Téma

Milionář se slevou

Možná máte dojem, že slevy mají v oblibě jen lidé nemajetní a boháči se maximálně zajímají o to, jestli k italským obkladačkám dostanou zlaté kohoutky zdarma. Existují ale i velmi bohatí lidé, kteří nejenže nepohrdnou žádnou slevou, ale naopak si na nich slušně ujíždí.
AddThis

Victorie Huntová je sice milionářka, ale škudlí celkem pochopitelně. Před pětadvaceti lety to byla svobodná matka, která přežívala jen díky slevovým kupónům, prošlým potravinám a bydlení v přívěsu. Jednoho dne ale dokázala vyšetřit pár stovek navíc, investovala je do nemovitostí a během několika let vydělala milióny. Na svém životním stylu ale nic nezměnila. Její životní náklady se pohybují na úrovni teenagera zaměstnaného ve fastfoodu, obléká se zásadně v secondhandech, pro jídlo chodí do kontejnerů za supermarkety, a aby ušetřila za vodu, zalévá svou skromnou zahrádku vlastní močí. Díky čemuž se stala hlavní hvězdou reality show Extreme Cheapskates (Maximální držgrešle). 

Odmítá platit za letenky a raději somruje u kolegů milionářů

Ve stejném pořadu vystupovala i další milionářská škudla Aimee Elizabeth, která by klidně mohla být Victoriina sestra. Stejně jako ona se v mládí protloukala ze dne na den, i ona zbohatla na realitách a i ona má hodně nechutné návyky. Přestože se její jmění odhaduje na pět miliónů dolarů, vlastní například jen jeden nůž, který navíc neumývá vodou, ale jen utírá houbičkou, protože víte kolik dneska stojí vodné a stočné? Houbičku má prý také jen jednu a to tak, že už hodně dlouho. Její záliba v šetření dokonce zašla tak daleko, že odmítá platit za letenky a raději somruje u kolegů realitních milionářů, jestli by na jednání nemohla letět s nimi v jejich privátních tryskáčích. 

Ingvar Kamprad

U milionářů by se dala jistá opatrnost pochopit. V dnešní nejisté době stačí chvilka nepozornosti a namísto kaviáru budete chroupat čínské nudle z pytlíku. Ingvaru Kampradovi ale nic takového nehrozí. Je to miliardář, zakladatel a většinový vlastník nábytkářského gigantu IKEA. Abychom byli fér, Ingvar si v 60. letech prošel milionářskou pubertou, kdy utrácel za luxusní obleky a vozil se v porsche. Dnes je ale pověstným škudlilem. Vlastní sice aerolinie, ale létá zásadně druhou třídou v lowcostech nebo jezdí autobusem. Namísto sídla ve Švédsku raději bydlí v přízemním baráčku ve Švýcarsku, a když se chce rozšoupnout, nakopne své patnáct let staré volvo a jede na masové kuličky do IKEA a domů si navíc přinese pár pytlíčků soli a kečupu. Jestli vám je to málo, tak vězte, že si sám sestavuje veškerý nábytek, protože mu připadá montážní servis vlastní firmy příliš drahý. 

Charlie Chaplin

I v historii bylo bohatých skrblíků dost a dost. Jeden z nejznámějších byl Charlie Chap­lin, který v době své největší slávy vydělával v přepočtu asi pět miliónů týdně, ale nikdy ho nikdo neviděl zaplatit za účet v restauraci. Kvůli pár šupům byl dokonce ochoten riskovat svůj život. Aby ušetřil za řemeslníky, „vypůjčoval“ si na domácí práce techniky z filmového placu, a žil proto v notoricky nebezpečném a věčně se rozpadajícím baráku. Jeho neméně majetný kolega Cary Grant, který se navíc oženil s dědičkou řetězce Woolworth, zase neváhal vybírat od fanoušků 25 centů za podpis a svým hostům posílat účty za praní ložního prádla a ručníků. 

Záliba v šetření se nevyhýbá ani kapitánům průmyslu. Ropný magnát, multimiliardář J. Paul Getty, sice žil v rozlehlém paláci na předměstí Londýna, ale z úsporných důvodů ho vedl v účetnictví jako majetek firmy. Aby řádně pečoval o majetek svých akcionářů, opatřil všechny telefony v domě zámkem a pro potřeby hostů instaloval v přízemí telefonní budku na mince. 

Aristoteles Onassis

To rejdařský magnát Aristoteles Onassis údajně odmítal v zimě nosit kabát, aby nemusel platit v šatnách. A spropitné nedával nikdy, stejně jako ho nikdy nedal ani britský princ Eduard, krátce vládnoucí jako král Eduard VIII. (známý je z filmu Králova řeč). Jeho životopisci popisují, jak dokázal po skončení jídla nezaujatě zírat do prázdna, pohvizdovat si a ostentativně ignorovat účet tak dlouho, až se ho chopil někdo jiný. Když se Eduard vzdal britského trůnu kvůli lásce k rozvedené Američance Wallis Simpsonové, jali se spolu cestovat. Aby si neudělali díru do rozpočtu, domluvil se Eduard s kapitánem lodi S.S. United States, že jim poskytne slevu na pronájem třípokojového apartmá výměnou za to, že se princ zúčastní tiskových konferencí po přistání a jeho manželka bude hrát s dámami z lepší společnosti na palubě bingo.

AddThis
0 comments

Téma

V Česku se vedou slevové války

Ondřej Hloupý ví o slevách hodně. Řešil je v projektu AkcniCeny.cz, který funguje jako agregátor slevových letáků, i ve své současné práci ve společnosti Sprinx Systems. Ta se specializuje na rozsáhlá e-commerce řešení a připravila e‑shop například pro společnosti Mountfield či CK Fischer.

Téma

Jaká je cena za slevu

Před řekněme sedmdesáti lety stačilo, abyste vyráběli, popř. prodávali kvalitní zboží. Zákazníci si vás našli a úspěch se dostavil celkem zaručeně. Jenže to už dávno neplatí. Co platí, je 80% sleva.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+