ROZJEZD

AddThis

Z vědy a kultury

Lékařům vadí nereálný popis života literárních postav

Sdružení interních lékařů apeluje na spisovatele, aby jejich postavy chodily více na WC. „Alespoň každých 5–6 stran běžného děje na malou a jednou za 20 stran na velkou, tak jak to odpovídá reálnému životu,“ uvedl předseda sdružení Libor Šulis.

Bleskově

Na Mount Everest vyjel první autobus.Muž ve žluté helmě založil novou církev. Říká si Bořek Spasitel. Manažer strávil báječný víkend rozesíláním nesmyslných urgentních požadavků svému týmu.

paranormál

Zjevení na střeše

Na vrcholku jednoho z moskevských mrakodrapů se v tajemné masce zjevil úplný idiot.

Hluboce lidský příběh

Mladá vdova po stařičkém miliardáři přišla s bříškem po funuse. 

Motivace

Bill Gates radí, jak na úspěch

Nejbohatší muž na světě poradil v přednášce na Pensylvánské univerzitě mladým, jak uspět v současném světě. Jeho jednoduché doporučení zní: „Naroďte se do dobré rodiny v nejbohatší části světa jako geniální dítě, vynikněte v oboru, který teprve začíná být cool, a mějte fakt velké štěstí. A to stačí.“

Reklama

Kolonoskopie: nejlepší dárek k Vánocům. A k čemukoli.

Umění

Nositelé Ceny Jindřicha Chalupeckého netuší, kdo to byl Jindřich Chalupecký. 

zprávičky z ciziny

Toto je opravdu legrační

Neobvyklý pohled se naskytl na konci minulého měsíce obyvatelům britského města Brighton. Po místní pláži se vydal na ranní jogging bílý voříšek. 

Ekologie

Globální oteplování se na podzim zmírňuje

Meteorologické stanice v celé Evropě zjistily, že v podzimních měsících dochází k radikálnímu omezení globálního oteplování. V zimě pak oteplování zcela mizí a vrací se až na jaře, přičemž kulminačního bodu dosahuje obvykle během léta.

Věda

Vojta Dyk je sameček, potvrdili biologové. 

Bleskem

HBO spouští brutální seriál z prostředí symfonického orchestru s názvem Hra o strůny. 


Známý pražský jogín vypsal odměnu za nalezení ztracené čakry.

Reklama

Chcete zhubnout? Nakupujte v prodejnách Zdravé podvýživy!

Něha

Láska mezi pejsky

Romantický pohled se naskytl žákům 3. základní školy Ference Futuristy v Novém Jičíně. Na ulici přímo před školou si vyznávala něžné city dvojice zaběhnutých čtyřnohých milenců. Děti, které se s veřejnými projevy lásky setkávají v dnešní době zřídka, ocenily bezprostřednost a upřímnost romantické dvojice a celý výjev pak malovaly a modelovaly v hodinách výtvarné výchovy.

Upozornění

Volala: Maminka. Máte 1 zmeškaný horor. 

Medicína

Lékaře nahradí internet

Vzhledem k tomu, že pacienti si dnes dokážou sami určovat diagnózu i vhodnou léčbu z Googlu, ztrácí vzdělávání nových lékařů smysl. Vláda proto rozhodla o uzavření lékařských fakult a zrušení zdravotních pojišťoven. V následujících letech se počítá také se zrušením školství, soudnictví, policie a zákonodárných sborů, protože internet ví stejně všechno nejlíp a kolektivní rozhodnutí na sociálních sítích bývají nejkvalifikovanější možná.

Vesmír

Elon Musk se chce do šesti let vrátit na Mars, odkud zjevně kdysi přiletěl.

Věda

Pátek je nejoblíbenějším pracovním dnem v týdnu. Tuto překvapivou skutečnost publikoval na základě dvouletého výzkumu podpořeného grantem tým francouzských vědců.

Kinematografie

Draco Malfoy má novou roli

„Chtěl jsem vystoupit ze své škatulky,“ říká Tom Felton, představitel Draca Mal­foye z filmové série o Harry Potterovi, a dodává: „Záporáci se sice hrají dobře, ale myslím, že můj rejstřík je širší.“ Už na začátku nového roku se na něj tedy můžeme těšit v titulní roli snímku Mladý Hitler.

Lidová moudrost

Nová rubrika Moudrý tuleň

Neuvěřitelné

Elektrikář v berounském bytě pochválil práci svého předchůdce.

Bleskem

Podnikatel, který se pokusil otevřít muzeum voskových figurín v sauně, neuspěl.


Vědci objevili planetu podobnou Zemi. Je dost hnusná.

Fitness

Posilování očních svalů

dno

Věda naživo

Překvapení japonští vědci právě objevili v podmořských hlubinách dosud neznámou rybu. Pracovně ji pojmenovali Mořský vysavač.

AddThis
0 comments

ROZJEZD OBSAH

Komiks

Když je Bedřich vlídný.

Fakebook

Víte, jak vždycky říkáme: Hej vy a vy, milujeme vás, tak jsme vám udělali Fakebook! No... hádejte, koho milujeme úplně nejvíc?

VÍCE ROZJEZD

2016 | 10 | Instantní strach

Trpaslíci smějí na motorku

První muž na světě dohrál Facebook, Kateřina Kristelová pořád neví, kdo je Brexit, a spodní prádlo diskriminuje. Prostě Rozjezd alá Čilichili.

2016 | 9 | Teenageři 2.0

Ubožák strávil půl života sekáním trávy

Rozjezd je tentokrát o tom, že mladí lidé jsou pitomí, v kruzích v obilí se objevily čtverce a Hnutí pro život se přejmenovalo na Hnutí pro zkažený život.

2016 | 7 | Dovolená na kanapi

Co se stalo s Kelly Family?

V dalším Rozjezdu se dozvíte, co se stalo s Kelly Family a že profesionálové nedoporučují dělat si selfie s hrochem.
Google+