Sporák

Jahodový ráj v puse

Přinesli jsme mámě Ivě košík jahod a řekli, aby s nimi něco provedla. Vzpomněla si na své moravské kořeny a během chvíle vystřihla koláč, jaký jsme ještě nejedli. Žádná bublanina, žádné knedlíky, žádná marmeláda. Moravský koláč, kde těsto jenom drží tvar, ale jinak je to jahodovo-drobenkové blaho.
AddThis
  • Foto: Michael Kratochvíl

Máma Iva MÁMA IVA

PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH

WWW.PENZIONVPOLICH.CZ

½ kg hladké mouky


1 droždí


¼ rozehřátého másla


¼ litru vlažného mléka


3 žloutky


1 vanilkový cukr


špetka soli


2 lžíce cukru

 

Co potřebujete na nádivku

 

jahody, aspoň tak ½ kila


1 vanilkový cukr


2 lžíce cukru krystal


1 vanilkový pudink

 

Co potřebujete na drobenku

 

200 g polohrubé mouky


200 g změklého másla


1 vanilkový cukr


2 lžíce cukru krystal


2 lžíce nadrcených ořechů

 

Co potřebujete nakonec

 

1 celé vajíčko

 

 

2016_03-Banik_cico-Sporak-Jahodovy_raj_v_puse-2A

Těsto

Mouku, máslo, oba cukry, droždí a vlažné mléko dejte do mísy a nechte chvíli vzejít kvásek. Pak v míse umíchejte hladké těsto a nechte půl hodiny odležet. Jakmile těsto vzejde, rozválejte ho na plech. Těsto by mělo být vysoké maximálně půl centimetru. Pokud vám to vyjde na dva plechy, nevadí, bude koláčů aspoň víc. 

2016_03-Banik_cico-Sporak-Jahodovy_raj_v_puse-3A

JAHODY 

Jahody umyjte a nakrájejte na měsíčky. V míse je smíchejte s vanilkovým cukrem, cukrem krystal a pudinkem. Tedy s práškem pudinku, ne že ho uvaříte, jak jste zvyklí. Prostě vemte pytlík pudinku a přisypte ho k jahodám. Postará se o to, že se jahody při pečení úplně neroztečou.

2016_03-Banik_cico-Sporak-Jahodovy_raj_v_puse-4A

Drobenka

Jahody položte doprostřed koláče a překlopte těsto tak, aby jahody byly uvnitř. Vznikne takový široký a nízký jakoby štrúdl, jahody budou uvnitř. Koláč potřete rozšlehaným vajíčkem a bohatě posypte drobenkou z polohrubé mouky, cukru, másla a ořechů. A nešetřete jí. Pečte půl hodiny na 170 ºC.

AddThis
0 comments

Zoom

Hitler žral Mickey Mouse

Možná někdy litujete, že nejste geniální, mocní, nebo aspoň slavní. Nelitujte. Většina světových velikánů byla něčím švihlá, a to pořádně.

Remix

Servírujeme chody syrové

Smrt v muzeu, rituální vražda v divadle a další kulturní pecky podle červnového výběru Čilichili.

Podobné články: Sporák

2017 | 7 | Strach má velká křídla

Dokonalý broskvost!

Je léto. Takže po většinu času i vedro, že by se dalo dezertní vidličkou krájet. Když už ji máte po ruce, je dobré se s ní zabořit i do něčeho jiného, nejlépe sladkého, osvěžujícího a hlavně ne moc složitého na přípravu. Kdo by se s tím v tomhle počasí taky pekl. Jednoduchým řešením je tenhle skvostný nepečený broskvový dezert, na který budete každou chvíli chodit do lednice.

2017 | 6 | Atlas braků

Blesková roláda bez chyby a lepku

Recept na tuhle roládu pamatuje hodně, ale zároveň je přísně trendy. Je totiž bezlepková. A taky rychlá, nadýchaná, ukrývá všechno dobré, zdravé i nezdravé. A pro jahody teď navíc nemusíte běhat daleko, rostou snad i v parku.

2017 | 5 | Harddiskobolos

Candát plave v citronu

Candát je lahodná ryba. Zvláště když je marinovaný ve všem, co je dobré, a hlavně zdravé. A podle nás tenhle salát s candátem bude chutnat i těm, kterým ryby normálně nevoní.
COOKIES
Google+