patentovaný šmejd s cenou desetitisíců se dá nahradit domácí výrobou v ceně desetikorun... To jejich mediální cukání snad musí pochopit každý,kdo zná princip patentů ... :D

JaroslavNovak
JaroslavNovak

Článek kreténa, který o tom nic neví. Zbytečné polemizovat s hlupáky, kteří předkládají lži... Kdo to umí užívat, ví své a lékaře ani farmaka nepotřebuje. Kdo chce lhát, způsob si vždy najde...

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@PavelJurena @JaroslavNovak O tvé lebeční dutině svědčí to, že nechápeš rozdíl mezi savem a chlordioxidem. Asi tak jako mezi briketou uhlí a bublinkami v sodovce... Uhlík jako uhík, žejo blbe...

Yan Previt Bukvoj
Yan Previt Bukvoj

Pekna diskuse..

Hele, vy paka...az budete chtit zplodit belochy, tak si vymachejte nadobicko v Savu :)


jiritaborsky
jiritaborsky

Pokud je farmacie business (a ona je) a MMS je zazrak (a to neni), proc jej farma firmy nezpenezi? Proc neni jedina renomovana studie o ucinnosti? Jak muze nekdo mluvit o parazitu v rakovinne bunce? Stejnou zhovadilosti, jako je MMS je ta debilita s michanim sody a medu.

luxemburk
luxemburk

Přečtěte si knihu o MMS a potom si udělejte vlastní názor.

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@PavelJurena @luxemburk Blábol je tento článek. Je plný lží, zkreslení, a nepravd. MMS prostě funguje a každý si to může vyzkoušet. Samozřejmě ne na zlomenou nohu, ale jen na infekce způsobení bakteriemi, viry a některými parazity. Je o tom dost materiálu od autorů. Dobré jsou výsledky u rakovin a borelioz. Proč působí na všechny infenkce? Protože pracuje zcela opačně než antibiotika. Celkově posiluje imunitní systém, takže člověk se s infekcí vypořádá sám přirozenou cestou. na rozdíl od antibiotika nebo vakcinace, které přirozenou imunitu ničí...

PavelJurena
PavelJurena

@JaroslavNovak @PavelJurena @luxemburk Savo alias MMS či CDS nikomu od potíží nepomohlo :) Paraziti jsou ti, kteří ho prodávají. Samozřejmě dělají to jak jinak podvodně jen aby je pod krkem nechytla státní správa :) Kdyby ty vaše pohádky měly něco do sebe, tak MMS nahradí mnohá léčiva. :)))

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@PavelJurena @JaroslavNovak @luxemburk Aha takže další "chytrák" který to nezkusil si tahá triko.. Fajn... Mě jsi ukradenej, já jsem si tím vyléčil celoživotní alergie (2 dny)  i chřipku (3 dny)... A jak tu někdo už psal: Přírodní výběr: Někdo chce umřít na rakovinu bezbolestně, jiný se z toho dostane s CDS. Každého volba...


JaroslavNovak
JaroslavNovak

@jiritaborsky Farma firmy to nezpeněží, protože to nejde patentovat a může si to vyrobit každý za babku... Zkus si patentovat kysličník uhličitý (bublinky do sodovky) a zbohatnout na tom :D . Kysličních chloričitý (CDS) stojí jen asi dvojnásobek... :D Kdyby to farmacie zavedla za trží cenu zlikviduje sama sebe... Je zvyklá na 1000x - 10000x vyšší zisky z gramu patentované chemikálie...  Farmacie nepotřebuje VYLÉČIT (definitivně) ale LÉČIT (donekonečna) chronické pacienty, kteří pravidelně platí... Wo tom to celé je... Ve hře na potlačení a zákaz CDS jsou miliardové zisky... To už se vyplatí lhát...

Jaro33
Jaro33

Prečo to nejde patentovať? Keby výskumy dokázali liečebný ùčinok tohto svinstva tak sa to v pohode patentovať dá a ten kto by ùčinky dokázal ako ich ty tu prezentuješ by bol miliardár. Aj Humble by bol 100 x bohatšì keby tie svoje keci vedel podložiť výskumom namiesto prázdnych rečì ktorým môžu uveriť naozaj iba veľmi hlùpy ľudia, alebo zùfalì.

JaroslavNovak
JaroslavNovak

@Jaro33 Prečo to nejde patentovat? Pretože je to strašně jednoduché! Chemické složení ClO2 !!! Asi tak jako patentovat bublinky v sodovce, chemické složení CO2! :-))))  Téměř stejný oxid, jen uhlík nahrazen chlorem! Zkus si je patentovat ! Hahaha! :D
Výzkumy farmaceutů léčebný účinek samozřejmě dokázaly, ale kvůli nemožnosti patentovat a ukrást tento objev byly samozřejmě zfalšovány. Ti co to zjistili byli samozřejmě dobře zaplaceni a zavázáni mlčením, jinak by dnes byli na dlažbě... Vím to od příbuzného jednoho z nich ze Švýcarska. ... Kdyby zveřejnili pravdu, už by ty firmy dávno zkrachovaly...

Reportáž

Děda by byl rád, že sis udělala radost

Kráčím s kamarádkou večerní Prahou. Obě mlčíme a snažíme se vyhýbat se pohledem. Jdeme totiž na večírek do sex shopu. Na webu sice píšou, že o sex shop nejde, ale „luxusní designový butik s intimními pomůckami“ je prostě sex shop s hezkýma věcma. „Prý tam bude alkohol,“ hlesnu, abych nás obě uklidnila.

Zoom

Velký test pro všechny kecky

Kecky jsou nejoblíbenější obuv na světě, jistě doma taky nějaké máte. Tak mrkněte na náš test a schválně, jestli jste keckový guru. Nebo kecková guru.

Podobné články: Kácíme modly

2018 | 10 | Holky & koně

Když mají vaše děti v těle buňky cizího chlapa

Těhotenství je fascinující proces nejen pro rodiče, kteří tapetují zdi svých facebookových přátel ultrazvukovými portréty prvně žužlaných palečků. Aby se plod vůbec mohl vyvíjet, musí lidské tělo překonat spoustu překážek. Třeba vyměnit si s matkou kvanta buněk, které nachytala bůhvíkde.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Když posíláte čerty do někam

Vymítání ďábla neboli exorcismus je prastará rituální praktika s kořeny na úsvitu lidstva. Přesvědčení, že do člověka může vstoupit duch a ovládat jeho chování, najdeme v podstatě v každém náboženství. Takže pozor: jdeme na bububu.

2017 | 9 | Rodiče, k tabuli!

Pohádka o velkém Nikolovi

Dvoumetrový srbský krasavec s uhrančivým pohledem, který přesto odmítal davy obdivovatelek s tím, že by ho avantýry rušily při práci. Geniální excentrik s dokonalou pamětí a schopností vizualizovat technologie před tím, než je sestrojil. Držitel více než 300 patentů v 26 zemích světa, se spoustou dalších vynálezů, které nikdy neopustily jeho laboratoř. Myslitel, který chtěl dát světu neomezený zdroj volné energie a byl kvůli tomu pronásledován a umlčen mocipány. Dámy a pánové – Nikola Tesla.
Google+