ROZJEZD

AddThis

MInutové návody

Jak zhubnout do plavek

Pořiďte si větší plavky. (Příští díl: Jak zhubnout do bazénu.)

Z kultury

Hluchoslepý dirigent se stal hvězdou poté, co přišel o ruce

Peter Mayckyord, první neslyšící a nevidomý dirigent, který vystudoval skladbu a vedení orchestru díky Programu rovných šancí EU, má za sebou úspěšný koncert v Carnegie Hall. Umělce, který při autonehodě přišel také o ruce, přivedli za dirigentský pult, kde hodinu a půl stál během provedení Lisztovy, Bachovy a Mozartovy hudby, aniž by cokoliv viděl, slyšel či dělal. K výkonu mu přišli poblahopřát členové orchestru, diváci i členové newyorské umělecké smetánky.

Byznys a společnost

Výjimečná obchodní příležitost: Na Sněžce ještě není žádný aqualand.


Milovníci rychlých kol se nečekaně střetli s milovníky pomalých čtverců.


Poté, co Bill Gates rozdal všechno, co má, začal rozdávat i to, co nemá.

svět gourmetů

Výživový specialista upozorňuje: Mezi loňskými a boloňskými špagetami je zásadní rozdíl!

Celebrity

Princ Harry už nechce být slavný

Bratr následníka britského trůnu prince Williama se hodlá vzdát všech šlechtických titulů a najít si klidný život v ústraní. Pro svou novou identitu bez poct a beze slávy si vybral příjmení Potter. 

Bleskově

Angelina Jolie si nechala vyhladit vrásky na mozku.


Protiteroristické oddělení BIS pátrá po studentech, kteří vybouchli u zkoušek.


Po nežehlivých košilích a bezúdržbových zahradách přichází i bezdotykový sex.


Legolas zveřejnil první elfí selfie.


Psychologové navrhují nahradit pojem „sebevražda“ pojmem „odlogování“.

Etiketa pro náročné

Jak reagovat na expresívní výraz

Koho vpustit do dveří prvního, ví každý. V nezvyklejších situacích  je ovšem hledání reakce správné podle zásad Gutha-Jarkovského složitější. Proto je tu náš nový obrazový průvodce. 

Energetika

Ranní běžci budou povinně nosit dynamo

Neočekávaný zdroj ekologické energie objevili studenti Elektrotechnické fakulty VUT v Brně. Vláda na jejich popud připravuje návrh vyhlášky, podle kterého budou muset vyznavači joggingu nosit při pohybu dynamo a přispívat do veřejné energetické sítě. „Člověk, který v 6 ráno místo spaní kluše po dlažbě, je tak mimo, že mu pár kilo navíc už neuškodí,“ stojí v důvodové zprávě k připravovanému předpisu. Prozatímní nevýhodou návrhu je technická nemožnost přenášet elektřinu vzduchem. Jog­geři tedy budou muset běhat připevněni na drátě stále dokola. „Prostě jim řekneme, že je to zdravé,“ vysvětluje vedoucí výzkumného týmu z VUT

Demografie

Po generaci Z bude konec světa, protože dojdou písmenka

Generacemi X, Y a Z končí lidské dějiny, tvrdí odborníci na demografii. Pak totiž dojdou písmena, kterými bude možné generace označovat. Optimisté se domnívají, že dojde na pomocné znaky, jako je #, §, @ a podobně, ale tato naděje nemá žádné podklady v klasických abecedních systémech.

Bezpečnost ve městě

lední medvěd smí do parku jen s košíkem!

Svět módy

Společenský oděv pro příští divadelní sezonu je inspirován létem.

Šok

Skandál! Biomatky nejsou bio

Britští vědci zjistili, že běžná biomatka, se kterou se potkáte na trhu v EU, neodpovídá standardům kladeným na výrobky s označením bio. Obvykle prošla několika antibiotikovými kůrami, je nadopovaná očkováním a často i umělými hormony z antikoncepce. Tzv. biomatky nejsou lokální a přepravují se na velké vzdálenosti. Chovají se v nevyhovujících podmínkách městských velkochovů, volná pastvina je pro ně nedosažitelným snem. Legislativa pro odebrání označení bio těmto matkám se už připravuje v Evropské radě.

Technologie

Do IT se hlásí stále více žen, radují se odborníci.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Emil Hakl to nevzdal a tak na něj v Ostravě čekalo štěstí v hospodě z dávných časů.
TOP 10
Náš život je plný užitečných, přítulných a roztomilých zvířátek. Pro radost vám přinášíme obrázky s nimi spojené v běžných denních situacích.

Komiks

Bedřich zahradničí.

Duel

Baník proti Spartě, to je furt. My jsme do Duelu Čilichili rovnou nasadili proti Praze Ostravu. Byl to celkem jednoznačný zápas.

Fakebook

Zpěvačka, herečka, koučka a jezdkyně rallye Olga Lounová je na Facebooku hodně populární. Tak jsme se podívali na její Fakebook.

VÍCE ROZJEZD

2015 | 5 | Mistři

Vysokoškoláci se vrhli do bojů o titul

Bůh se zjevil na Facebooku, budoucností lidstva je rektální hlava a další zásadní zprávy, bez kterých dostanete blechy.

2015 | 4 | Zklidni hormon

Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené

Auta, která neparkují v garáži, jsou otužilejší, E. L. Jamesová si ve sprše omylem smyla 50 odstínů šedi a Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené. A to je jenom malá ochutnávka z našeho dalšího Rozjezdu.

2015 | 3 | Magie funguje

Místo včel budou pro med lítat drony

O tom, že v brněnské čistírně se našly seprané spisy Aloise Jiráska, hrad Kost omylem změnil majitele a že hispterický záchvat není žádná legrace, vyčtete z našeho Rozjezdu.
Google+