ROZJEZD

AddThis

ze zahraničí

Rada bezpečnosti OSN označila romadúr za zbraň hromadného ničení. 

Sport

Jaromír Jágr je Karel Gott českého hokeje

Hokejista, jehož vrstevníci už si léta užívají zaslouženého odpočinku, nehodlá s kariérou přestávat ani v nadcházejících desetiletích. „Neopustím led, dokud budu mít svým fanynkám co předat,“ uvedl nesmrtelný Zlatý tučňák, toho času prohánějící puk na floridských plážích. Také trenéři si libují: „Nasadit Jágra je jistota. Soupeři vědí, že srazit někoho tak vetchého by znamenalo soud za zabití. Proto Jarda obvykle v klidu, opíraje se o hůl, došmaťhá s kotoučem až do branky,“ říká šéftrenér floridských Panterů Garry Gallant.

Výzkum

Ženy jsou obecně ve všem lepší než muži, zjistilo dotazníkové šetření délesloužících manželek.

Bezpečnost

Už žádná lesní strašidla, volají ochránci dětí!

Pro zvýšení psychického pohodlí dětí budou po celé EU vykáceny stromy. Nadměrně vysoké rostliny vyvolávají u dětí úzkost a strach, ve větším množství dokonce děs z čehokoliv, co se mezi nimi může skrývat. Dítě musí být podle psychologů vychováváno v láskyplném a bezpečném prostředí. Proto je třeba učinit vše proto, aby mu z hnusných větevnatých dřevin nezůstalo celoživotní trauma.

Poštolky blbě čumí

Ornitologové z Velké Británie zveřejnili v časopisu Nature studii, která pomocí desítek fotografií dokazuje mimořádně tupý výraz poštolek během letu. Takhle nečučí ani Ornella.

Bleskově

Švýcaři už nevědí, co s penězi. Zavádějí opatření proti tsunami.


Ovečkin byl zatčen poté, co rozstřílel Detroit.


I nejmenší obec v Česku bude mít svůj supermarket. 

Svět slavných

Celebrity polykají webové kamery

Hvězdám šoubyznysu už nestačí, že bulvární weby informují o tom, jaká část oděvu jim praskla a co bylo díky tomu vidět. Novým trendem je polykání miniaturních webových kamer, které online vysílají obsah slavných útrob. Reportáž jedné kamery trvá, dokud se neuzavře metabolický cyklus, což se pochopitelně liší od celebrity k celebritě. Některé kamery vydrží i recyklovaný provoz, ty ovšem kladou vyšší nároky na celebritu a hodí se spíše pro méně známé a chudší slavné.

Reklama

Univerzita Karla Amose Kosmase nabízí výhodně do června až 3 tituly za cenu jednoho!

Bez práce nejsou koláče

Zahraničí

Evropa zavádí kvóty na teplo, Skandinávie ho má málo

Vzhledem k nerovnoměrnému rozdělení tepla mezi země EU schválili ministři životního prostředí zemí EU kvóty, podle nichž se bude teplo rozdělovat spravedlivěji. Země jižní Evropy dostanou v příštích letech více sněhových vánic a zemím ze severu se navýší podíl slunečního svitu. Po vyrovnání počasí přijde na řadu vyrovnání podílu různých národností v jednotlivých zemích. V Belgii je například nepřiměřeně málo Švédů a ve Slovinsku nedostatek Britů.

 

Žhavé zprávy

V české politice ožívá nebezpečný neonarcismus.


Lékaři bez hranic opustili Haiti. Nahradili je inkvizitoři s hranicemi.


Policistům se už nesmí říkat „chlupatí“, žádají medvědi.

Společnost

Konec nezaměstnanosti! Ministerstvo práce a sociálních věcí bude chytat nezaměstnané do sociálních sítí. 

Graf

Proč nemám kluka?

Svět tajemných sil

Záhada Bermudského trojúhelníku vyřešena

Bermudský trojúhelník má o jednu stranu více, prohlásil geolog Václav Bacílek v televizním pořadu Fakta, mýty, roznožky. Své tvrzení doprovodil interaktivní mapou a doložil svědectvím starověkého kabalistického spisu Zachar. Na otázku, jak souvisí tvar Bermudského čtverce s mizením letadel a lodí v oblasti, profesor Bacílek podrobně odpověděl vševědoucím úsměvem.

Byznys

Umři a zaplať

Špičky světové reklamní branže objevily díru na trhu. Komerční přestávky budou ve spolupráci s neurochirurgy nově vloženy do prožitků klinické smrti. „V takové chvíli jsou lidi obvykle ochotni věřit všemu,“ tvrdí článek na webu Advertising Today a dodává, že reklama nás napříště čeká hlavně během vteřinové rekapitulace celého života. Je to takové světlo na konci tunelu pro reklamní branži,“ dodává materiál.

Test pro muže

Jak dlouho jste bez sexu?

Začněte zleva. Najděte poslední obrázek, který vám ještě přijde sexy, a přečtěte si výsledek.

Globální politika

Stromy proti oxidům

V jedné z několika přeživších oblastí brazilského deštného pralesa se konala konference proti globálnímu oteplování, kterou uspořádala Celosvětová liga stromů a dalších větších rostlin. Zelení účastníci se pokusili demonstrativně nachytat co nejvíce oxidu uhličitého, načež upadli do kómatu a uschli. Přesto byla konference dosud nejefektivnější globální akcí proti znečišťování ovzduší a skleníkovým plynům

Právě se děje

Do voleb prezidenta USA se přihlásil sysel. v konkurenci ostatních kandidátů má slušné šance.


Když máte osobní krizi, kupte si žvýkačku. Je to lepší než sebevražda, tvrdí psycholog Asociace výrobců gumových dražé.

PORADNA PRO ÚSPĚŠNÉ A BOHATÉ

Jak na mladší ambiciózní kolegy

1. Pracujete-li v nějaké vlivné funkci, například jako ředitel firmy, uspořádejte motivační seminář. 

2. Seminář nazvěte „Jak se stát ředitelem této firmy“.

3. Každého, kdo se na něj přihlásí, vyrazte. 

zklamání pro black metal

Čert je legrační strejda

Ďábel, který se nečekaně zjevil v jednom podchodu podzemní dráhy v Birminghamu, nikoho nevyděsil a poté, co ho předškolní děti obtěžovaly kamením, zklamaně zmizel.

Poradna pro rodiče

Chcete-li, aby vaše dítě jedlo brokolici, natřete ji na šmoulově modrou.

Celebrity

„Nejsem namyšlený,“ tvrdí italský sémiotik známý pod přezdívkou Umberto Ego.


Filip Renč odjel na Bali, protože tam prý dobře obdělávají rejži. 

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Když vaříte slepici na paprice, potřebujete k tomu slepici i papriku. Ale na slepici se nevyplatí šetřit, to ví i Emil Hakl.

Komiks

Bedřich si našel holku, moc si ale nepokecaj...

Duel

Vyplatí se vám zapnout přezkáče v Dolomitech, nebo spíš v Krkonoších? Dopadlo to sice nerozhodně, ale za horama je přece jen líp.

Fakebook

HateFree Culture je proti všemu, co je proti něčemu. A protože je na nenávistné komentáře zvyklá, založili jsme jí sluníčkový Fakebook.

VÍCE ROZJEZD

2015 | 11 | Byznys s dudlíkem

Kapavka je cool

Opice umějí číst noviny, spermobanky začaly s poskytováním úvěrů a pampelišky vyhlásili válku lidstvu. To všechno se dozvíte v přehledu nejzajímavějších vymyšlených krávovin z domova i ze světa.

2015 | 10 | Všichni jsme trochu hráblí

První hipsterský mučedník bude blahořečen

V dalším Rozjezdu se dozvíte, že v tunelu Blanka v noci někdo položil kabel, vědci doporučují odtučňákovací kůru, social media guru nenašel Café v lese, a že na domácí zabíjačky si od Evropské unie více šahat nenecháme. Čtěte.

2015 | 9 | Superženy

Hospodám vládne pivocefalus

Rozjezd tentokrát o tom, že klokani si konečně začali holit podpaždí, jízda na motocyklu nás chrání před Alzheimerem, do Valentýna že je ještě díkybohu daleko a senioři už nechtějí žít s mladými, kteří je nechápou. Čtěte.
Google+