Ža Čarou

54 názvů pražského krtka in ingliš

Mluvit anglicky v Praze, to může být setsakra zatrápená bolest. A jelikož je transkripce nejednotná mrcha, máme pro expaty zastávky krtka plné známých slovíček. Aby jim to šlo alespoň trochu přes pysky, když už budou po té naší matičce stověžaté bloumat. Anglisti, překladatelé a jiní angličtí experti ať nás berou s res-ehr-woe, díky.

AddThis
AddThis
6 comments
Djob
Djob

"day-vits-kuh" ne "day-wits-kuh"

PetrJezek
PetrJezek

tohle ale nemá ani s pseudo agnličtinou vůbec nic společného... spíš bych to přirovnal k nějakému orientálnímu jazyku... :P


krystofl95
krystofl95

A zrovna tam chybí ty 4 nové stanice na trase A: Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol...

JaKaMa
JaKaMa

@krystofl95 Ono je to asi tím, že už to bylo zveřejněné před pár lety někde jinde a nechtělo se zdejšímu autorovi domyslet ty nové :D

Zaříznuto

Silent zombie karaoke

Silent disco je jedna z těch věcí, které vypadají dobře v teorii. Třeba jako oblečky pro psy nebo komunismus. Když se pak takové záležitosti převedou do reálu, stane se z nich něco bizarního až děsivého.

Sporák

Pěkně naditá stehna

Velikonoce v kuchyni se za poslední roky dost proměnily. Dřív to byl jenom suchý beránek nebo mazanec, ale teď jim vládnou nádivky, mladá masa jako jehňata, kuřata, kůzlata a podobně. Rozhodně jsou poslední dobou Velikonoce víc masité. Takže jsme to spojili. Proč péct extra maso a extra nádivku, když to jde dohromady.

Podobné články: Ža Čarou

2015 | 2 | Mazlíčci

Film versus život

Spousta svateb ve filmech končí roztržkou a útěkem ženicha nebo nevěsty. A ve skutečnosti? Pche, skoro každý pár je nudně oddán a neodradí ho od toho ani pád tchýně do dortu. Našli jsme pro vás i další příklady, kde filmy lžou.

2014 | 3 | Brno jako Brno

Máme šanci přežít v interiérech budoucnosti?

V čem budeme bydlet za dvacet třicet let? Dokážeme přežít v éře panovačných kyberbaráků a mikrobytů naplněných zmutovaným nábytkem? Sežere nás jednoho dne naše lednička?
Google+