Kácíme modly

Za hodně peněz úplně stejně muziky

Každý má při poslechu trochu jiné preference. Někdo se celý život honí za dokonale čistým zvukem, někomu stačí, když mu sluchátka podepíše doktor Dre. Oba mají společné to, že za svoje hračičky utrácejí zbytečně moc peněz.
Kácíme modly

Za hodně peněz úplně stejně muziky

Výkop

Doba slevová

Spatříme-li objekt touhy, tedy zboží, které chceme, zapne se nám centrum potěšení. Placení je naopak bolestné. Když náš mozek ale dostane informaci, že koupě bude výhodná, potěšení to zvyšuje. A proto milujeme slevy a obchodníci to vědí.

AddThis
PECKA

Fakebook

HateFree Culture je proti všemu, co je proti něčemu. A protože je na nenávistné komentáře zvyklá, založili jsme jí sluníčkový Fakebook.
TÉMA: Národ v akci

Slevy milujeme natolik, že je to dnes jediný komunikační nástroj, jakým s námi mohou maloobchodníci mluvit. Za hranicemi jsou ale ještě dál. A tak se můžeme pomalu chystat na dobu, kdy výprodej bude prostě obří show.

V Česku slevy milujeme. Ale zdaleka v nich ještě nejsme mistři. I když se u nás bez škrtnuté ceny už neprodá skoro nic, pořád máme co dohánět. Za hranicemi jsou mnohem dál. Máme se na co těšit.
Ondřej Hloupý ví o slevách hodně. Řešil je v projektu AkcniCeny.cz, který funguje jako agregátor slevových letáků, i ve své současné práci ve společnosti Sprinx Systems. Ta se specializuje na rozsáhlá e-commerce řešení a připravila e‑shop například pro společnosti Mountfield či CK Fischer.
Když se obchodní inspekce vloni zaměřila na slevové akce, provedla za tři měsíce 1505 kontrol a pochybení zjistila při 40 % z nich. I když vynecháme normální, legální slevové fígle, zbude ještě pořád dost nástrah, triků a vyložených faulů.
Jak náš mozek reaguje na nápis „Sleva“, už víte. A vědí to i odborníci. A taky vědí, že poskytování slev je hra s čísly. Proto s nimi umí žonglovat velmi šikovně. Jak to dělají?
Možná máte dojem, že slevy mají v oblibě jen lidé nemajetní a boháči se maximálně zajímají o to, jestli k italským obkladačkám dostanou zlaté kohoutky zdarma. Existují ale i velmi bohatí lidé, kteří nejenže nepohrdnou žádnou slevou, ale naopak si na nich slušně ujíždí.
Před řekněme sedmdesáti lety stačilo, abyste vyráběli, popř. prodávali kvalitní zboží. Zákazníci si vás našli a úspěch se dostavil celkem zaručeně. Jenže to už dávno neplatí. Co platí, je 80% sleva.
Slevy jsou v podstatě hra, kterou mezi sebou hrají obchodníci a nakupující. Jelikož ti první používají spoustu ne zrovna fér triků, není vůbec od věci si jich taky pár osvojit.
Stejně jako houbař ví, že na bedly je potřeba počkat do září, i lovec slev má svá vytipovaná období, ve kterých vyráží nakupovat.
ROZJEZD

Pavlač Emila Hakla

Když vaříte slepici na paprice, potřebujete k tomu slepici i papriku. Ale na slepici se nevyplatí šetřit, to ví i Emil Hakl.

Komiks

Bedřich si našel holku, moc si ale nepokecaj...
ČTENÍ

Kácíme modly

Každý má při poslechu trochu jiné preference. Někdo se celý život honí za dokonale čistým zvukem, někomu stačí, když mu sluchátka podepíše doktor Dre. Oba mají společné to, že za svoje hračičky utrácejí zbytečně moc peněz.

Reportáž

Nezdá se to, ale v mnoha ohledech víme víc o hvězdách vzdálených miliardy světelných let než o tom, co se nám děje mezi ušima. Naštěstí zkoumání mozku dostává v posledních letech grády a Češi k tomu valným dílem přispívají. Jestli se chcete ocitnout v centru světového výzkumu mozku, stačí zajet kus za Prahu.

Trendbox

Napsali je slavní spisovatelé, stihnete je přečíst během posezení na záchodě a rázem budete za intelektuálního giganta.

Čumenda

Při procházení ruských galerií a muzeí byste si s nimi nejraději sedli nad samovarem a poslouchali až do večera jejich příběhy. Ženy střežící národní umění zachytil v sérii Guardians fotograf Andy Freeberg.

Zoom

Urban legends jsou takové ty příběhy, které se stávají kamarádovi bratrance vašeho kamaráda. Jezdí v nich černé sanitky a v tobogánech jsou nastražené žiletky. Problém je, že některé ty věci se skutečně staly…

Remix

Nejoriginálnější bar v Česku, erotické svazování provazy, koncert Slipknotů a další kulturní pecky podle lednového výběru Čilichili.

Sporák

Jaké ovocné knedlíky normálně baštíte? Švestkové, jahodové, meruňkové... Ale co když touhle dobou už máte ve sklepě leda tak pár jablek? Tak si udělejte knedlíky jablkové. Zimní dezert jako dělaný a kdo by se furt ládoval štrúdlem.
Google+