ROZJEZD

AddThis

Minilidská práva

Trpaslíci smějí na motorku

Nová zákonná úprava umožňuje řízení jednostopých vozidel vybraným zahradním dekoracím.

 

Hluboce lidský příběh

Nešťastník nezvládl ani sebevraždu

Depresivní nebožák, zcela ubitý smutným životem, chtěl ukončit své trápení skokem z okna. Pohlcen tíhou vlastního osudu zapomněl, že bydlí v přízemí, a vyšel pouze na terasu.

Bleskem

Nejméně dopravních nehod způsobili v létě na dálnicích lidé, kteří nejezdí autem. 


Anonymous ohlásili útok na všechny, kdo se jim smějí, že jejich útoky jsou k ničemu. Rozšlapou jim bábovičky. 

Akce

Užijte si podzimní festival plný míchání a jamování

Festival jogurtových kultur proběhne v polovině října v open air areálu Bakterie Kunín. Pořadatelé očekávají od akce zvýšení povědomí o živých kulturách a kysaném mléce. Podle předběžného programu vystoupí Lucie Bílá, Věra Bílá, Láďa Hruška, Obří broskev, Bifidus Activ a tým legendárního pořadu Marmeláda. Na bezpečnost účastníků budou dohlížet švestky.

Osobnosti

První muž na světě dohrál Facebook.


Tibetský mnich držel tři roky půst. Přerušoval ho jen přestávkami na jídlo.

 

Mezinárodní politika

Kateřina Kristelová pořád neví, kdo je Brexit. 

Bleskově

Devět z deseti domácích koček upřednostňuje chování křečků ve volném výběhu.


ISIS se přihlásil k odpovědnosti za zemětřesení v Indii.  

Sci-fi

Kapitán Nemo existoval

V jihoitalské obci Degramento vyplavilo moře na břeh mrtvolu obřího muže v potápěčské kombinéze s nášivkou „Nautilus“. Nález budou vědci interpretovat hned, jak se vzpamatují.

Fyzika

Ženy žijí pomaleji než muži

Každý ví, že například telefonát týkající se stejného problému vyřídí muž za třikrát kratší dobu než žena. Totéž platí i pro ostatní  životní činnosti, zjistili fyzici v italském Uffizi. Jejich revoluční objev odhalil, že relativita času se projevuje i podle pohlaví – mužský čas plyne daleko rychleji. Ženy se tak sice zdánlivě dožívají o několik let vyššího věku, muži ale například za 60 ženských let prožijí až 184 let mužských, a žijí tedy mnohem déle.

Společnost

Autorka knihy jíst, meditovat, milovat vydává novou knihu pít, kouřit, nepracovat.


Schizofrenik, do něhož se vtělil Mohamed i Ježíš Kristus, vyřešil své vnitřní spory přijetím buddhismu.

Stop utlačování

Spodní prádlo je diskriminace

Spodní prádlo a jakékoliv oblečení vůbec je symbolem náboženského omezování sexuality a útlaku žen i mužů. Starostové několika jihofrancouzských měst se shodli na tom, že jedinou svobodnou formou veřejného sebevyjádření je nahota. Podle kolektivní vyhlášky tak bylo oblečení v Nice a dalších městech zcela zakázáno. Nové nařízení přijaly s nadšením zejména modelky a ta část mužů navštěvujících posilovny, kteří si tím nekompenzují něco jiného.

Guinnessova kniha rekordů

Před několika vteřinami se narodila nejmladší žena na světě.

Technologie

Všechna kina se budou překlápět o 90 stupňů

Vzhledem k rostoucí popularitě videí natáčených na výšku se provozovatelé kin rozhodli k radikálnímu kroku. Budovy biografů se budou překlápět na výšku. „Naše sály nejsou dost vysoké na to, aby se dala otočit jen plátna,“ komentoval to mluvčí Asociace provozovatelů promítání audiovizuálních děl. Chudší multiplexy budou moci jen přibít sedadla na boční stěnu. Budou ale muset zajistit, aby jim diváci nevypadávali a nepotloukli se o zem, případně aby jim jedním z uší nevytekl mozek. 

kinematografie

Přicházejí Čelisti 5.

Páté pokračování proslulého hororu míří do našich kin jako muzikál.

Doprava

Mýto na dálnicích začnou vybírat brigádníci

Po krachu tendru na nový systém výběru mýta na českých dálnicích začnou poplatky vybírat brigádníci, které najme ministerstvo dopravy. Každých 5 kilometrů dálnice tak řidiči kamionů zastaví a odevzdají příslušnou částku přímo do rukou pověřené osoby. Ministerstvo si od tohoto kroku slibuje zatraktivnění českých dálnic pro zahraniční přepravce, kterým zastaralý systém nevyhovoval. „S frontami počítáme,“ uvádí úřad ve svém prohlášení, „přispěly k větší popularitě Pražského hradu a není důvod, aby totéž neudělaly pro dálnice.“

Kosmický program

Vědci zveřejnili nejnovější snímek povrchu Marsu

Ekonomika

Potravinářská komise zjistila, že rozdělení mouky na hladkou, polohrubou a hrubou je reklamní trik. Všechny mouky jsou stejné. 

Televizní zábava

„Na ex“ a další nové reality show

Televize v Česku se předhánějí ve vymýšlení nových formátů reality show a soutěží. Poté, co v Prostřeno, Ano, šéfe, MasterChefovi a dalších pořadech vytěžily vaření až do dna, přicházejí s nečekanými tématy. Reality show „Čtrnáct hodin nudy“ o rybaření je schopna zaplnit celodenní program jednoho kanálu. Soutěž „Na ex“, která kupodivu není z restauračního, ale z nemocničního prostředí, naopak přenese adrenalin z jednotky intenzivní péče až do vašeho obýváku. Mladí lékaři bez atestace budou soutěžit o to, kolik pacientů jim přežije i bez zkušeností v oboru. Myslivecká show „Něco se tam mihlo, střílej!“ ukáže napínavé příběhy z lesa, ve kterém se zároveň bude odehrávat houbařská hra „Kde je satan?“. Na podzim se máme na obrazovkách na co těšit.=

Deratizace

Ženě se v bytě přemnožili Yodové. Jednoho se pokusila zabít botou, ale přilepil se.

Ekologie

Větrné vrtule se točí moc rychle

Lopatky větrných elektráren se zejména za silného větru točí příliš rychle a ohrožují prolétající ptactvo. Ekologické organizace předložily návrh zákona, který jim to má zakázat. Technické řešení je podle nich jednoduché, stačí do elektráren přimontovat vysokonapěťový elektrický brzdič.

Zdraví

Tlakový měřič tuku vyvinutý ženami

Pevně přitlačte palec, zkontrolujte barvu a výsledek.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Pavlač Emila Hakla

Emil Hakl si zavzpomínal na to, jak se žilo bez mobilů a neustálého připojení k internetu. V té době ještě chtěl mít porscháka a žít jako vandrák.

Komiks

Pořádný baloňáček toho hodně schová, abyste to pak mohli odhalit. Třeba jako tady Bedřich.

Duel

Co vám přijde horší? Nechat se roztrhat ostrými roztomilými zoubky, nebo se nechat hodiny trávit v obrovské slizské trubce?

Fakebook

Hříchy devadesátek nás nakonec stejně dostihnou...

VÍCE ROZJEZD

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Ubožák strávil půl života sekáním trávy

Rozjezd je tentokrát o tom, že mladí lidé jsou pitomí, v kruzích v obilí se objevily čtverce a Hnutí pro život se přejmenovalo na Hnutí pro zkažený život.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Co se stalo s Kelly Family?

V dalším Rozjezdu se dozvíte, co se stalo s Kelly Family a že profesionálové nedoporučují dělat si selfie s hrochem.

2016 | 6 | Všechno, co jsme milovali

Klíč k určování psů

Nejvíc vytočíte klíště verbální agresivitou a mistr světa v práci s cirkulárkou si uřízl ostudu. I to se dozvíte ve vymyšlených pitomostech z domova.
COOKIES
Google+