Téma

Slevový kalendář

Stejně jako houbař ví, že na bedly je potřeba počkat do září, i lovec slev má svá vytipovaná období, ve kterých vyráží nakupovat.

AddThis

Leden

Zimní zboží (kabáty, šály, svetry) jde po svátcích do slev. Nové modely nábytku jdou na trh v únoru, takže v lednu se zlevňuje. Výrobci parfémů uvolňují sklady před Valentýnem.


Únor

V lednu se koná největší světový veletrh s elektronikou CES. A pak prodejci vrhnou loňské modely do slev. 


Březen

Ideální čas na nákup čokolády a designových robertků, které se neprodaly na Valentýna. Začínají se prodávat first minute zájezdy.


Duben

Otvírají se venkovní tržiště, farmářské trhy a blešáky. Jelikož je ale pořád zima, dá se s promodralým prodejcem smlouvat. Podle serveru Gizmodo je duben ideální čas na nákup laptopu.

 

Květen

Příznivci zdravého životního stylu začínají funět venku, takže se dají koupit permanentky do fitka se slevou. 


Červen

Victoria Secret pořádá výprodej a ostatní výrobci prádla musí s cenami také dolů. Hlavně na internetu.


Červenec

Začíná výprodej letního zboží, protože v srpnu už se prodávají věci do školy. Na netu najdete nejlepší ceny šperků.


Srpen

Zlevňují plavky, ručníky s palmou a vůbec letní hadry.

Září

Definitivní konec letní sezóny přináší nejlepší ceny grilů, zahradního nábytku, sekaček a bazénové chemie. Prý jdou dolů i ceny kuchyňského vybavení, protože končí sezóna svateb.


Říjen

V září byl automobilový veletrh ve Frankfurtu a autovýrobci se zbavují loňských modelů. V říjnu se taky nejmíň jezdí na dovolenou a dají se pořídit pobyty za velmi příjemné ceny.  


Listopad

I u nás se pomalu prosazuje Černý pátek (Black Friday). Ceny vybraného zboží padají na zlomek původních hodnot. U nás tuhle tradici přebírají hlavně online prodejci.


Prosinec

V předvánočním čase je nápis „sleva“ nejspíš klamavá reklama. Výjimkou jsou šumivá vína, která na Silvestra přetékají ze skladů. Těsně po Vánocích se začne vyprodávat elektronika a mobily. 

AddThis
0 comments

Téma

Jak se fauluje ve slevové džungli

Když se obchodní inspekce vloni zaměřila na slevové akce, provedla za tři měsíce 1505 kontrol a pochybení zjistila při 40 % z nich. I když vynecháme normální, legální slevové fígle, zbude ještě pořád dost nástrah, triků a vyložených faulů.

Téma

Jak to na nás s čísly hrají

Jak náš mozek reaguje na nápis „Sleva“, už víte. A vědí to i odborníci. A taky vědí, že poskytování slev je hra s čísly. Proto s nimi umí žonglovat velmi šikovně. Jak to dělají?

Podobné články: Téma

2018 | 5 | Ti druzí

Ti druzí

Ayrton Senna jednou prohlásil, že každý závod má jen dva výsledky. Buď jste první, anebo jste poražený. Druhé místo pro něj a pro spoustu dalších alfasamců neexistuje. Stříbrný medailista je prostě jen vedoucí pole lůzrů.

2018 | 5 | Ti druzí

Slavné dvojky

Hele ti druzí jsou náhodou taky zajímaví. Koukejte, třeba se přiučíte.

2018 | 5 | Ti druzí

Buzz a Neil

Jak to vlastně bylo s tou první cestou na Měsíc?
Google+