Trendbox

Devatero kraťasů

Napsali je slavní spisovatelé, stihnete je přečíst během posezení na záchodě a rázem budete za intelektuálního giganta.

AddThis

Virginia Woolfová – Strašidelný dům

Celá povídka má jen asi 700 slov a navíc se v ní autorka nebabrá v ženském nitru, takže se celkem dobře čte. Vypráví o párečku duchů, který hledá poklad.

George Orwell – Jak jsem střílel slona

Klasik antiestablišmentovské literatury rozebírá duševní trýzeň anglického policisty, který dostal za úkol zastřelit slona. Jestli chcete námět ke konverzaci, tak se dodnes neví, jestli Orwell fakt nějakého slona picnul. 

Ray Bradbury – Burácení hromu

Slavná povídka o cestování časem a o tom, jaké může mít následky, když v druhohorách zašlápnete motýla. Ideální munice na intelektuálně-zhulenecké večírky.

Ernest Hemingway – Sněhy na Kilimandžáru

Depresivní spisovatel střílí v Africe lvy a brečí nad tím, jak promrhal život. Kniha má tu výhodu, že se jejím prostřednictvím seznámíte s 90 % Hemingwayovy tvorby.

Lev Nikolajevič Tolstoj – Tři otázky

Jedna z mála Tolstého věcí, která nemá tisíc stran a navíc z ní plyne snadno aplikovatelné (byť poněkud naivní) poučení. 

James Joyce – Evelína

Taky Joyce psal s oblibou tlusté knihy, navíc stylem, který je činí nečitelnými. Evelína je ale celkem krátká a stravitelná povídka z knihy Dubliňané, takže můžete předstírat, že jste bichli přečetli celou a právě ona vám nejvíc utkvěla v hlavě.

John Updike – Pygmalion

Vypráví o sochaři, který se zamiluje do sochy, na které pracuje. Přidaný bonus je, že budete znát jiný Pygmalion než ten, podle kterého natočili My Fair Lady.

Anton Pavlovič Čechov – Smrt úředníkova

Pán v divadle kýchne, poprská pleš generálovi a ze strachu z následků umře. Humor na ruský způsob. 

Roald Dahl – Muž z Jihu

Když rozškrtne desetkrát za sebou zapalovač, vyhraje auto. Když ne, přijde o prst. Dobře se to čte a navíc můžete frajeřit, že víte, odkud tuhle story ukradli Hitchcock s Tarantinem. 

AddThis
0 comments

Kácíme modly

Za hodně peněz úplně stejně muziky

Každý má při poslechu trochu jiné preference. Někdo se celý život honí za dokonale čistým zvukem, někomu stačí, když mu sluchátka podepíše doktor Dre. Oba mají společné to, že za svoje hračičky utrácejí zbytečně moc peněz.

Zoom

Městské legendy, které se opravdu staly

Urban legends jsou takové ty příběhy, které se stávají kamarádovi bratrance vašeho kamaráda. Jezdí v nich černé sanitky a v tobogánech jsou nastražené žiletky. Problém je, že některé ty věci se skutečně staly…

Podobné články: Trendbox

2018 | 10 | Holky & koně

Bestiář pravých oblud

Jak člověk táhl světem, osídloval i místa, která se do té doby vyvíjela jako uzavřený ekosystém. Byly to zejména ostrovy, do té doby izolované, ale třeba také obě Ameriky. A během své pouti na nich vybil tvory, kteří nám dnes můžou připadat fantastičtí.

2017 | 4 | Soumrak missek

Když se Harry Potter zamiluje do Voldemorta

Představte si, že by existovalo místo, kde byste našli odpovědi na zásadní otázky života. Třeba co by bylo, kdyby Jack přežil havárii Titaniku. Nebo jak by vypadaly nové epizody Star Wars, kdyby Kylo Ren žil s generálem Huxem v harmonickém, leč submisivně-dominantním vztahu. Nebyla by to krása? Tak jásejte. Míst s takovými světy existuje spousta. Najdete je na internetu, v oblastech, kde se schází autoři fan fiction.

2016 | 6 | Všechno, co jsme milovali

Snapchat - aplikace, co žere vaše fotky

Nevíte, co je Snapchat? Pak jste starý. Odchyťte nějakého teenagera v dosahu, koukněte mu do mobilu a bude tam. Je to něco mezi sociální sítí a chatovací mobilní aplikací. A stovky milionů teenagerů mu propadly jen proto, že nechá zmizet jejich obrázky...
Google+