Pavlač Emila Hakla

AddThis

Dospívající

to neměli nikdy lehké, ale my to měli v době této životní periody přece jen nesrovnatelně lehčí. Něco jako životní plány vůbec neexistovalo, a když, byly výrazně skromnější. Většinou jsme chtěli žít jako vandráci (což se některým později splnilo), hrát v kapele či šťouchat fotbal ve Viktorce Žižkov. Kdežto ti dnešní smělci se chtějí rovnou živit jako youtubeři (což se mnohým plní), hovoří čtyřmi jazyky, cestují, žijí jednou nohou v Thajsku, druhou na Havaji, případně už umějí šikovně ujídat ze společného koláče pomocí virtuální sítě. Virtuální síť je to hlavní, čím se naše generace teenagerů lišila od té dnešní. Nevěděli jsme o sobě ani o světě nic, nebyly mobily, počítače, fantazii nám rozvíjely nejvýš big­bítové kapely s neuvěřitelně hloupými texty a rodiče s obzorem vymezeným planými debatami v zaměstnání. Kdo měl básnické střevo, realizoval ho tužkou na papír, psací stroje sice existovaly, ale málokdo k nim měl v době své puberty přístup. Rovněž svou představu o sobě jsme uskutečňovali zhruba na úrovni dobové písně: My nosíme džíny a zelený kabáty, jó, je to možná divný, ale my jsme takoví. Když to shrnu, naučili jsme se jakž takž samostatně myslet (nebo to aspoň předstírat) až v době hluboké dospělosti, kdežto dnešním puberťákům to pálí od dětství – tím pádem často žádné dětství ani nemají, kdežto my se z něj mnohdy svým způsobem nevymanili dodnes. Kdo si jednou vypěstoval návyk žít v pohádce, nesnadno se té zdatnosti zbavuje. Já chtěl mít žlutého porscháka jako angličáka a nikdy jsem ho nedostal, kdežto neteřinka si nedávno vydělala na skutečný auťák. Pravda, není žlutý, ale černý.

AddThis
0 comments

Rozjezd

Rozjezd

První muž na světě dohrál Facebook, Kateřina Kristelová pořád neví, kdo je Brexit, a spodní prádlo diskriminuje. Prostě Rozjezd alá Čilichili.

Téma

Divná fakta o divných filmech

Víte, při natáčení kterého filmu byla atmosféra prý tak děsivá, že produkce musela během natáčení pouštět uklidňující klasickou hudbu, aby se jim štáb hrůzou nerozutekl?

Podobné články: Pavlač

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Dospívající

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Pro většinu lidí je domov

Emil Hakl se má. Na dovolené je totiž pořád...

2016 | 6 | Všechno, co jsme milovali

Někoho baví převlékat

Co si pod pojmem vkus představuje Emil Hakl?
Google+