Remix

Jak zachránit svět, verze milión

Nejoriginálnější bar v Česku, erotické svazování provazy, koncert Slipknotů a další kulturní pecky podle lednového výběru Čilichili.

  • Text: Michal Pařízek, Markéta Bajerová, Štefan Švec
  • Foto: Profimedia, Youtube, archiv
AddThis

Jestli vás baví drsná a hororová show plná masek, na Slipknoty určitě zajděte.

Americká devítičlenná kapela vám předvede, s čím vším jde metal dohromady. A už jim to pár let opravdu funguje.

 

Slipknot (USA) — 27. ledna, O2 aréna, Praha

Zmapováno vám poví spoustu zajímavých statistických dat o téhle zemi od úrovně státu až po jednotlivé obce.

 

Chcete vědět, jestli se u vás na vsi víc lidí, rodí nebo umírá?

Kde najdete asi nejoriginálnější bar u nás? 

I bez pistole u hlavy říkáme, že v Brně. Koktejly vám v Super Panda Circus namíchají podle toho, na co vás odhadnou, a často z velmi zvláštních ingrediencí. Inspirovali se v Japonsku a psali o nich i v NY Times. A na rezervaci místa zapomeňte, stejně ji nepřijmou.

 

Super Panda Circus — Šilingrovo nám. 3, 602 00 Brno-střed. 

Několik let po slavném cyklu Industria se vrací Václav Jirásek, tentokrát s výstavou Svět podle Ironyma Koola. 

Hrdiny se tentokrát stávají toulaví psi, opuštěné vraky aut nebo smutné nedostavěné domy. Najdete v brněnském Domě umění.

 

Václav Jirásek — Dům umění, Brno

Americký písničkář Ty Segall je zábavný chlapík. 

Dělá desky postavené jen na španělce, ale i plné grungeových vazeb. Když chce upozornit média na novou desku, pošle jim ji na VHS kazetě, kde je nahraná jako soundtrack k zrnění a na zbytku je film s Michaelem Keatonem. Povedlo se, hodně se o ní mluví.  

 

Ty Segall — vychází 22. ledna

Je jedno, jestli vám svazování partnera přijde erotické, nebo ne.

Předvádění kousků z japonské bandáže je zvláštní zkušeností asi pro každého. Třeba se naučíte, k čemu se v ložnici může hodit pořádný provaz. 

 

Ropespirit III. — 23. ledna, Klub Kotelna, Praha

Už je to jasné, David Bowie si nadělí k 69. narozkám nové album Blackstar.

A pokud to chcete oslavit opravdu stylově, můžete zajet do nizozemského Groningenu na další štaci výstavy David Bowie Is, která mapuje jeho kariéru. 

 

David Bowie — album Blackstar a výstava David Bowie Is, Groningen, Nizozemsko

Jaké to je, být svědomitým studentem vysoké školy na počátku padesátých let, živě vypráví Philip Roth. Na Winesburgu mi šlo pouze o to, abych měl samé výborné, dostatečně se vyspal a nemusel se hádat s otcem, jehož jsem miloval a jehož jsem v dětství pro obratnost v zacházení s dlouhými noži ostrými jako břitva a mohutným sekáčkem na maso považoval za největšího hrdinu na světě. Kdykoli jsem četl o boji na bodák proti Číňanům v Koreji, před očima mi vyvstaly právě ty jeho řeznické nože a sekáčky. Věděl jsem, jak vražedné takové ostří může být, a co je krev, to už jsem také dobře znal. Tvořila sražený kroužek na krku předpisově zabitých kuřat, kapala mi na ruce, když jsem z vysokého roštěnce podle kosti vyřezával steaky, prosakovala z nákupních sáčků, přestože jsme maso balili do voskovaného papíru, a zažírala se do rýh, jež na špalku zanechaly prudké rány řeznickou sekerou.

Próza o hledání místa v životě, vztahu s rodiči, prvních milostných zkušenostech i proměně americké společnosti na pozadí právě probíhající korejské války. Skvělé čtení.  


Philip Roth: Rozhořčení, Mladá fronta 2015 

Jak zachránit svět, verze milión. 

Agent Edward Zero se vrací s další várkou příběhů, které má na svědomí český rodák Aleš Kot, první Čech, který bodoval v americkém komiksovém světě. Edward Zero je možná ideálním protipólem všehoschopného Jamese Bonda, ať udělá cokoliv, tak se věci obracejí k horšímu. Vynikající.

 

Aleš Kot: Edward Zero. 

Máte rádi elektro a jste tak trochu hipsteři? 

Tak se vám bude líbit koncert Setha Haleyho aka Coma Truise. Tenhle Američan má rád osmdesátky, staré videohry a kompaktní kazety. A na jeho hudbě je to znát. 

 

Com Truise — 26. ledna, MeetFactory, Praha
 

Podomácku vyrobenej granát ti mezi půlky zastrčím… to není nápěv hardcorový startup kapely. To je realita dnešního rána. Když jsem dorazil do ústavu, a tentokrát jsme opravdu spěchali, už je na sále. Na místě pravý kyčle má díru jako vrata, který vedou do břicha asi.

 

Tomáš Šebek: Mise Afghánistán — Český chirurg v zemi lovců draků, Paseka

Kdokoliv má to štěstí, že je z Brna nebo okolí, ocení aplikaci Hejbej Brnem. 

 

Najdete na ní mimo jiné pohyb všech vozů MHD, takže uvidíte, kde právě visí vaše tramvaj. 

AddThis
0 comments

Sporák

Jabko knedlo posypko

Jaké ovocné knedlíky normálně baštíte? Švestkové, jahodové, meruňkové... Ale co když touhle dobou už máte ve sklepě leda tak pár jablek? Tak si udělejte knedlíky jablkové. Zimní dezert jako dělaný a kdo by se furt ládoval štrúdlem.

Podobné články: Remix

2018 | 10 | Holky & koně

Prkna, která znamenala pád na kokos

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet v říjnu.

2018 | 9 | Země All Inclusive

Stromy všude, kam se zaposloucháte

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet.

2018 | 8 | Chodiči

Temná krása

V létě žádné kulturní prázdniny nejsou, naopak je toho fůra, co můžete podniknout, vidět nebo slyšet. Tak se nechte inspirovat našimi tipy.
Google+