Remix

Bůh je horký

Co všechno objevíte na Colours, muzeum diletantů, 130 gayů, blbina léta nebo třeba židle ve filmech. To vše najdete v Konzumu Čilichili.

AddThis

Interpol v Lucerně

Ve středu 12. srpna si Interpol konečně posvítí na Prahu. Souputníci The Strokes nebo The National do české metropole zavítají poprvé. Poslední album El Pintor sklidilo téměř všeobecnou chválu, stejně jako současné koncerty kapely. Zatímco na zahraničních festivalech hrají Interpol před desítkami tisíc fanoušků, v Praze vystoupí v poměrně subtilním prostředí Lucerna Music Baru. Nějaké ty vstupenky ještě zbývají.
http://dsmacku.com 

Do Ostravy nemusíte jenom za Björk

Letošní Colours of Ostrava vypadají náramně, na islandskou první dámu, St. Vincent, Kasabian nebo Swans se těší úplně všichni. V Ostravě se ale objeví spousta dalších zajímavých jmen. Třeba Fumaça Preta, undergroundová senzace, která spojuje latinské rytmy s garážovým rockem a syrovým funkem. Jejich debutové album se vyprodalo za tři týdny, na zběsilých koncertech snadno zjistíte proč. Cash Savage a její The Last Drinks přivážejí z Melbourne pořádnou porci temného country. Heymoonshaker směle mixují špinavé blues s beatboxem a nebojí se ani rapu, ani dubstepu. World music? Co třeba Kasai AllStars z Konga, kteří loni vydali skvěle hodnocené album Beware the Fetish a jejich koncerty se podobají kmenovým rituálům. Neznámé barvy budou na Colours zářit stejně jako ty největší hvězdy od 16. do 19. července. 
www.colours.cz 

Kapesní fesťák

Mamutí festivaly mají svoje. Člověk se vydovádí, a když se pak jako spálená nahluchlá špinavá troska vrací po pár dnech zpátky domů, má zas na rok pokoj. Jenže ve stínu všech těch „rokfórů“ a „colorsů“ se skrývají maličké, takřka rodinné festivaly, které vás osvěží a nabijí energií. Jako Párty u hrnčířskýho synka v Novém Strašecí, kde se na zahradě historicky ošuntělého baráku sejde pár lidí, a zatímco od garáže burácí kapela, můžete si opéct buřta. Jasný, grilovačku si před domem zvládne udělat každý. Ale tady 4. července hrají Andělem ocenění Kalle, taneční legenda Ventolin nebo Mutanti Hledaj Východisko. Za nás jeden z nejnadějnějších fesťáků roku!

Bůh je horký

Mezi studenty DAMU se říká tenhle fórek: „Co budeš dělat, až dostuduješ?“ „No, to právě nevim. Asi prodávat někde párky.“ A tak se jeden z režisérů v zácviku rozhodl, že pro svoje spolužáky tu párkovou záležitost zařídí, a otevřel stánek Hot God. Začali ani ne před půl rokem a jedou. Parádní Hot Gody v nejrůznějších exotických variantách zakousnete v bistru v Čestmírově ulici, na Letné ve stánku mezi kurty nebo jednou za dva týdny na Náplavce. Jo a když to chcete vege, budete to mít se sójovým párkem. Obslouží vás budoucí herci a režiséři, takže když si necháte podepsat ubrousek, budete to moct třeba za pár let zpeněžit.

www.hotgod.cz

Maskovaný kuchař Kittchen vydal novou desku Kontakt. Je bezva. 

130 gayů v jednom chumlu

V týdnu od 10. do 16. srpna se odehraje další Prague Pride, což už dávno není jen průvod homosexuálů, ale spousta skvělých akcí. Na Nové scéně pražského Národního divadla vystoupí 14. srpna The London Gay Men’s Chorus, což je 130 homosexuálních zpěváků najednou a opravdový nářez. Kromě nich se můžete během teplého týdne těšit třeba na  večer zajímavých LGBT osobností Prague voices. Letos na něm vystoupí bývalá islandská premiérka Jóhanna Sigurðardóttir, vůbec první hlava vlády na celém světě, která veřejně deklarovala svou homosexualitu. 
www.praguepride.cz

BLBINA LÉTA: NA ALIENABDUCTIONS.COM SI MŮŽETE OBJEDNAT VLASTNÍ ÚNOS MIMOZEMŠŤANY. 

Muzeum diletantů

V berlínském sále Tempodrom se 4. září 1981 uskutečnil koncert pod názvem Geniale Dilletanten, na kterém se sešli zástupci radikálního křídla německé nové vlny. Prezentace nezávislé kultury v podání Einstürzende Neubauten, Die Tödliche Doris, Leben und Arbeiten a mnoha dalších pojmenovala novou kulturní vlnu, která v 80. letech postupně zasáhla celé Německo, včetně DDR. Hnutí v mnoha ohledech trvá dodnes, není nepodobné punkové vlně v Anglii o pár let předtím. Začalo si říkat právě „geniál­­ní diletanti“, přerostlo postupně do výtvarného umění, filmu, módy, literatury a dalších odvětví. Obsáhlá expozice pod názvem „Geniale Dilletanten“. Subkultur der 1980er-Jahre in Deutschland je k vidění v berlínském Haus der Kunst až do 11. října letošního roku. Stojí za to a diletanti se navíc v muzeu cítí jako doma.
www.hausderkunst.de 

Židle ve filmech

Tony Zhou má na kontě pár kraťasů, které mu uznává IMDB, a to by mu mohlo stačit. Ale nestačí. Tony začal o své filmové vášni točit na YouTube blog Every frame a painting (Každý dílek filmu je obraz) a leckterý z jeho videoesejů nahradí semestr na FAMU. Dozvíte se spoustu super věcí o tom, jakou roli hrají židle ve filmech, proč Hannibal Lecter vyhrál konverzační scénu s Jodie Fosterovou nebo proč nejlepší komedie dělají Britové a Číňani. 
www.youtube.com

Karlovarské korzo ožije letos už po padesáté. Užijte si festival naplno a stáhněte si z vodafone.cz/vary naši oficiální mobilní aplikaci s programem, objednávkami a vůbec vším podstatným! 

AddThis
0 comments

Sporák

Tele na grilu

Češi v posledních letech grilují skoro víc než Australani. Grily se vylouply na zahradách, terasách, balkónech, v ulicích a my třeba máme jeden raději i v práci. Tak jsme si řekli, že je čas udělat si něco nového, aby to pořád dokola nebyly jenom ty krkovice nebo kuřecí stehna. Zkusili jsme telecí špízy s letním bramborovým salátem. A od grilu už nás nikdo do zimy neodtrhne.

Přílohy

Zázrak na dvou kolech

Bicykl neboli jízdní kolo je mezi námi už něco přes dvě stě let, a přestože se za tu dobu dočkalo spousty vylepšení, jeho základní princip se nijak moc nezměnil. Málokdo ví, že to ani dost dobře nejde. Jízdní kolo je jeden z těch vynálezů, které člověk trefil hned napoprvé a většina změn je k horšímu. Když se na něj podíváte zblízka, zjistíte, že je to doslova zázrak.

Podobné články: Remix

2018 | 7 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.

2018 | 6 | Kdo chce hasit, musí hořet

Přiostřený mikrofon

V červnu byste neměli chybět na našem speciálním stand-upu. A to jako vážně!

2018 | 5 | Ti druzí

Definitivní návraty

V květnu bude krásně a máte toho hodně co dělat. Jakou kulturu oběhnout? To se dozvíte v našem remixu.
Google+