Téma

Přemek a jeho parta

Profiřemeslníků máme sice pomálu, ale kutily-amatéry bychom mohli vyvážet. Taky si jich patřičně vážíme a nabízíme jim v televizi dostatek inspirace.

AddThis

Studio dobrých nápadů

Dílo režiséra a dramaturga Jiřího Podlipného, který kromě toho vymyslel i Vysílá studio Jezerka, Sondy a další legendární pořady Československé televize. Studio dobrých nápadů nebylo jen přehlídkou fíglů a řemeslných vychytávek. Jeho tvůrci do něj neváhali kreativně zakomponovat i takové převratné technologie jako počítačový program BASIC pro výuku technického kreslení anebo dokumentární záznam úspěšného pokusu inženýra Pavla Pavla přemístit model sochy Moai z Velikonočních ostrovů smýkáním (přestože státní Česká pojišťovna odmítla pokus pojistit).

Receptář nejen na neděli a Receptář prima nápadů

Přemek Podlaha je televizní legenda srovnatelná snad jen s Karolem Polákem a Horstem Fuchsem. Žádný z jeho následovníků se ani nepřiblížil šarmu, se kterým se Podlaha v oranžovém saku dokázal naklonit nad vylepšenou konev (která menším počtem otvorů v kropítku šetří vodu) a položit svou okřídlenou otázku: „Řekněte nám, jak vy to děláte?“.

Váš prima receptář

Letos odstartovaný následovník Podlahova receptáře, který se už od začátku omlouvá, že dokonalosti svého předchůdce nemůže nikdy dosáhnout, přestože ho moderuje Václav Postránecký a podílí se na něm botanik jménem Větvička. Pořad vznikl pravděpodobně proto, aby posichroval konzervativnější část publika TV Prima, pro kterou je Láďa Hruška moc velký úlet.

Vychytávky Ládi Hrušky

Jediný pořad nesoucí jméno svého moderátora, což je srozumitelné, protože by byla škoda promrhat popularitu krále kuřecích kůžiček a člověka, který dokázal, že Jirka Babica není největší zlo českého kulinářského vesmíru. Když odešel z Novy na Primu, vysloužil si od firemních píáristů rovnou titul krále kutilů, s čímž nelze než souhlasit. Člověk, který dokáže v čapce Santa Klause odmoderovat výrobu adventního kalendáře z ruliček od hajzlpapíru, si jiný titul nezaslouží.

Hobby naší doby

Pořad s přímo revolučním posláním. Podle webové noticky je určen pro lidi, kteří „mají snahu žít normálně a netouží po robotizaci a totální centralizaci. Pro lidi, kteří mají čas, věnují se zájmové činnosti, nacházejí relaxaci a životní sílu na zahrádce nebo ve sběratelství, něco pěstují, objevují, vytvářejí a uplatňují svou fantazii, která pak potěší tvůrce i obdivovatele.“ Uvádět takový angažovaný pořad nemůže samozřejmě nikdo jiný než Jiřinka Bohdalová, která se do kutilské branže dostala skrz dabing Bédy Trávníčka.

Rady ptáka Loskutáka 

Pořad se začal vysílat v roce 2001, tedy v době, kdy Tereza Pergnerová nadšeně hýkala nad novým klipem Leoše Mareše v kožichu a kdy sourozenci Gondíkovi patřili do první ligy televizních bavičů. Otázka je, jestli ta doba není už pryč.

Polopatě

Proti uřvané hruškiádě staví Česká televize mužně-něžného prince Filipa Čapku s hip plnovousem a podvlékacím trikem u krku škádlivě rozepnutým. Když se nám dojatě svěří, že „co mám opravdu rád, jsou barvy za oknem“, běžíme rovnou sázet muškáty. 

A teď nám pan Bajer z Mechova ukáže, jak si uděláme ze sáčku pytlík

Kutil Adam

Ambiciózní projekt TV Barrandov, která neváhala svěřit kutilský pořad vnukovi samotného Přemka Podlahy (proč nepřevzal jméno slavného děda je záhadou, asi z vrozené skromnosti). Sekunduje mu slečna jménem Lucie Šprinclová, která není vnučkou nikoho slavného, ale nevadí jí, když se o ní píše jako o SEXY (ano, velkými písmeny) kutilce.

AddThis
0 comments

Téma

Zlaté ručičky a zlatá hlavička

Cesta Jana Temra do rodinné firmy sice vedla klikatě, ale nakonec v kamnařině vysokoškolák přece jen zakotvil. Obleků a stáží nelituje a kanceláře si prý užije dost i u řemesla.

Téma

První hobbymarket u nás

Jsme ráj prodejen pro kutily. Působí u nás sedm hobbymarketových řetězců, mají tu asi 150 velkých hal a dalších přibližně 90 prodejen. Celkový obrat kolem 30 miliard korun. Prodej hobby zboží zavedla i internetová Alza a Mall.cz. Nikdy ale nedosáhnou takové proslulosti, jaké požíval jejich praotec – legendární železářství U Rotta.

Podobné články: Téma

2018 | 8 | Chodiči

Jezděte pěškobusem

Chůze z nás udělala pány tvorstva. Vážně. Celý příběh naší cesty na vrchol potravního řetězce začal v Africe někdy před 5 až 7 miliony lety, když se náš praprapředek australopiték rozhodl opustit bezpečí lesa a vydat se na pochod savanou. Aby ve vysoké trávě nezabloudil, musel se naučit chodit po zadních a s hlavou vzhůru. Když už mu to tak hezky štrádovalo, pouštěl se dál.

2018 | 8 | Chodiči

Proč šlapete?

Zeptali jsme se lidí, kteří chodí opravdu hodně, co na tom vidí.

2018 | 8 | Chodiči

Chodicí starter pack

Pár tipů na dlouhý pochod.
Google+