Přílohy

Pomoc bez peněz

Hodit kilo do kasičky a cítit se jako filantrop je sice fajn, ale existují i způsoby, jak přispět i bez peněz. A nejsou o nic míň účinné.
AddThis
011_16-CILICHILI-Remeslnik_nova_slechta-Priloha-Zlepsete_si_karm

Pořiďte si štěňátko

Zní to hezky, ale jde o náročnou a účinnou pomoc organizacím vychovávajícím asistenční psy pro nevidomé. Samotný výcvik je vysoce specializovaná záležitost, kterou musí provádět odborník, ale se základní výchovou štěněte jim můžete pomáhat i vy. Pokud dostojíte přísným požadavkům. Pes se musí vychovávat pro pohyb v městském prostředí, zvykat si na pobyt v bytě i ve veřejných prostorách. Musí si zvyknout na permanentní styk s lidmi a ostatními psy, o samotě tak může být maximálně 2–3 hodiny denně. A nejtěžší nakonec bývá se od psíka odloučit. Celá pomoc trvá totiž jen asi deset měsíců, od osmi týdnů do prvního roku věku. Pak se ještě půl roku můžete podílet na sdílené výchově, kdy se pes přes den vzdělává. Bude to náročné, zlomí vám to srdce, ale stát vás to nebude nic, protože budete dostávat krmení i příspěvek na další náklady. 
www.vodicipsi.cz
www.vycvikvodicichpsu.cz
www.pesprotebe.com

Neziskovce Hurá na výlet se občas přezdívá Antišmejdi 

Pomáhejte seniorům

Zajímavých projektů na pomoc starým lidem poslední dobou vzniká spousta. Jedním z nejnápaditějších je neziskovka Hurá na výlet, které se občas přezdívá Antišmejdi. Společnost založila parta lidí, kterou štvaly praktiky firem lákajících seniory na předváděcí akce maskované nabídkou laciných výletů. Hurá na výlet pořádá vlastně to samé, jen důchodcům nic neprodává, ale za pár korun je vozí na zájezdy. Začali v Pardubickém kraji, nedávno se rozšířili na Vysočinu, mají asistenty, zdravotníky a termíny zadané na dva roky dopředu. Dobrovolníky potřebují ale v podstatě všechny společnosti, které se pomocí seniorům zabývají. Dělají společnost opuštěným starým lidem, povídají si s nimi, zahrají si karty, pomůžou s nákupem nebo cestou na úřad. Prý je to jedna z nejoceňovanějších forem pomoci.
www.dobrovolnik.cz
www.zivot90.cz/8-dobrovolnici
www.maltezskapomoc.cz 
www.adra.cz/dobrovolnictvi 

Daruj počítač

Jasně, tohle není úplně bezplatná pomoc, ale přiznejte si – u kolika z vás se někde ve skříni válí nepoužívaný laptop, který přestal stíhat vaše pařanské nároky, popřípadě tablet, který jste dostali jako promodárek nebo vyhráli v tombole. Mít základní přístup k internetu a informacím může být pro spoustu lidí zásadním faktorem rozhodujícím o jejich zaměstnání, zdravotním stavu nebo normálním fungování. Sběr a distribuci počítačů u nás organizuje například Konto Bariéry nadace Charty 77 nebo nadace Avast.

Daruj vlasy

Na Slovensku už nějakou dobu běží kampaň Vystrihaj sa Slovensko, v rámci které lidé (většinou dámy) darují své vlasy na výrobu paruk pro onkologické pacienty. Podmínkou jsou přírodní, nebarvené vlasy, dlouhé minimálně 40 centimetrů a správně ustřihnuté (návod je na stránkách nadace). U nás se iniciativy chopila kadeřnice Kateřina Hronková z děčínského salónu Andy, která začala se slovenskou nadací spolupracovat a teď právě hledá schopnou vlásenkářku v Česku. 
www.vystrihajsaslovensko.sk

AddThis
1 comments
Quille
Quille

Ověřte si fakta, prosím. Dlouhovláska ve spolupráci s nadačním fondem Šance onkoláčkům už asi přes rok intenzivně pomáhá právě prostřednictvím vlasů. Vlasy darované fondu Šance onkoláčkům dokonce pomáhají nadvakrát a nejedná se o podvod, jakým je Vystrihaj sa S. nebo jak píšete - K.H., která sbírá vlasy, ale nemá vlásenkářku. Podívejte se na FB na Dlouhovlásku, kolik paruk už věnovali, a to za vlasy platí.

Přílohy

S charitou na tom nejsme špatně

Tereza Pospíšilová působí na Katedře studií občanské společnosti Fakulty humanitních studií UK. Zabývá se neziskovými organizacemi, občanskou angažovaností a dobrovolnickou činností. Tak jsme se jí zeptali, jak jsme na tom s ochotou pomáhat.

Přílohy

VÁNOCE S VODAFONEM: UŽIJTE SI DÁREK NEBO HO DARUJTE

Na tajných místech v Praze a Mělníku se 15. října slavily Vánoce. Cukroví na stole, rozsvícený stromeček, hořící krb a u něj šťastná rodinka. Cože? Kdepak, nezbláznili jsme se. Točili jsme reklamu na vánoční překvapení, které si Vodafone připravil pro své, ale i konkurenční zákazníky. Těšte se, bude to doják.

Podobné články: Přílohy

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Jak jsme se poprali

Do rodinky, kterou znáte z našich reklam, přibyl letos o Vánocích nový člen – strejda Karel, kterého v novém spotu hraje Ondřej Sokol. Ze začátku jim to s tátou trochu drhlo, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Režie se opět ujal Vojta Kotek. Podívejte se, jak to probíhalo.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Vojta Kotek: Mosty nepálím

Když už jsme na place potkali režiséra našeho vánočního klipu Vojtu Kotka, tak jsme se ho rovnou na Vánoce zeptali. A na herce taky.

2017 | 11 | Hééérci, lidé mnoha tváří

Slepičí lajky pro duši

Sociální sítě často proklínáme a viníme z toho, že trávíme půlku života s obličejem přilepeným na displeji. Ne tak často se už přiznává, že se na jejich stránkách prostě často dějí zajímavější věci než kolem nás. A že nebýt jich, bylo by někdy na světě o něco hůř.
Google+