Pavlač Emila Hakla

AddThis

Slepice

na paprice je klasické jídlo. Tuhle jsem na ni dostal tak velkou chuť, že jsem si ji udělal. Koupil jsem slepici, papriku, smetanu, česnek a knedlíky v prášku, to v zásadě stačí. Když jsem ji pak obíral, přemýšlel jsem, proč nešmakovala úplně jako ta od mámy. Dobře – byla mražená, zlevněná, nedomrlá, ale jiná v megamarketu není. Česnek čínský, paprika určitě ne maďarská, o smetaně škoda mluvit, na rozmarýn jsem se vědomě vykašlal. Recept jsem si připomněl z webu Kluci v akci, měl být podle nich jarní kohoutek. Knedle byly od začátku jediná slabší struna – ty se kupodivu povedly. Taky jsem asi měl někoho pozvat na večeři a nejíst sám, jenže to bych mohl rovnou zkoušet začít žít znova. Dostal jsem se tedy k tomu, že jsem zkusil napravit aspoň tu slípku. Koupil jsem ji na farmářských trzích, orestoval cibulku, zbytek nebudu rozvádět. Bylo to celkově lepší, nejspíš proto, že jsem tentokrát přizval návštěvu. Ve finále jsem si pak během usínání spočítal, kolik to stálo. Ano – čtyřikrát víc.

U toho se ale člověk nesmí zaseknout. Anebo když, nesmí se divit, že mu nechutná jako dřív. Ostatně kebab, co je k dostání za rohem, žádné dřív nezná. Na něm totiž Turkové viditelně nešetří, pokud se do šetření nezahrne skutečnost, že se telecí na grilovacím obr špízu vyrábí sakum prásk v drůbežárně. Kebabčata jsou přiznaně levná a kvalitu nahrazuje kvantita, což je její opak. Jeden si potom může občas vyhodit z kopýtka, jelikož si na to naškudlí. Příště si koupím na vinylu kompletního Franka Zappu – viděl jsem ho ve slevách. Asi proto, že už ho nikdo nezná.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

V dalším Rozjezdu se dozvíte, že Ministerstvo práce a sociálních věcí bude chytat nezaměstnané do sociálních sítí, do voleb prezidenta USA se přihlásil sysel, Filip Renč odjel na Bali, protože tam prý dobře obdělávají rejži, a záhada Bermudského trojúheníku byla vyřešena.

Téma

Doba slevová

V Česku slevy milujeme. Ale zdaleka v nich ještě nejsme mistři. I když se u nás bez škrtnuté ceny už neprodá skoro nic, pořád máme co dohánět. Za hranicemi jsou mnohem dál. Máme se na co těšit.

Podobné články: Pavlač

2016 | 10 | Instantní strach

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...
Google+