Sporák

Pořádné chřestění

Za poslední léta se toho o chřestu už napsalo dost. Takže už všichni asi víme, že to není zelenina exotická, ale česká. Že se pěstuje, a tedy i dá čerstvá koupit, na Mělnicku a Hodonínsku. Že se jí většinou přelitá holandskou omáčkou, posypaná strouhankou a s máslem nebo jako polévka. My si ale uděláme luxusní verzi – s italským prosciuttem a šafránovou majonézou. Sezona chřestu je jednou za rok, tak co.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ

Co potřebujete

3 bílé a 2 zelené chřesty


5 plátků prosciutta


2 snítky šafránu


3 lžíce majonézy


šťávu z půlky citronu


sůl, pepř


lžička chilli oleje

2015_05-Mistri-Sporak-Poradne_chresteni

• OLOUPAT, ZLOMIT, UVAŘIT

Stonky chřestu oloupejte, ulomte jim případné dřevnaté konce (u čerstvého chřestu by být ani neměly) a dejte vařit. Pokud nemáte hrnec na vaření chřestu (taková věc opravdu existuje), stačí hodit chřest na pařák nebo dát přes hrnec utěrku a vařit v páře takto. Pamatujte, že bílý chřest je silnější, takže se vaří 10 minut. Zelenému stačí šest až sedm.


2015_05-Mistri-Sporak-Poradne_chresteni

•• ZCHLAĎTE STONKY

Jakmile je chřest uvařený, hoďte ho do mísy s ledovou vodou a kostkami ledu. A hned zase vyndejte. Zastavíte tak var a zelenina zůstane krásně barevná, nezešedne. Každý chřest zabalte do plátku prosciutta a vyrovnejte na talíř.


2015_05-Mistri-Sporak-Poradne_chresteni

••• OMÁČKY JAKO ŠAFRÁNU

Snítky šafránu, stačí dvě tři, namočte do pár lžic vody na 2 až 3 hodiny. Voda se krásně obarví. Vemte majonézu a zřeďte ji obarvenou šafránovou vodou. Zakápněte šťávou z půlky citronu, podle chuti osolte a opepřete čerstvě mletým pepřem a přidejte lžičku chilli oleje. Rozmíchejte. Omáčkou přelijte chřest na talíři. 


*TIP

Jestli nemáte chilli olej, udělejte si vlastní. Prostě do láhve olivového oleje vhoďte jednu až dvě chilli papričky a nechejte několik dní louhovat.

AddThis
0 comments

Zoom

Nejhorší šéfové na světě

Možná si myslíte, že váš nadřízený je psychopat. Nebo aspoň magor. Možná na vás s řevem vyjíždí kvůli nesmyslům, nebo naopak s medovým hlasem kvůli minisukni. Nenechte si to líbit. Ale věřte, že na tom jistě nejste nejhůř.

Remix

Proboxovat se z koncentráku

Knížku o boxerovi, který musel zabíjet, aby přežil, ale i vesmírný rock a pozvánku na Primavera Sound v Barceloně najdete v naší kuturní nabídce.

Podobné články: Sporák

2018 | 5 | Ti druzí

Tohle zelí je maso

Tentokrát jsme se nechali pozvat do česko-srbského ráje kulinářského umění. Láska k jídlu je u Rada a Tomáše vidět v každém koutě bytu. Dokonce i na záchodě. Tam si můžete číst recepty. Už jen sledovat tenhle pár vařit je zážitek. Hlad a chuť zabořit se vidličkou do srbské sarmy, zelných závitků s mletým masem, se zvyšuje s každým poodkrytím pokličky. Přípravu máte cobydup, na výsledek si ale chvíli musíte počkat – stojí to za to!

2018 | 4 | Vypěstuj si ráj

Nigerijské dušení

„Lidé v Nigérii jsou možná chudí, ale také jsou vděční, milující a vstřícní. Takže když už se doma něco vaří, nevaří se jen pro blízkou rodinu, ale pro celou ulici. Dveře jsou otevřené a každý může přijít a najíst se – takhle se to dělá v Africe.“ A tak jsme se s věčně usměvavou Jessicou rozhodli udělat tradiční „stew“ čili dušené maso pro celé pražské Modřany. Kdyby to totiž bylo jenom na nás, tak tam sedíme a jíme ještě dnes.

2018 | 3 | Svět ve vatě

Enyky, benyky varenyky

V březnovém Čili pro změnu zavítáme do ukrajinské kuchyně. Teda ona je to kuchyně v Česku, ale vládne v ní ukrajinská kuchařka. A to dost dobře.
Google+