Téma

Bez klišé by nebyl horor

Pokaždé je tam najdete. A pokaždé fungují…

AddThis

Ve smečce se lépe zmírá

Jste-li teenager, ujistěte se, že se vydáváte na výlet s partou obsahující všechny národnosti, sexuální orientace a stupně inteligenčního kvocientu. Minimálně dvě třetiny z vás musí trpět chorobnou zvídavostí, která vám bude velet „jít to prozkoumat“. 

Varování nefunguje

Hrajete-li vedlejší postavu a víte, že v tom baráku naproti je vážně nebezpečno, klidně si to nechte pro sebe. Upřímně míněná varování v hororech nikdo nebere vážně. 

Pojďme to prozkoumat

„Hele, tady v tom opuštěném domě u hřbitova jsou pootevřené dveře do sklepa, na schodech je krev a ze tmy se ozývá skučení. Nepůjdeme se tam mrknout?“ „Jasně, jdeme, co se nám může stát? Mám přece baterku.“

Skomírající baterka

Je úplně jedno, že žijeme v éře diodových světlometů napájených zabudovaným akumulátorem. V hororu zásadně nosíme oldskůl svítilny s rachtajícími monočlánky, které po příchodu do sklepa začnou skomírat a po pár úderech pěstí (tak se přece baterka opravuje) zhasnou nadobro. 

Zrcadlo, zrcadlo

Pokud je v koupelně (potažmo kdekoliv) zrcadlo, určitě se do něj podívejte, pak odvraťte zrak a pak se mrkněte znovu. Určitě za vámi nikdo nebude stát. 

Telefon netelefonuje 

Taky si buďte jisti, že přes garanci 99% pokrytí budete právě uprostřed toho 1 %, kde nefungují mobily, pevným linkám se trhají dráty a všechna sluchátka vydávají monotónní bzučení. 

Ruka na rameni

Když vás něco v nejnapjatější moment chytne za rameno, neohánějte se po tom kudlou. Je to váš kamarád, který nemá uprostřed boje o holé přežití nic lepšího na práci, než se k vám zezadu plížit a chmatat po vás. 

Zdrhejte vzhůru

Honí vás vrahoun se sekerou. Kam před ním budete utíkat? Jasně, přece po schodech nahoru, kde se můžete zamknout v komoře za dveřmi z velmi tenké překližky. 

Ptala se mě, proč jsem dýchal tak ztěžka. Já to ale nebyl.

Auto nestartuje

Jediná výjimka z pravidla útěku vzhůru existuje, pokud máte před domem zaparkované auto trpící chronickou nenastartovatelností.

Horlivý vědec

Jasně že to monstrum z kosmu sežralo sto šedesát lidí a podpálilo Bílý dům. Rozhodně ho ale nezabíjejte, musíme ho lapit živé a studovat ho. 

Pomalý nápřah

Jste v koncích. Ležíte na zemi, vrahoun se tyčí nad vámi a pomalu, velmi pomalu, opravdu veeelmii  pooommaaaallluuuuuu se napřahuje k poslední ráně. Jaká je šance, že by ho teď zrovna někdo mohl fláknout zezadu do hlavy? 

OK, už je po něm

Jakmile se padouch po dobře umístěné ráně skácí k zemi, je po všem. Můžete se na to spolehnout. Fakt mu pro jistotu neskákejte snožmo na krk ani mu nešmelcujte lebku krumpáčem. Klidně si sedněte zády k němu a utěšujte vzlykající přeživší cudnou děvu. Dělají to všichni.

Ne, není

Naše milé monstrum bylo střeleno do hlavy, zapojeno do elektrické sítě, nacpáno výbušninou a spadl na něj most. Ale nebojte se, v závěrečném střihu ho uvidíme, jak se hrabe z hromady sutin vstříc
pokračování.

AddThis
0 comments

Téma

Skutečné události podle hororů

Věděli jste, že upíři fakt existují a mučení lidí lákalo i čtrnáctileté děti? Tak čtěte.

Téma

Útěk z ústeckého sklepa

Ze Sudet se většinou utíká pryč. Tak jsme se tam vydali, abychom také zdrhli. A to přímo ze sklepa bývalé textilky. A byl to pořádný horor.

Podobné články: Téma

2018 | 8 | Chodiči

Jezděte pěškobusem

Chůze z nás udělala pány tvorstva. Vážně. Celý příběh naší cesty na vrchol potravního řetězce začal v Africe někdy před 5 až 7 miliony lety, když se náš praprapředek australopiték rozhodl opustit bezpečí lesa a vydat se na pochod savanou. Aby ve vysoké trávě nezabloudil, musel se naučit chodit po zadních a s hlavou vzhůru. Když už mu to tak hezky štrádovalo, pouštěl se dál.

2018 | 8 | Chodiči

Proč šlapete?

Zeptali jsme se lidí, kteří chodí opravdu hodně, co na tom vidí.

2018 | 8 | Chodiči

Chodicí starter pack

Pár tipů na dlouhý pochod.
Google+