Remix

E. T. Blues na krásném modrém elektru

Fésťák ve městě hořčice, bluesový mimozemšťan, divadlo s šatnou na odkládání dětí nebo zachránci jazzu v Čilichili dubnovém Konzumu.

AddThis

Na krásném modrém elektru

V městečku Kremže kousek od českých hranic se na přelomu dubna a května odehrává jeden z nejzajímavějších hudebních festivalů ve střední Evropě. Nečekejte kolotoče a skákací hrady, Donaufest hostí pravidelně inteligentní elektroniku a rock s přesahy do vážné hudby, výtvarného umění a třeba i moderního divadla. Hraje se v zajímavých lokacích, například Alva Noto coby vystudovaný fyzik vystoupí v místním geofyzikálním ústavu. Mezi hlavní hvězdy akce letos patří králové post rocku Godspeed You! Black Emperor, elektro all stars formace Carter Tutti Void nebo instrumentální trojice Battles, výjimečné bude také vystoupení venezuelského elektronika Arcy s Jesse Kandou. Kompletní program dvou festivalových víkendů najdete už teď na webu.
www.donaufestival.at 

Americký Zaklínátor

Komiksoví mistři z USA se vydali pro inspiraci do střední Evropy. Polská fantasy Zaklínač si drží od poloviny devadesátých let stabilní popularitu. V příbězích, kde se to jen hemží postavami z evropské mytologie, se zhlédli američtí tvůrci z nakladatelství Dark Horse (z jejich dílny pochází například Hellboy) a napsali zcela nový příběh s názvem Skleněný dům. Ten nedávno vyšel v českém překladu a kupodivu jde o docela pozoruhodné dílo, které nijak nezaostává za originálními příběhy. Na rozdíl od jiných komiksových adaptací nás nečeká žádné zplošťování děje ani polopatické vyprávěnky, ale plnokrevná vtahující povídka. Obálka od autora Hellboye Mika Mignoly je milým bonusem. Tudy jo!
www.crew.cz

E. T. blues

Punková dynamika, se kterou Bob Log III podává blues, místní pivní kultuře pěkně pocuchá pěnu. Bob mlží snad úplně ve všem, fotku bez helmy ani nehledejte, životopis má plný vybájených historek a další v každém rukávu. Svoji identitu si pečlivě střeží. Když vezme do ruky kytaru, je to ale stejně  jedno – mimozemské blues spojuje Iggyho Popa, AC/DC a Muddyho Waterse do jednoho úhledného balení. Sedmého dubna se do Vinohradského pivovaru běžte přesvědčit, jestli opravdu dokáže hrát zároveň na kytaru a na bicí, a ještě na vlastním klíně hostit dvě děvčata. 
www.livermusic.cz

Ceviche a churros

Mexických restaurací jsou po republice mraky. Agáve v pražské Masné ulici je ale jiné. Zdejší kuchaře zaučil a menu vymyslel Christian Dolias z Kalifornie. Potetovaný týpek, kterého byste asi ve své kuchyni vidět nechtěli, pokud byste nevěděli, že je u sebe doma uznávaným expertem na moderní mexickou kuchyni. Christian klasická mexická burrita nebo tacos vytunil do fantastické podoby. Vyzkoušeli jsme na sobě.
www.agaverestaurant.cz

Streetartová výtvarnice Toy Box vydala komiks Moje kniha Vinnetou. Krásnou a důležitou knížku.

Dobrej život

„Kurva,“ ulevil si Wilfred, „kdyby měli dobrej život v krabicích, tak bych jich ukrad stovku. Prodával bych je tady v Adamsu za poloviční cenu.“ Slumy v Los Angeles jsou hřiště, na němž se hraje s vlastní sebeúctou místo meruny. Jazyk obyvatel Adamsu je stejně šťavnatý a peprný jako jejich kuchyně, když tedy mají co jíst. Většinou se totiž krmí divokými sny a vášněmi. Knih Waltera Mosleyho do češtiny zatím moc přeloženo nebylo a podle povídkového souboru Proti přesile s propuštěným trestancem Socratem Fortlowem v hlavní roli je to evidentně škoda. Body k dobru za skvělý překlad Viktora Janiše. PS. Možná znáte stejnojmenný film a těšte se na televizní seriál. Jenže kniha je kniha, brácho, kapíruješ?
www.aldenteshop.cz 

Jestli máte děti, a přesto se chcete dostat do divadla, tak ve Studiu Hrdinů v pražském Veletržním paláci vám je pohlídají! Vyzkoušet to můžete třeba 14. dubna na představení Krev Wälsungů.

Tři minus jazz

Pokud někdo pro mladou generaci zachraňoval jazz, tak to byli Portico Quartet. Od loňského roku už si říkají jenom Portico a s přídomkem kvartet poslali k šípku i jazz. Na řadu přichází elektronika, která díky nabiflovaným jazzovým formulím na novém albu Living Fields dostává zcela neobvyklou strukturu a tvar. Album je plné zajímavých hostů, hned ve třech skladbách zpívá Joe Newman z hvězdných alt‑J, stavil se také Jamie Woon. Nové album vychází na apríla, výročí Pražského povstání oslaví Portico s novým programem v Lucerna Music Baru.
www.musicbar.cz 

AddThis
0 comments

Sporák

Pěkně naditá stehna

Velikonoce v kuchyni se za poslední roky dost proměnily. Dřív to byl jenom suchý beránek nebo mazanec, ale teď jim vládnou nádivky, mladá masa jako jehňata, kuřata, kůzlata a podobně. Rozhodně jsou poslední dobou Velikonoce víc masité. Takže jsme to spojili. Proč péct extra maso a extra nádivku, když to jde dohromady.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+