Pavlač Emila Hakla

AddThis

Ček hende

Nedávno otevřeli přes ulici obchod biopotravinami. Na bio mě neužije, ale vlezl jsem tam a koupil marokánky. Těm nikdy neodolám. Zakousl jsem se do první a hned mi praskl zub. Zkusil jsem ji zlomit v ruce – bez úspěchu. Dupl jsem na ni – žádná změna. Štěstí bylo, že jsem byl stejně na cestě ke svému zubaři, pozdravit ho a dát si s ním kafe. Zní to asi, jako bych si tahal hejly z nosu, ale je to tak – chodím k zubaři na kafe a po šichtě na pivo, jsme totiž kamarádi. Zazvonil jsem, zmínil jsem nehodu, on řekl: „Podivám se ti na to, no jo – můstek, uděláme ho hned, odpadnul mi pacient.“

A udělal mi můstek, který mi předtím vydržel devět let, protože ho dělal taky tenhle šikula. Během práce pravidelně stahoval chirurgické rukavice a spravoval stylový gramofon z let, kdy Jeff Beck roztřískal kytaru v Antonioniho slavném ploužáku. Má rád starožitnosti. K tomu si vařil vedle v kuchyňce boršč (má soukromou ordinaci). Když mi můstek uschnul, nandal mi vrchovatý talíř. Boršč byl skvělý.

Je všeuměl. Na co sáhne, to mu jde. Tuhle neměl peníze, tak koupil pole a obratem se ziskem prodal – nádherně jednoduché. Zlatý český ruce, říkám si, když si dám ještě ten den U Vodoucha flák masa a můstek drží. Až na to, že zubař je Slovák. Oni vůbec všichni, které tak vidím, jsou spíš Němci, Rusové, Balkánci a jiní. Onehdy jsem si objednal sadu kuchyňských nožů made in China. Nedržel jsem v ruce kvalitnější kudly – drží ostří, řežou přesně, nereznou. Ostatně stačí otočit myš – tam to taky máme: zlaté čínské ručičky jsou tu.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

Bůh se zjevil na Facebooku, budoucností lidstva je rektální hlava a další zásadní zprávy, bez kterých dostanete blechy.

Téma

Mistři

Když se zeptáte na ulici náhodného Čecha, na co je hrdý, určitě si na něco vzpomene. Jestli nic jiného, tak aspoň zmíní pivko a hezké holky. Jsou ale další super věci, na které můžeme být pyšní. A jsou jiné, na které pyšní jsme, a přitom úplně blbě.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+