ROZJEZD

AddThis

Zdraví

Muž, který si omylem píchl steroidy na zvětšení svalů do uší, vypadá jako Mickey Mouse.

VĚDA A VÝZKUM

Každý druhý český sexuolog je panic, tvrdí Radim Uzel. Jan Cimický ostře nesouhlasí.

Ekonomika

S lidmi je konec. Budou z nich akciové společnosti.

Koncept tzv. člověka je zastaralý. Během staletí se na něj nabalila spousta neekonomického balastu v podobě „lidských práv“, „důstojnosti“, „cti“ a dalších neměřitelných ukazatelů. Podle návrhu Mezinárodního měnového fondu se tak „lidé“ od ledna 2017 změní na akciové společnosti s jedinou, navíc měřitelnou hodnotou – kurzem na akciových trzích. Podrobnosti najdete ve své osobní výroční zprávě.

Krátce

Nostradamus předpověděl velký výpadek Facebooku na 26. srpna.


Kruhy v geneticky modifikovaném obilí nezpůsobují mimozemšťané, ale DNA červotoče v pšenici.


Mimibazar se přejmenoval na mimibizár.

Ochrana zdraví

Přestal kouřit díky akupunktuře

Bhupen Chandra z indického státu Čakrapradéš objevil a na vlastním těle vyzkoušel novou účinnou metodu obrany proti závislosti na nikotinu. Kromě kouření navíc přestal i jíst a pít.

Pedagogika

Stop šikaně zdravých dětí

„Kéž bych měla aspoň alergii na mléko,“ brečí devítiletá Irma v pedagogicko-psychologické poradně v Třebíči. Irma je jedním z posledních zdravých dětí v třebíčské škole. Tyto ubohé děti se po celé republice stávají terčem ponižování a nevkusných žertů. Jejich normální, postižení spolužáci se jim smějí, že nejsou ničím zajímavé. „Připadám si jako nula,“ pokračuje Irma ve vzlykotu a vysvětluje psycholožce, proč v cizím kolektivu občas předstírá kulhání či vadu sluchu. Odborníci v takových případech radí buď zahájit drogovou závislost, nebo u nadanějších dětí předstírat, že jsou úplně blbé. „Časem si na to zvyknou a přijmou tento svůj nový rys za vlastní,“ dodává Irmina psycholožka Klára Nedomrlá, „čímž se vyrovná rovnováha ve společnosti a všichni budou spokojeni.“ 

Medicína

Muž, kterému vyměnili mozek za žaludek, hltá klasiky

Výsledek nečekaného lékařského experimentu z čínské fakultní nemocnice v Hiu Zhou překvapil odborníky i veřejnost. Muž, kterému chirurgové při výpadku proudu omylem transplantovali mozek na místo žaludku, se živí četbou hodnotných literárních a filosofických děl. „K obědu mu obvykle stačí Platón, zato k večeři žádá 30 stran Hledání ztraceného času s kafkovským dipem,“ prohlásil mluvčí nemocnice. Na druhém pacientovi, jenž má nyní místo mozku žaludek, lékaři nepozorují žádné změny. Dál se živí jako HR konzultant v nadnárodní firmě.

Ze zahraničí

Američanka, která považovala lidské plody za ovoce a chtěla z nich dělat kompot, byla propuštěna do domácího léčení. 

Duchovno

Bůh se omluvil za náboženství

Tiskový úřad Všemohoucícho, Milosrdného Boha zveřejnil prohlášení, v němž se omlouvá za církve, náboženské společnosti, hnutí a další organizované formy víry. „Kdybych věděl, co za blbiny z toho vzejde, nechal bych se radši uctívat spolkem zahrádkářů,“ stojí v dokumentu. Ten pokračuje prosbou o prominutí a výzvou, aby lidstvo s trpělivostí a moudrostí přijalo nadcházející zánik světa coby konec nepovedeného experimentu.

dokonalá iluze

E-pepíček pomáhá neplodným párům

Novou psychologickou pomůckou pro rodiče, kteří nemohou mít děti, je umělé miminko z Japonska. Malý chlapeček povídá, mrká, směje se a je k nerozeznání od skutečného děťátka.

Technologie

Randící aplikace pomáhá adolescentům se vztahy

Mobilní aplikace „Date for you“ umožňuje teenagerům vymanit se ze zajetí virtuálních interakcí a získat zkušenost ze skutečného navazování vztahů tak, jak ho prožívali jejich rodiče a prarodiče. Aplikace nejprve doporučí svému majiteli dojít na frekventované místo nedaleko jeho bydliště, například před kino či oblíbenou restauraci. Tam ho pak nechá dvě hodiny stát a čekat na někoho, kdo měl přijít, ale nakonec  si to rozmyslel.

Krátce, ale míň

Australan žaluje vesmír. Globální oteplování mu znehodnotilo nanuk.


Císařský řez nepřipomíná texaský masakr motorovou pilou, uklidňuje mladé maminky Svaz porodníků.

Univerzita tohoto věku

Staňte se mediálním ekonomem za 5 minut.

Jedinou skutečnou dovedností inženýrů ekonomie je interpretace grafů.

Lepší svět

I fotka je člověk!

Proti krutému mazání, pozměňování a přesouvání počítačových souborů bojují nově vzniklé organizace na celém světě. „Na každý soubor je třeba nahlížet jako na samostatnou bytost, která se umí zvětšovat, rozmnožovat i komunikovat. Není možné s ním zacházet jako s nábytkem či s dětmi z Afriky," dodává společná zpráva aktivistů.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Není čtení jako čtení. Třeba když si autor na autorské čtení zapomene vzít knihu, dějí se věci. Své o tom ví i Emil Hakl.

Komiks

Bedřich je na lovu.

Duel

Jasně, že je nejlepší mít doma bar i knihovnu. Ale pro případ, že si musíte vybrat, postavili jsme je proti sobě do ringu v duelu Čilichili.

Fakebook

Když už je někdo guru, měl by mít Fakebook v Čilichili. Tak jsme ho Járovi udělali. Háček neháček.

VÍCE ROZJEZD

2015 | 6 | Banik, čičo

Legolas udělal první elfí selfie

Místo sebevraždy se bude říkat odlogování, Angeline Jolie si nechala vyhladit vrásky na mozku a na Snežce zatím chybí aqualand jako drbání.

2015 | 5 | Mistři

Vysokoškoláci se vrhli do bojů o titul

Bůh se zjevil na Facebooku, budoucností lidstva je rektální hlava a další zásadní zprávy, bez kterých dostanete blechy.

2015 | 4 | Zklidni hormon

Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené

Auta, která neparkují v garáži, jsou otužilejší, E. L. Jamesová si ve sprše omylem smyla 50 odstínů šedi a Václavské náměstí je kvůli magistrále nevyvážené. A to je jenom malá ochutnávka z našeho dalšího Rozjezdu.
Google+