DUEL

AddThis

Jasně, že je nejlepší mít doma bar i knihovnu. Ale pro případ, že si musíte vybrat, postavili jsme je proti sobě do ringu v duelu Čilichili.

Domácí knihovna: Domácí bar
Zabere půl bytu a pokazí vám každé stěhování0:1Nezavazí a místo stěhování ho stačí vypít
Návštěvy zaujme, ale stačí jim očumovat1:0Když nedáte něco do placu, jste za škrta
Dobře se na ni balí intelektuálky0:1Dobře se na něj balí v podstatě kdokoli
Dozvíte se spoustu skvělých věcí1:0Dozvíte se hlavně to, co vědět nechcete
Žere čas i peníze, ale mozku prospívá1:0Žere čas, peníze a nakonec i ten mozek
 3:2 
Knihovna vyhrála. Ale o chlup. A upřímně. Kdo hodně čte, většinou z toho začne i dost lejt.
AddThis
7 comments
HimymCZe
HimymCZe

Není knihovna v době internetu trošku přežitek?

KarolinaChladkova
KarolinaChladkova

@HimymCZe @liskaelis Informativní -zdrojovou .. Kniha má na přebalu zpravidla jméno, které za obsažené informace zodpovídá.. To wiki postrádá. Dále se čtením cizích příběhů člověk rozvíjí: přemýšlí o příběhu a porovnává své reakce. Vyvádí se ze zavedeného komfortu a řeší nové situace. Pomocí knih se otevírají brány fantazie... Na internetu máte obrázek a tím to končí. A konečně, kniha je přítel, ke kterému, pokud je dobrý, se moc rádi vracíme.

P.S. Sympatie za podporu HIMYM :)

liskaelis
liskaelis

@HimymCZe @liskaelis Nenapsala bych to lépe - jen bych snad doplnila: když čtu ve vaně a spadne mi kniha do vody, ještě se jakžtakž zberchá, mohu si ji vzít kamkoliv bez ohledu na to, zda budu mít celý den - dva připojení či nepřipojení k síti (elektrické i internetové), kniha se dá půjčit - ať už se bavíme o knihovně nebo příteli. Co se přátel týče - knihy odnepaměti pomáhají prohlubovat sociální vztahy, dnes jsou to online vztahy na sociálních sítích (to vidím jako problém). A ráda bych dodala, že v době, kdy se papírová četba začala přelévat do té elektronické, dostal výraz "gramotnost" zcela jiný význam. Vždyť se podívejte kolem sebe.. Možná, kdyby lidé četli více knih, by nedělali tolik zbytečných chyb :) (a to třeba i ve Vašem případě :)) )

HimymCZe
HimymCZe

@KatyBechnikova @HimymCZe @liskaelis njn, ale když i tak důležité knihy jako Encyclopædia Britannica vydali své poslední tištěné vydaní v roce 2010 a nyní jsou pouze online nebo na digitální disku, člověk se pozastaví nad významem knihy a tištěných medií v 21. století.

Rozjezd

Rozjezd

Výpadek Facebooku 26. 8. podle Nostradama, panicové mezi sexuology, výměna mozku za žaludek, žaloba na Vesmír a božská omluva. Prostě Rozjezd alá Čilichili.

Téma

Čtení je v kurzu

Nářky na to, že děti přestávají číst, dospělí taky jen čučí na telku a doba textu se mění na dobu obrazu, jsme všichni slyšeli tisíckrát. A víte co? Je to přesně naopak. Čte se, čte se hodně a bude se číst i dál.

Podobné články: DUEL

2018 | 9 | Země All Inclusive

Duel: Škola vs Práce

Až budete chodit od práce, ještě si rádi vzpomenete na školní lavici.

2018 | 8 | Chodiči

Duel: Puchýř vs Mozol

Tihle dva nepřátelé si toho moc nezavdají...
Google+