Téma

Bez klišé by nebyl horor

Pokaždé je tam najdete. A pokaždé fungují…

AddThis

Ve smečce se lépe zmírá

Jste-li teenager, ujistěte se, že se vydáváte na výlet s partou obsahující všechny národnosti, sexuální orientace a stupně inteligenčního kvocientu. Minimálně dvě třetiny z vás musí trpět chorobnou zvídavostí, která vám bude velet „jít to prozkoumat“. 

Varování nefunguje

Hrajete-li vedlejší postavu a víte, že v tom baráku naproti je vážně nebezpečno, klidně si to nechte pro sebe. Upřímně míněná varování v hororech nikdo nebere vážně. 

Pojďme to prozkoumat

„Hele, tady v tom opuštěném domě u hřbitova jsou pootevřené dveře do sklepa, na schodech je krev a ze tmy se ozývá skučení. Nepůjdeme se tam mrknout?“ „Jasně, jdeme, co se nám může stát? Mám přece baterku.“

Skomírající baterka

Je úplně jedno, že žijeme v éře diodových světlometů napájených zabudovaným akumulátorem. V hororu zásadně nosíme oldskůl svítilny s rachtajícími monočlánky, které po příchodu do sklepa začnou skomírat a po pár úderech pěstí (tak se přece baterka opravuje) zhasnou nadobro. 

Zrcadlo, zrcadlo

Pokud je v koupelně (potažmo kdekoliv) zrcadlo, určitě se do něj podívejte, pak odvraťte zrak a pak se mrkněte znovu. Určitě za vámi nikdo nebude stát. 

Telefon netelefonuje 

Taky si buďte jisti, že přes garanci 99% pokrytí budete právě uprostřed toho 1 %, kde nefungují mobily, pevným linkám se trhají dráty a všechna sluchátka vydávají monotónní bzučení. 

Ruka na rameni

Když vás něco v nejnapjatější moment chytne za rameno, neohánějte se po tom kudlou. Je to váš kamarád, který nemá uprostřed boje o holé přežití nic lepšího na práci, než se k vám zezadu plížit a chmatat po vás. 

Zdrhejte vzhůru

Honí vás vrahoun se sekerou. Kam před ním budete utíkat? Jasně, přece po schodech nahoru, kde se můžete zamknout v komoře za dveřmi z velmi tenké překližky. 

Ptala se mě, proč jsem dýchal tak ztěžka. Já to ale nebyl.

Auto nestartuje

Jediná výjimka z pravidla útěku vzhůru existuje, pokud máte před domem zaparkované auto trpící chronickou nenastartovatelností.

Horlivý vědec

Jasně že to monstrum z kosmu sežralo sto šedesát lidí a podpálilo Bílý dům. Rozhodně ho ale nezabíjejte, musíme ho lapit živé a studovat ho. 

Pomalý nápřah

Jste v koncích. Ležíte na zemi, vrahoun se tyčí nad vámi a pomalu, velmi pomalu, opravdu veeelmii  pooommaaaallluuuuuu se napřahuje k poslední ráně. Jaká je šance, že by ho teď zrovna někdo mohl fláknout zezadu do hlavy? 

OK, už je po něm

Jakmile se padouch po dobře umístěné ráně skácí k zemi, je po všem. Můžete se na to spolehnout. Fakt mu pro jistotu neskákejte snožmo na krk ani mu nešmelcujte lebku krumpáčem. Klidně si sedněte zády k němu a utěšujte vzlykající přeživší cudnou děvu. Dělají to všichni.

Ne, není

Naše milé monstrum bylo střeleno do hlavy, zapojeno do elektrické sítě, nacpáno výbušninou a spadl na něj most. Ale nebojte se, v závěrečném střihu ho uvidíme, jak se hrabe z hromady sutin vstříc
pokračování.

AddThis
0 comments

Téma

Skutečné události podle hororů

Věděli jste, že upíři fakt existují a mučení lidí lákalo i čtrnáctileté děti? Tak čtěte.

Téma

Útěk z ústeckého sklepa

Ze Sudet se většinou utíká pryč. Tak jsme se tam vydali, abychom také zdrhli. A to přímo ze sklepa bývalé textilky. A byl to pořádný horor.

Podobné články: Téma

2018 | 10 | Holky & koně

Holky a hřebci a hnůj

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz

2018 | 10 | Holky & koně

Holky byly u koní vždycky v převaze

Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

2018 | 10 | Holky & koně

Koňský kšeft aneb Jak se na tom hrabe

Kůň je nákladný mazlíček, stejně jako třeba golf nebo jachting. Ale na první pohled to nemusí být vidět...
Google+