ROZJEZD

AddThis

Dodatek

Na četné žádosti doplňujeme

V minulém čísle jsme otiskli mapu metra pro cizince, ovšem bez nových stanic na trase A. Pro zájemce tu máme vystřihovací doplnění.

Inzerce

HIPSTROLIT

  • Nové hnojivo pro růst vousů.
  • Okamžitý přírůstek až 30 procent za den.
  • Kostěné brýle zdarma i pro ty, kdo netrpí oční vadou!

Gastronomické okénečko

Synergie chutí ovládá světové restaurace

Želé s chutí hamburgeru, čokoládová rajčata, vepřové ryby a pečivo s chutí polystyrenu. To jsou jen některé z nových pochoutek, které přinesla aktuální kulinářská móda: „Jsme už tak přežraní, že nevíme coby“.

Svět divadla

Ceny Thálie se budou rozšiřovat

Nejprestižnější divadelní ceny u nás dostanou  doplňky. Porota Thálií se chce vyhnout spekulacím, že ceny jsou prokleté, protože každý držitel Thálie za celoživotní dílo do 20 let od udělení zemře. Proto začne rozdělovat ceny mnohem mladším umělcům. Hvězdičky, které jsou aktuálně v kurzu, obdrží ceny Momenthálie, pro dosud nenarozené divadelníky se chystají Prenathálie a mladí představitelé milovníků, naivek a krásek budou dostávat speciální nové Genithálie.

Z kultury

Karel Plíhal vydal své plísňové testy.


V soutěži Pianista roku podvodem zvítězil klavírista roku. 


TV Óčko bude sekundovat nový kanál s obchodním názvem TV Péčko. 

Zdraví

Budoucností lidstva je rektální hlava

„Příliš mnoho tělních otvorů je evolučním přežitkem,“ tvrdí tým biologů z Univerzity Johna Galla v Nebrasce. „Lidstvo se postupně vyvíjí k sofistikované formě, v níž bude všechny funkce plnit otvor jediný. S největší pravděpodobností ústa.“ Evoluce směrem k tzv. rektální hlavě bude podle odborníků trvat ještě asi 4 miliony let. „Postupně se ale objevují mezifáze,“ dodávají experti.

Společnost

Lidi je třeba chránit před únosy a terorismem

Mezinárodní situace je složitá a lidská práva čím dál ohroženější. Jako obranu před bezpečnostními riziky a omezováním demokracie projednává sněmovna návrh zákona na ochranu civilních obyvatel. Občané by podle něj v zájmu vlastní bezpečnosti měli zákaz cestovat mimo hranice České republiky, řídit auto a vycházet po 22. hodině, konkrétně ženy pak chodit ven v příliš vyzývavém oblečení odhalujícím kůži jinde než na obličeji a dlaních.

Úspěch zachránců

Zázrak přírody

Do české přírody se po staletích vrátili divocí hroši. Ekologové upozorňují, že jde o přísně chráněné tvory, což je ale stejně jedno, protože je neprostřelíte.

Politika

Skandál! Hurvínek je loutka!

Odposlechy ze šatny divadla S+H prozradily, že oblíbený glosátor veřejného dění Hurvínek je jen nastrčená loutka, která vše dělá na cizí příkaz. Nitky se sbíhají v rukou loutkářů v pozadí, kteří řídí všechny jeho pohyby.

víra a náboženství

Bůh se objevil na facebooku jako teenagerka z arizony. ateisty ale  jeho existence urážela a facebook ho smazal.

Společnost

Podpoříme konkurenceschopnost v oblasti blech

Česká republika se v počtu blech pohybuje pod dlouhodobým průměrem Evropské unie. Shodli se na tom účastníci konference „Blecha bez bariér“ v pražském Kon­gresovém centru. Zástupci státu, zdravotnictví i sociálních služeb se dohodli na programu grantové a institucionální podpory blech pro období 2016–2020.

Zdraví

Soutěží miss se musí účastnit aspoň 40 % mužů

Nový zákon o spravedlivé distribuci krásy zavedl kvóty pro veškeré soutěže krásy. Nově se jich musí účastnit nejméně 40 procent účastníků opačného pohlaví, aby nedocházelo k diskriminaci. Stejné procento musí být také mezi finalisty. V novém ročníku Miss ČR tak má podle zákulisních informací velkou naději na vítězství Arnošt Vrabec, soutěžní číslo 6.

Olympismus

„Boxe baguettée“ bude na olympiádě

Občanskému sdružení Napoleon se spolu se Světovým frankofilním kongresem podařilo prosadit nový sport na program olympijských her. Boxe baguettée je duelem tří soutěžících (ve skutečnosti jsou čtyři). Šermuje se francouzskou bagetou za zvuku šansonu „Je ne regrette rien“. Vyhrává ten, kdo první zasáhne harmonikáře a vytlačí ho z pétanquového hřiště. V případě nejistého výsledku vítězí hráč, který se první vzdá.

Krátce

Ze sportu: Vysokoškoláci se vrhli do bojů o titul.


Knihovny: Po úspěšné Noci s Andersenem čeká české děti Noc s Nabokovem a Noc se Stephenem Kingem. 


NASA spustila program „Faraway love“. Rodiče, jejichž potomci chtějí být astronauty, budou díky němu moci vystřelit děti do vesmíru. 


Paleontologové objevili zachovalý zkamenělý buližník.

Mládežnický sport

Stop nespravedlivému zvýhodňování fyzicky zdatnějších

Ministerstvo školství spolu s Českým svazem tělesné výchovy rozhodlo o nových pravidlech pro veškeré sportovní disciplíny. Ta radikálně skoncují s křiklavým zvýhodňováním tzv. „vítězů“ a upozaďováním tzv. „poražených“, které způsobovalo neospravedlnitelný stres a emocionální újmu tisícům dětských i dospělých sportovců. Nová úprava reviduje např. předepsanou podobu stupňů vítězů. Nově na ně bude třeba vměstnat všechny soutěžící.

Zdravotnictví

Zastánci očkování se rozhodli jeho odpůrce už dále nepopichovat.

Kultura

Vzniká remake Tří mušketýrů, určený pro třetí tisíciletí

Věda

Vzdálený vesmír neexistuje. Je to jen špína na čočce

Většina hvězd a galaxií, objevených za posledních 20 let, není pravých. Jde o nečistoty na optice Hubbleova teleskopu, které zde zůstaly po nárazech drobných vesmírných objektů a mezihvězdného prachu. Vědci pojali podezření poté, co se v různých částech pozorovaného vesmíru začaly objevovat ty samé shluky hvězd. Hypotéza tzv. „multiplikační rezonance totožnosti“, založená na principu antigravitačního cestování hmoty červími dírami, byla na základě nových zjištění nahrazena programem otření zrcadla a čoček vlhkým hadrem.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Jak to vidí se zlatýma českýma ručičkama Emil Hakl? Dozvíte se na Pavlači Čilichili.

Komiks

Bedřich jen tak na otočku.

Duel

V hokeji i v houbaření jsme mistry. Ale co je víc? Postavili jsme je proti sobě v Duelu Čiličili. Držte si kloboučky, budou lítat třísky z hokejek.

Fakebook

Čakry, vibrace, lógry, kyvadélka, ale i věštění z nohou, smrkanců a hladké mouky. K tomu korunky za minutu a navrch zelí. To vše na Fakebooku Ezo TV.

VÍCE ROZJEZD

2015 | 4 | Zklidni hormon

Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené

Auta, která neparkují v garáži, jsou otužilejší, E. L. Jamesová si ve sprše omylem smyla 50 odstínů šedi a Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené. A to je jenom malá ochutnávka z našeho dalšího Rozjezdu.

2015 | 3 | Magie funguje

Místo včel budou pro med lítat drony

O tom, že v brněnské čistírně se našly seprané spisy Aloise Jiráska, hrad Kost omylem změnil majitele a že hispterický záchvat není žádná legrace, vyčtete z našeho Rozjezdu.

2015 | 2 | Mazlíčci

Karel IV. neuměl počítat

Nábor řemeslníků z uměleckých škol vesele roste, Duo Yamaha vyhrálo Zlatého slavíka a z budoucnosti přijel Láďa Jablko, aby zneškodnil Láďu Hrušku. A to z našeho Rozjezdu není zdaleka všechno. Čtěte.
Google+